Liam Rosenor Chelsi tarixidagi eng qisqa muddatli murabbiy bo'ldi
Shu tariqa u 2012-yilda Chelsi safida 118 kun faoliyat yuritgan Roberto Di Matteoning rekordini yangiladi. Biroq Rosenorlar oilasidagi eng tez ishdan ketish rekordi hali ham uning otasi Leroy Rosenorga tegishli bo‘lib turibdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Leroy 2007-yilda Torki Yunayted klubiga bosh murabbiy etib tayinlanganidan so‘ng, oradan atigi 10 daqiqa o‘tib lavozimidan ozod etilgan edi. O‘shanda klub egalari o‘zgargani sababli yangi rahbariyat qarorni darhol bekor qilgan.
Liam Rosenor joriy yilning yanvar oyida Strasburg jamoasidan Chelsi tarkibiga kelib qo‘shilgan edi. Klub rahbariyati u bilan 2032-yilgacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzolagan bo‘lsa-da, maydondagi salbiy natijalar barcha rejalarni chippakka chiqardi.
Jamoaning o‘yini muxlislar va rahbariyat kutgan darajada shakllanmadi. Hozirgi vaqtda Chelsi Angliya premer ligasida 34 ta turdan so‘ng 48 ochko jamg‘argan holda turnir jadvalining yettinchi pog‘onasini egallab turibdi.
Jamoa so‘nggi beshta uchrashuvning barchasida mag‘lubiyatga uchrab, chuqur inqiroz yoqasiga kelib qolgan. Rosenorning qisqa muddatli faoliyati klubdagi bosim va talablar naqadar yuqori ekanini yana bir bor tasdiqladi.

Лиам Розенор стал тренером с самым коротким сроком работы в истории «Челси»
Лиам Розенор был признан специалистом с самым коротким сроком пребывания на посту главного тренера в истории лондонского «Челси», не считая исполняющих обязанности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Его проект в клубе завершился гораздо раньше, чем ожидалось. Английский специалист возглавлял команду всего 104 дня.
Таким образом, он побил рекорд Роберто Ди Маттео, который в 2012 году проработал в «Челси» 118 дней. Однако рекорд самого быстрого увольнения в семье Розеноров по-прежнему принадлежит его отцу, Лерою Розенору.
Согласно данным, в 2007 году Лерой был освобожден от должности главного тренера клуба «Торки Юнайтед» всего через 10 минут после назначения. Тогда из-за смены владельцев клуба новое руководство немедленно отменило решение.
Лиам Розенор присоединился к «Челси» из команды «Страсбур» в январе этого года. Хотя руководство клуба подписало с ним долгосрочный контракт до 2032 года, отрицательные результаты на поле сорвали все планы.
Игра команды не соответствовала ожиданиям болельщиков и руководства. На данный момент «Челси» занимает седьмую строчку в турнирной таблице Английской премьер-лиги, набрав 48 очков после 34 туров.
Команда потерпела поражения во всех последних пяти матчах, оказавшись на грани глубокого кризиса. Краткосрочная деятельность Розенора еще раз подтвердила, насколько высоки давление и требования в клубе.