Manchester Siti Enso Fernandesni transfer qilish imkoniyatini ko'rib chiqmoqda
Bu boradagi ma'lumotlarni nufuzli The Athletic nashri tarqatdi. Manbaning keltirishicha, shaharliklar ayni paytda argentinalik iqtidorli futbolchi atrofidagi vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda va uni kelgusi transfer oynasi uchun munosib nomzodlardan biri sifatida baholamoqda.
Shunga qaramay, Fernandes hozircha jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi uchun eng asosiy maqsad hisoblanmaydi. Xosep Gvardiola boshqaruvidagi jamoa yozgi transferlar davrida Nottingem Forest klubi a'zosi Elliot Andersonni o'z safiga qo'shib olishni ustuvor vazifa deb bilmoqda.
Shu bilan birga, klub mutasaddilari jamoaning tayanchi hisoblangan Rodri uchun munosib o'rinbosar topish ustida ham bosh qotirmoqda. Shu sababli bir nechta mahoratli yarim himoyachilar qatorida Enso Fernandesning imkoniyatlari ham atroflicha tahlil qilinmoqda.
Shuni alohida ta'kidlash kerakki, Fernandesning Chelsi bilan amaldagi shartnomasi 2032-yilning yoziga qadar imzolangan. Shu bois London klubi o'zining asosiy o'yinchilaridan birini arzon narxda yoki osonlik bilan qo'yib yubormasligi aniq.
Joriy mavsumda argentinalik futbolchi barcha musobaqalarda jami 48 ta uchrashuvda maydonga tushib, o'z hisobiga 12 ta gol va 6 ta golli uzatmani yozdirib qo'ydi. Ushbu ko'rsatkichlar uning nafaqat o'yinni tashkil qilishda, balki hujumlarni samarali yakunlashda ham muhim ahamiyatga ega ekanini isbotlaydi.
Hozircha ushbu transfer masalasi faqat taxmin va ehtimollar darajasida qolmoqda. Biroq Manchester Siti rahbariyatining kelajakda maydon markazini yanada mustahkamlash niyati jiddiy ekani ko'rinib turibdi.
Kelgusi oylarda voqealar rivoji qanday tus olishi va Fernandesning faoliyatida qanday o'zgarishlar yuz berishi futbol muxlislari uchun qiziqarli bo'lishi shubhasiz. Tajribali mutaxassislar fikricha, bunday yuqori saviyadagi o'yinchining transferi ingliz futbolidagi kuchlar nisbatiga sezilarli ta'sir ko'rsatishi mumkin.

Манчестер Сити рассматривает возможность трансфера Энцо Фернандеса
Сообщения о том, что полузащитник лондонского «Челси» Энцо Фернандес со следующего сезона может выступать за «Манчестер Сити», привлекли внимание спортивной общественности. Об этом сообщает Zamin.uz со ссылкой на авторитетное издание The Athletic.
Согласно источнику, «горожане» внимательно следят за ситуацией вокруг талантливого аргентинского футболиста и рассматривают его как одного из подходящих кандидатов на следующее трансферное окно. Тем не менее, Фернандес пока не является приоритетной целью для руководства и тренерского штаба команды.
Команда под руководством Хосепа Гвардиолы считает приоритетной задачей на летний трансферный период приобретение игрока «Ноттингем Форест» Эллиота Андерсона. В то же время руководство клуба ищет достойную замену Родри, который является опорой команды.
По этой причине возможности Энцо Фернандеса анализируются наряду с несколькими другими квалифицированными полузащитниками. Стоит отметить, что действующий контракт Фернандеса с «Челси» рассчитан до лета 2032 года.
Поэтому очевидно, что лондонский клуб не отпустит одного из своих ключевых игроков дешево или легко. В текущем сезоне аргентинский футболист провел 48 матчей во всех турнирах, записав на свой счет 12 голов и 6 результативных передач.
Эти показатели доказывают его важность не только в организации игры, но и в эффективном завершении атак. На данный момент вопрос трансфера остается на уровне предположений и вероятностей.
Однако очевидно, что руководство «Манчестер Сити» серьезно намерено укрепить центр поля в будущем. Развитие событий в ближайшие месяцы и возможные изменения в карьере Фернандеса, несомненно, будут интересны футбольным болельщикам.
По мнению экспертов, трансфер игрока такого высокого уровня может существенно повлиять на баланс сил в английском футболе.