Lisandro Martinesning uchta o‘yinga chetlatilishi rasman tasdiqlandi
Angliya futbol assotsiatsiyasi Manchester Yunayted jamoasi himoyachisi Lisandro Martinesga ko‘rsatilgan qizil kartochka yuzasidan berilgan norozilik arizasini ko‘rib chiqdi va uni rad etishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Argentinalik himoyachi Lids hujumchisi Dominik Kalvert Lyuinning sochidan tortgani uchun maydondan chetlatilgan edi. Goal.com nashri bergan xabarga ko‘ra, endilikda futbolchining uchta o‘yinga chetlatilgani rasman tasdiqlandi va u jamoasiga yaqin uchrashuvlarda yordam bera olmaydi.
Maxsus tartib intizom komissiyasi uchrashuv hakamining qarorini har tomonlama o‘rganib chiqib, uni to‘g‘ri deb topdi. Panel a’zolari bunday qo‘pol xatti harakatlar professional futbol maydonlarida mutlaqo qabul qilinmasligini va sport odobiga zid ekanini alohida ta’kidlashdi.
Martines allaqachon Chelsi jamoasiga qarshi bahsni o‘tkazib yubordi. Endi u chempionat doirasidagi Brentford va Liverpul jamoalariga qarshi kechadigan o‘ta muhim bellashuvlarda ham ishtirok eta olmaydi.
Manchester Yunayted jamoasi bosh murabbiyi vazifasini vaqtincha bajarayotgan Maykl Karrik ushbu qarordan qattiq norozi ekanini ma’lum qildi. U hakamning bu harakatini o‘z faoliyati davomida ko‘rgan eng yomon qarorlardan biri deb hisoblashini aytdi.
Shunga qaramay, murabbiy rasmiy tashkilotning yakuniy xulosasiga bo‘ysunishga majbur ekanini va jamoa bu qiyin vaziyatni qabul qilib, bor e’tiborini keyingi o‘yinlarga qaratishi lozimligini bildirdi. Hozirgi vaqtda jamoaning himoya chizig‘ida jiddiy muammolar yuzaga kelgan.
Matteys de Ligt va Leny Yoro kabi asosiy himoyachilar jarohat tufayli safdan chiqqani vaziyatni yanada murakkablashtirmoqda. Murabbiylar shtabi uchun yagona ijobiy yangilik Garri Maguayrning diskvalifikatsiya muddati yakunlanib, tarkibga qaytishidir.
Lisandro Martines esa faqat to‘qqizinchi may kuni Sanderlend jamoasiga qarshi bo‘ladigan bahsdagina maydonga tushish huquqiga ega bo‘ladi.

Официально подтверждена трехматчевая дисквалификация Лисандро Мартинеса
Футбольная ассоциация Англии рассмотрела и отклонила апелляцию «Манчестер Юнайтед» на красную карточку защитника Лисандро Мартинеса. Об этом сообщает Zamin.uz.
Аргентинский защитник был удален с поля за то, что потянул за волосы нападающего «Лидса» Доминика Калверт-Льюина. По данным Goal.com, трехматчевая дисквалификация игрока теперь официально подтверждена, и он не сможет помочь своей команде в ближайших встречах.
Специальная дисциплинарная комиссия всесторонне изучила решение арбитра матча и признала его верным. Члены комиссии подчеркнули, что подобное грубое поведение абсолютно неприемлемо на профессиональных футбольных полях и противоречит спортивной этике.
Мартинес уже пропустил матч против «Челси». Теперь он также не сможет принять участие в крайне важных поединках чемпионата против «Брентфорда» и «Ливерпуля».
Исполняющий обязанности главного тренера «Манчестер Юнайтед» Майкл Каррик выразил резкое недовольство этим решением. Он заявил, что считает действия судьи одними из худших, которые он видел в своей карьере.
Тем не менее, тренер отметил, что вынужден подчиниться окончательному заключению официальной организации, и команда должна принять эту сложную ситуацию, сосредоточившись на следующих играх. В настоящее время в линии защиты команды возникли серьезные проблемы.
Ситуация осложняется тем, что основные защитники, такие как Маттейс де Лигт и Лени Йоро, выбыли из-за травм. Единственной позитивной новостью для тренерского штаба является возвращение в состав Гарри Магуайра после окончания срока его дисквалификации.