Sabah jamoasi Qorabog'ni mag'lub etib final yo'llanmasini oldi
Ozarboyjon kubogi yarim final bosqichining javob uchrashuvi doirasida Sabah hamda Qorabog jamoalari o'rtasidagi bahs nihoyasiga yetdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur o'yin murosasiz kurashlarga boy o'tib, muxlislarga haqiqiy hayajonli daqiqalarni taqdim etdi. Uchrashuvda mezbonlar 2:1 hisobida g'alaba qozonib, musobaqaning hal qiluvchi final bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritishdi.
Eslatib o'tamiz, jamoalar o'rtasida bo'lib o'tgan dastlabki uchrashuvda 2:2 hisobidagi durang natija qayd etilgan edi. O'sha o'yinda o'zbekistonlik legioner futbolchi raqib darvozasiga ikkita gol urib, jamoasining muvaffaqiyatiga munosib hissa qo'shgan edi.
Javob o'yinida ham har ikki tomon g'alaba uchun bor kuchini ishga soldi. Uchrashuvning 59-daqiqasida Duran mehmonlarni hisobda oldinga olib chiqqan bo'lsa-da, maydon egalari taslim bo'lishmadi.
Bahsning so'nggi qismida Sabah jamoasi o'yin tizginini o'z qo'liga oldi va vaziyatni tubdan o'zgartira bildi. Dastlab 78-daqiqada Simich muvozanatni tiklagan bo'lsa, o'yin yakunlanishi arafasida, ya'ni 88-daqiqada Mbina g'alaba to'pini kiritib, jamoasining finalga chiqishini ta'minladi.
One.uz nashri xabariga ko'ra, hamyurtimiz Rahmonaliyev ushbu bahsni asosiy tarkibda boshladi va 74-daqiqagacha maydonda harakat qilib, o'z o'rnini jamoadoshiga bo'shatib berdi. Shu tariqa, dramatik kechgan qarama-qarshilikda Sabah jamoasi irodali g'alabaga erishdi.

Команда «Сабах» обыграла «Карабах» и вышла в финал
Завершился ответный матч полуфинала Кубка Азербайджана между командами «Сабах» и «Карабах». Об этом сообщает Zamin.uz.
Игра была полна бескомпромиссной борьбы и подарила болельщикам по-настоящему захватывающие моменты. Хозяева поля одержали победу со счетом 2:1, завоевав путевку в решающую финальную стадию турнира.
Напомним, что первая встреча между командами завершилась вничью со счетом 2:2. В том матче узбекский легионер забил два гола в ворота соперника, внеся достойный вклад в успех своей команды.
В ответном матче обе стороны приложили максимум усилий для победы. Хотя на 59-й минуте Дуран вывел гостей вперед, хозяева поля не сдались.
В заключительной части поединка «Сабах» взял инициативу в свои руки и сумел в корне изменить ситуацию. Сначала на 78-й минуте Симич восстановил равновесие, а под занавес игры, на 88-й минуте, Мбина забил победный гол, обеспечив своей команде выход в финал.
По данным издания One.uz, наш соотечественник Рахмоналиев начал этот матч в основном составе и действовал на поле до 74-й минуты, после чего уступил место партнеру по команде. Таким образом, в драматичном противостоянии «Сабах» одержал волевую победу.
Теперь в финале Кубка Азербайджана они встретятся с командой «Зиря». Решающий поединок, который определит обладателя кубка, запланирован на 13 мая текущего года.