Ispaniya futboli va Madridning Real klubi afsonaviy himoyachisi Fernando Iyerro Portugaliya terma jamoasi sardori Krishtianu Ronaldoning kelajagi haqida o‘z mulohazalarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tajribali mutaxassisning fikricha, hujumchi 2026-yilda Shimoliy Amerika maydonlarida bo‘lib o‘tadigan navbatdagi jahon chempionatida ishtirok etish uchun barcha imkoniyatlarga ega. Goal.com nashri tarqatgan xabarga ko‘ra, Iyerro 41 yoshli futbolchining o‘ziga xos intizomi va jismoniy holati uni hali ham yuqori darajadagi musobaqalarda asosiy kuchga aylantira olishini alohida ta’kidlagan.
Hozirgi vaqtda Ronaldo Saudiya Arabistoni chempionatida ajoyib sermahsullik namoyish etmoqda. U Al-Nassr jamoasi safida maydonga tushgan yigirma beshta uchrashuvda raqiblar darvozasini yigirma to‘rt marotaba ishg‘ol qilib, jamoadoshlariga ikkita golli uzatmani yetkazib berdi.
Bunday ko‘rsatkichlar uning yoshi o‘tib borayotganiga qaramay, hamon dunyoning eng kuchli hujumchilari safida ekanligidan dalolat beradi. Fernando Iyerro agar kutilmagan jiddiy jarohatlar bo‘lmasa, Krishtianu murabbiy Roberto Martines boshchiligidagi terma jamoa qaydnomasidan munosib joy olishiga ishonchi komil ekanini aytdi.
Misrning ON Sport telekanaliga bergan intervyusida Iyerro Krishtianuning eng yuqori darajada raqobatlashishga qodirligini e’tirof etdi. Sobiq sport direktori futbolchining o‘z tanasiga bo‘lgan e’tibori va doimiy tayyorgarligini yuqori baholadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldoning jahon chempionatida qatnashmasligi uchun hech qanday mantiqiy sabab yo‘q. Besh karra Oltin to‘p sohibining muvaffaqiyat kaliti uning so‘nmas ishtiyoqi va g‘alabalarga bo‘lgan cheksiz tashnaligidadir.
Ma’lumot o‘rnida aytish joizki, Krishtianu Ronaldo Portugaliya terma jamoasi tarkibida jami 226 ta o‘yinda ishtirok etib, 143 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan va bu borada mutloq jahon rekordchisi hisoblanadi. Uning har kuni o‘z ustida ishlashi va professional yondashuvi yosh futbolchilar uchun haqiqiy o‘rnak vazifasini o‘taydi.
Portugaliya terma jamoasini oldinda muhim bahslar kutmoqda va hujumchi ushbu turnirlarga jamoaning haqiqiy yetakchisi sifatida, eng yaxshi sport formasida yetib borishni o‘z oldiga maqsad qilib qo‘ygan.

Фернандо Йерро верит в участие Роналду в чемпионате мира
Легендарный защитник сборной Испании и мадридского «Реала» Фернандо Йерро поделился своим мнением о будущем капитана сборной Португалии Криштиану Роналду. По мнению опытного специалиста, у нападающего есть все шансы принять участие в следующем чемпионате мира, который пройдет в 2026 году на полях Северной Америки.
Как сообщает Goal.com, Йерро подчеркнул, что исключительная дисциплина и физическая форма 41-летнего футболиста по-прежнему позволяют ему оставаться ключевой силой в соревнованиях высокого уровня. В настоящее время Роналду демонстрирует впечатляющую результативность в чемпионате Саудовской Аравии.
Выступая за «Аль-Наср», он забил 24 гола и сделал две результативные передачи в 25 матчах. Такие показатели свидетельствуют о том, что, несмотря на возраст, он все еще входит в число сильнейших нападающих мира.
Фернандо Йерро выразил уверенность, что при отсутствии серьезных травм Криштиану заслуженно займет место в составе сборной под руководством Роберто Мартинеса. В интервью египетскому телеканалу ON Sport Йерро признал способность Криштиану конкурировать на самом высоком уровне.
Бывший спортивный директор высоко оценил внимание игрока к своему телу и постоянную готовность. По его словам, нет никаких логических причин, по которым Роналду не мог бы поехать на ЧМ.
Ключом к успеху пятикратного обладателя «Золотого мяча» является его неугасающая страсть и бесконечная жажда побед. Стоит отметить, что Криштиану Роналду провел за сборную Португалии 226 матчей и забил 143 гола, являясь абсолютным мировым рекордсменом по этому показателю.
Его ежедневная работа над собой и профессиональный подход служат примером для молодых футболистов. Впереди сборную Португалии ждут важные матчи, и нападающий ставит перед собой цель подойти к этим турнирам в лучшей спортивной форме как истинный лидер команды.