Polshalik futbolchining kataloniyaliklar bilan amaldagi shartnomasi yakuniga yetib borayotgani sababli, uning kelajagi ko‘pchilikning diqqat markazida turibdi. Hozirda hujumchiga Italiyaning Yuventus va Milan kabi nufuzli klublari jiddiy qiziqish bildirmoqda.
Goal.com nashri tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi xayriya tadbirlaridan biri vaqtida o‘zining keyingi rejalarini tez orada ochiqlashini aytib o‘tgan. Hozirda o‘ttiz yetti yoshni qarshi olgan forvard o‘z faoliyatining muhim bosqichida turibdi.
U joriy mavsum davomida barcha musobaqalarda o‘n yettita gol urishga erishdi va shundan o‘n ikkitasi Ispaniya birinchiligi hisobiga yozildi. Shunga qaramay, Barselona rahbariyati tajribali o‘yinchi bilan iyun oyidan keyingi hamkorlik masalasini hali rasman hal qilgani yo‘q.
Turinning Yuventus klubi esa polshalik yulduzga yiliga olti million yevro miqdorida maosh to‘lashga tayyor ekanini ma’lum qilgan. Levandovski o‘zining kelajakdagi rejalari haqida to‘xtalar ekan, Italiya jamoalaridan biriga o‘tish ehtimolini inkor etmadi.
U bu borada tez orada aniq to‘xtamga kelishini va bu haqda jamoatchilikka ma’lum qilishini ta’kidladi. Shu bilan birga, hujumchi katta futboldagi faoliyatini yakunlaganidan so‘ng murabbiylik sohasiga qadam qo‘ymasligini qat’iy ravishda bildirib o‘tdi.
Uning fikricha, murabbiylik ishi haddan tashqari ko‘p kuch va ruhiy bosim talab qiladigan murakkab jarayondir. Ayni damda polshalik yulduz bor e’tiborini Ispaniya chempionligini qo‘lga kiritishga qaratgan.
Hozirda Barselona turnir jadvalida eng yaqin ta’qibchisi bo‘lgan Real Madrid jamoasidan to‘qqiz ochko oldinda bormoqda. Mavsum yakunlanishiga oltita tur qolgan bir paytda, jamoa chempionlikka juda yaqin turibdi.
Agar Levandovski yozgi transferlar vaqtida Italiyaga yo‘l oladigan bo‘lsa, La Liga oltin medallari uning Ispaniyadagi yorqin faoliyati uchun munosib yakun bo‘lishi shubhasizdir.

Левандовски отреагировал на слухи об интересе со стороны итальянских клубов
Опытный нападающий «Барселоны» Роберт Левандовски прокомментировал сообщения о возможном продолжении карьеры в чемпионате Италии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Поскольку действующий контракт польского футболиста с каталонцами подходит к концу, его будущее находится в центре внимания. В настоящее время серьезный интерес к форварду проявляют такие престижные итальянские клубы, как «Ювентус» и «Милан».
По данным Goal.com, во время одного из благотворительных мероприятий футболист заявил, что вскоре раскроет свои дальнейшие планы. 37-летний форвард находится на важном этапе своей карьеры.
В текущем сезоне он забил 17 голов во всех турнирах, 12 из которых пришлись на чемпионат Испании. Несмотря на это, руководство «Барселоны» еще официально не решило вопрос о сотрудничестве с опытным игроком после июня.
Туринский «Ювентус» выразил готовность платить польской звезде зарплату в размере шести миллионов евро в год. Говоря о своих планах на будущее, Левандовски не исключил возможности перехода в одну из итальянских команд.
Он отметил, что вскоре примет окончательное решение и сообщит об этом общественности. В то же время нападающий решительно заявил, что не планирует идти в тренерскую деятельность после завершения карьеры футболиста.
По его мнению, тренерская работа — это сложный процесс, требующий слишком много сил и психологического давления. На данный момент польская звезда сосредоточена на завоевании титула чемпиона Испании.
Сейчас «Барселона» опережает своего ближайшего преследователя, мадридский «Реал», на девять очков. За шесть туров до конца сезона команда очень близка к чемпионству.
Если Левандовски отправится в Италию во время летнего трансферного окна, золотые медали Ла Лиги, несомненно, станут достойным завершением его яркой карьеры в Испании.