Arsenal yangi mavsum uchun mo‘ljallangan sport liboslarini e’lon qildi
Londonning Arsenal futbol klubi 2026-2027-yillar mavsumi uchun mo‘ljallangan yangi sport liboslari dizayni va ularning narxlari borasidagi dastlabki ma’lumotlarni e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Garchi klub rahbariyati va Adidas kompaniyasi hozircha rasmiy bayonot bermagan bo‘lsa-da, tarqalgan xabarlarga ko‘ra, asosiy libos o‘zining an’anaviy qizil rangini saqlab qoladi. Yangi dizayndagi asosiy o‘zgarishlar libosning yeng va yoqa qismlarida aks etib, ularda o‘ziga xos chaqmoqsimon naqshlar paydo bo‘lishi kutilmoqda.
Mazkur asosiy to‘plamning may oyi oxirlarida rasman sotuvga chiqarilishi rejalashtirilgan. Safar uchrashuvlari uchun mo‘ljallangan ikkinchi libos o‘tgan asrning 90-yillari boshidagi mashhur dizayn asosida tayyorlanadi.
Unda to‘q ko‘k rang asosiy fon sifatida tanlangan bo‘lib, kiyimning turli qismlari sariq va qizil rangli detallar bilan boyitiladi. Shuningdek, ushbu libosda klubning to‘liq logotipi o‘rniga soddalashtirilgan to‘p ramzi tushirilishi hamda retro uslubidagi brend belgisi qaytishi kutilmoqda.
Goal.com nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu to‘plam joriy yilning iyul yoki avgust oylarida, ya’ni 2026-yilgi Jahon chempionati yakuniga yetganidan so‘ng keng jamoatchilikka taqdim etiladi. Jamoaning uchinchi libosi esa och sariq rangda bo‘lib, ko‘k rangli logotiplar bilan bezatiladi.
Bu dizayn muxlislarga klubning 2021-2022-yilgi mavsumdagi omadli libosini yodga soladi. Narxlar masalasiga to‘xtaladigan bo‘lsak, ishqibozlar uchun mo‘ljallangan nusxalar taxminan 80 funt sterling atrofida sotilishi kutilmoqda.
Futbolchilar maydonga kiyib tushadigan professional darajadagi sport kiyimlari esa 120 funt sterling qiymatida baholanishi taxmin qilinmoqda. Ushbu yangiliklar Arsenal muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda va yangi mavsum liboslari klubning tarixiy an’analarini zamonaviy uslub bilan birlashtirishi kutilmoqda.

«Арсенал» представил новую форму на следующий сезон
Лондонский футбольный клуб «Арсенал» опубликовал предварительную информацию о дизайне и ценах на новую форму сезона 2026-2027. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя руководство клуба и компания Adidas пока не сделали официального заявления, по имеющимся данным, основная форма сохранит свой традиционный красный цвет. Ожидается, что главные изменения коснутся рукавов и воротника, где появятся характерные узоры в виде молний.
Официальный запуск продаж основного комплекта запланирован на конец мая. Вторая, выездная форма будет создана на основе знаменитого дизайна начала 90-х годов прошлого века.
В качестве основного фона выбран темно-синий цвет, дополненный желтыми и красными деталями. Также ожидается, что вместо полного логотипа клуба на этой форме будет изображен упрощенный символ пушки, а также вернется брендинг в стиле ретро.
По данным Goal.com, этот комплект будет представлен широкой публике в июле или августе текущего года, после завершения Чемпионата мира 2026 года. Третий комплект команды будет выполнен в светло-желтом цвете с синими логотипами.
Этот дизайн напомнит болельщикам успешную форму клуба сезона 2021-2022. Что касается цен, ожидается, что реплики для болельщиков будут стоить около 80 фунтов стерлингов.
Профессиональная игровая форма, в которой футболисты выходят на поле, оценивается примерно в 120 фунтов стерлингов. Эти новости вызвали большой интерес среди фанатов «Арсенала», так как новая форма призвана сочетать исторические традиции клуба с современным стилем.