Braziliyada boks bo'yicha ayollar terma jamoasi ishtirokini boshlaydi
Hozirgi kunlarda Braziliyaning goʻzal Foz de Iguasu shahrida boks boʻyicha Jahon boks kubogining birinchi bosqich bellashuvlari nihoyatda qizgʻin pallaga kirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur nufuzli musobaqada dunyoning eng kuchli charm qoʻlqop ustalari gʻoliblik uchun bahs olib bormoqda. Musobaqaning navbatdagi kunida Oʻzbekiston xotin-qizlar terma jamoasi aʼzolari ham oʻz ishtiroklarini boshlaydilar.
Hamyurtlarimiz hal qiluvchi bosqichlarga yoʻllanma olish maqsadida ringga koʻtarilib, mahoratlarini namoyish etishadi. Bugungi musobaqa dasturidan oʻrin olgan janglar oʻzbekistonlik sport ishqibozlari uchun juda ahamiyatlidir.
Qizlarimiz turli vazn toifalarida nimchorak va chorak final bosqichlarida kuch sinashadilar. Dastlabki muhim uchrashuv 51 kilogramm vazn toifasida boʻlib oʻtadi.
Unda isteʼdodli bokschimiz Feruza Kazakova Germaniya vakili Maksi Klotser bilan roʻbaroʻ keladi. Ushbu nimchorak final jangi Toshkent vaqti bilan soat 19:15 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, 48 kilogramm vazn toifasida yurtimiz sharafini himoya qilayotgan Farzona Fozilova chorak final bosqichida marokashlik Vissal Faxirga qarshi ringga chiqadi. Mazkur bellashuv tungi soat 01:00 da start oladi va unda gʻalaba qozongan sportchi yarim final yoʻllanmasini qoʻlga kiritadi.
Yana bir hayajonli bahs 65 kilogramm vazn toifasida oʻtkaziladi. Unda Navbahor Hamidova shveysariyalik Anna Jenni bilan nimchorak finalda kuch sinashadi.
Oʻzbekiston boks federatsiyasi matbuot xizmati jamoamiz aʼzolari ushbu musobaqaga yuqori darajada tayyorgarlik koʻrganini va asosiy maqsad medallar jamgʻarish ekanini taʼkidlamoqda. Endi barcha eʼtibor ringdagi natijalarga qaratilgan boʻlib, sportchilarimizning gʻalabalari muxlislarimizga quvonch ulashishiga ishonamiz.
Har bir jang bokschi qizlarimizning irodasi va tajribasini sinovdan oʻtkazadigan muhim bosqich boʻladi.

Женская сборная Узбекистана по боксу начинает выступление в Бразилии
В эти дни в живописном бразильском городе Фос-ду-Игуасу в самом разгаре проходят поединки первого этапа Кубка мира по боксу. Об этом сообщает Zamin.uz.
В престижном турнире за победу борются сильнейшие мастера кожаной перчатки со всего мира. В очередной соревновательный день свое участие начнут и члены женской сборной Узбекистана.
Наши соотечественницы выйдут на ринг, чтобы продемонстрировать свое мастерство и побороться за путевки в решающие стадии. Бои, включенные в сегодняшнюю программу, имеют большое значение для узбекских любителей спорта.
Наши девушки выступят в 1/8 и 1/4 финала в различных весовых категориях. Первый важный поединок состоится в весовой категории до 51 кг, где талантливая Феруза Казакова встретится с представительницей Германии Макси Клётцер.
Начало этого боя 1/8 финала запланировано на 19:15 по ташкентскому времени. Также в весовой категории до 48 кг Фарзона Фозилова в рамках четвертьфинала выйдет на ринг против Виссал Фахир из Марокко.
Этот поединок начнется в 01:00 ночи, и победительница обеспечит себе место в полуфинале. Еще один захватывающий бой пройдет в категории до 65 кг: Навбахор Хамидова сразится со швейцаркой Анной Дженни в 1/8 финала.
Пресс-служба Федерации бокса Узбекистана отмечает, что члены сборной прошли тщательную подготовку, а главной целью является завоевание медалей. Сейчас все внимание приковано к результатам на ринге, и мы верим, что победы наших спортсменок принесут радость болельщикам.