Bugungi kunda qirq bir yoshni qarshilagan bo'lishiga qaramay, futbolchi hamon a'lo darajadagi jismoniy holatni saqlab kelmoqda. Uning sobiq shaxsiy oshpazi Jorjio Barone sportchining muvaffaqiyat sirlari va qat'iy parhezi haqidagi qiziqarli ma'lumotlar bilan bo'lishdi.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. Baronening so'zlariga ko'ra, Ronaldu o'z ratsionidan sut va barcha turdagi sut mahsulotlarini butunlay chiqarib tashlagan.
Futbolchi bunday mahsulotlarni sog'liq uchun foydasiz va jismoniy tiklanish jarayoni uchun zararli deb hisoblaydi. Oshpazning ta'kidlashicha, Krishtianu har bir yeguligiga o'ta yuqori darajada e'tiborli bo'lib, faqat tabiiy hamda foydali mahsulotlarni iste'mol qilishni afzal ko'radi.
Uning uchun taomning sifati va tarkibi har qanday lazzatdan ustun turadi. Ronalduning kundalik taomnomasida asosan yangi tutilgan baliq, tovuq go'shti, turli xil sabzavotlar, mevalar va guruch asosiy o'rin olgan.
Shuningdek, u shakar va barcha turdagi gazlangan ichimliklardan butunlay voz kechgan. Bunday qat'iy tartib unga nafaqat maydonda yuqori tezlikni saqlashga, balki og'ir o'yinlar va jarohatlardan so'ng tanasini tezroq tiklashga yordam beradi.
Sportchining taomlanish madaniyati uning uzoq umr ko'radigan faoliyatining asosi hisoblanadi. Hozirda Saudiya Arabistonining Al-Nassr jamoasida to'p surayotgan jahon yulduzi o'zining professional yondashuvi bilan yosh futbolchilarga haqiqiy namuna bo'lib kelmoqda.
Uning oshpazi Ronalduning intizomi nafaqat mashg'ulot maydonida, balki oshxonada ham birinchi o'rinda turishini alohida qo'shimcha qildi. Krishtianu uchun sog'lom turmush tarzi shunchaki qoida emas, balki kundalik hayot tarziga aylangan.

Бывший повар Криштиану Роналду раскрыл секреты строгой диеты футболиста
Многолетнее выступление на высоком уровне нападающего клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду не является случайностью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Несмотря на то, что сегодня ему исполнился сорок один год, футболист по-прежнему сохраняет отличную физическую форму. Его бывший личный повар Джорджио Бароне поделился интересными подробностями о секретах успеха и строгой диете спортсмена, сообщает издание Goal.com.
По словам Бароне, Роналду полностью исключил из своего рациона молоко и все виды молочных продуктов. Футболист считает такие продукты бесполезными для здоровья и вредными для процесса физического восстановления.
Повар отмечает, что Криштиану крайне внимателен к каждому приему пищи и предпочитает употреблять только натуральные и полезные продукты. Для него качество и состав еды стоят выше любых вкусовых предпочтений.
Основу ежедневного меню Роналду составляют свежевыловленная рыба, куриное мясо, различные овощи, фрукты и рис. Также он полностью отказался от сахара и всех видов газированных напитков.
Такой строгий режим помогает ему не только сохранять высокую скорость на поле, но и быстрее восстанавливать организм после тяжелых матчей и травм. Культура питания спортсмена считается основой его долголетия в карьере.
Мировая звезда, выступающая сейчас за саудовский клуб «Аль-Наср», своим профессиональным подходом является настоящим примером для молодых футболистов. Его повар добавил, что дисциплина Роналду стоит на первом месте не только на тренировочном поле, но и на кухне.
Для Криштиану здоровый образ жизни — это не просто правило, а повседневный стиль жизни. Именно эта дисциплина позволяет ему оставаться лидером в мире футбола.