Liverpul o‘z maydonida Kristal Pelas jamoasini qabul qiladi
Mazkur uchrashuv 2026-yil 25-aprel kuni Toshkent vaqti bilan soat 20:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Mersisaydliklar uchun ushbu bahs kelgusi mavsumda Yevropa Chempionlar ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritish yo‘lidagi eng muhim bosqichlardan biri hisoblanadi.
Goal.com nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, har ikki jamoa ham maydonga faqat g‘alaba ilinjida tushadi. Mezbonlar o‘tgan turda Everton jamoasiga qarshi kechgan murosasiz derbida irodali g‘alabaga erishdi.
O‘shanda Virjil van Deyk o‘yinning 100-daqiqasida gol urib, jamoasiga uch ochko keltirgan edi. Shunga qaramay, Liverpulning so‘nggi vaqtlardagi umumiy ko‘rsatkichlari biroz xavotirli ko‘rinish olgan.
Jamoa oxirgi oltita uchrashuvning to‘rttasida mag‘lubiyatga uchradi. Garchi ular o‘z uyidagi oxirgi 15 uchrashuvning faqat ikkitasida imkoniyatni boy bergan bo‘lsalar-da, aynan Kristal Pelas mavsum boshida ularni mag‘lub etishning uddasidan chiqqan edi.
Kristal Pelas jamoasi Enfild stadioniga yuqori kayfiyatda va o‘ziga bo‘lgan katta ishonch bilan tashrif buyuradi. Mehmonlar so‘nggi sakkizta o‘yinda faqat bir bor mag‘lubiyat alamini totib ko‘rishdi va ayniqsa himoya chizig‘ida juda mustahkam o‘yin ko‘rsatmoqdalar.
Londonliklar joriy mavsum davomida Liverpulni turli musobaqalarda uch marta mag‘lub etishga muvaffaq bo‘lishdi. Agar ushbu bahsda ham zafar quchsalar, ular 2006/07-yilgi mavsumdan keyin birinchi marta raqibini o‘z maydonida ketma-ket ikki bor mag‘lub etgan jamoaga aylanishi mumkin.
Tarkibdagi jarohatlar va yo‘qotishlar har ikki murabbiy uchun ham jiddiy muammolarni tug‘dirmoqda. Liverpul safida asosiy darvozabon Alisson va uning o‘rnini bosishi kutilayotgan Giorgi Mamardashvili maydonga tusha olmasligi mumkin.
Mehmonlar tarkibida esa yetakchi futbolchilardan biri Adam Uortonning ishtiroki so‘roq ostida turibdi. Ushbu qarama-qarshilik turnir jadvalining yuqori qismidagi o‘rinlar va kuchli beshlik uchun kurashda hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Ливерпуль примет Кристал Пэлас на своем поле
В рамках очередного тура английской Премьер-лиги «Ливерпуль» примет на своем поле «Кристал Пэлас». Об этом сообщает Zamin.uz.
Начало встречи запланировано на 25 апреля 2026 года в 20:00 по ташкентскому времени. Для мерсисайдцев этот матч является одним из важнейших этапов на пути к получению путевки в Лигу чемпионов УЕФА на следующий сезон.
По данным издания Goal.com, обе команды выйдут на поле исключительно ради победы. Хозяева в прошлом туре одержали волевую победу в бескомпромиссном дерби против «Эвертона».
Тогда Вирджил ван Дейк забил гол на 100-й минуте игры, принеся своей команде три очка. Несмотря на это, общие показатели «Ливерпуля» в последнее время выглядят несколько тревожно: команда потерпела поражения в четырех из последних шести матчей.
Хотя они проиграли лишь два из последних 15 домашних матчей, именно «Кристал Пэлас» удалось обыграть их в начале сезона. «Кристал Пэлас» прибудет на стадион «Энфилд» в приподнятом настроении и с большой уверенностью в своих силах.
Гости проиграли лишь однажды в последних восьми матчах и демонстрируют очень надежную игру, особенно в линии обороны. В текущем сезоне лондонцам удалось трижды обыграть «Ливерпуль» в различных турнирах.
В случае победы в этом матче они могут стать первой командой с сезона 2006/07, дважды подряд обыгравшей этого соперника на его поле. Травмы и потери в составе создают серьезные проблемы для обоих тренеров.
В составе «Ливерпуля» могут не сыграть основной вратарь Алиссон и его предполагаемый сменщик Георгий Мамардашвили. У гостей под вопросом участие одного из ведущих игроков — Адама Уортона.
Ожидается, что это противостояние будет иметь решающее значение в борьбе за места в верхней части таблицы и попадание в топ-5. Футбольные болельщики, несомненно, станут свидетелями напряженной и богатой на голы игры в этот вечер.