Arsenal o‘z maydonida Nyukasl jamoasini qabul qiladi
Londonning Arsenal jamoasi o‘z maydonida Nyukasl vakillarini qabul qiladi. Mazkur bahs 25-aprel kuni Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.
So‘nggi haftalarda Mikel Arteta boshqaruvidagi jamoa kutilmagan mag‘lubiyatlarga uchradi. Xususan, o‘z maydonida Bornmutga va safarda Man Siti jamoasiga bir xil 1:2 hisobida imkoniyatni boy berish chempionlik poygasida londonliklarning holatini sezilarli darajada qiyinlashtirib qo‘ydi.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. Arsenal tarkibida kadrlar bilan bog‘liq jiddiy muammolar yuzaga kelgan.
Jamoaning yetakchi futbolchilaridan biri Bukayo Saka jarohati sababli ushbu muhim o‘yinda maydonga tusha olmaydi. Shuningdek, Yurrien Timber, Rikkardo Kalafiori va Martin Odegaard kabi asosiy tarkib o‘yinchilarining ishtiroki ham so‘roq ostida turibdi.
Londonliklarning oxirgi beshta uchrashuvda bor-yo‘g‘i uchta gol urgani jamoaning hujum chizig‘ida samaradorlik pasayganidan dalolat beradi. Bu holat murabbiylar shtabi uchun qo‘shimcha bosim yaratishi tabiiy.
Mehmonlar safida ham vaziyat ancha murakkab kechmoqda. Nyukaslning muhim o‘yinchilaridan biri Joelinton diskvalifikatsiya tufayli maydonga tusha olmaydi.
Shuningdek, Entoni Gordon va Tino Livramento jarohatidan tiklanish jarayonini davom ettirmoqda. Hozirda turnir jadvalida o‘n to‘rtinchi o‘rinni egallab turgan Eddi Xau shogirdlari uchun ushbu bahs mavsumning qolgan qismida o‘z nufuzini tiklash va jadvalning yuqori qismiga ko‘tarilish uchun qulay imkoniyat hisoblanadi.
Statistik ma’lumotlar shuni ko‘rsatmoqdaki, har ikki jamoa ham o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlar yo‘lida murosasiz kurash olib boradi. Arsenal peshqadamlar safida qolish va chempionlik uchun kurashni davom ettirishga harakat qilsa, Nyukasl jamoasi jadvalning quyi pog‘onalaridan uzoqlashishni ko‘zlamoqda.
Futbol muxlislari ushbu hayajonli va shiddatli kechishi kutilayotgan qarama-qarshilikni turli sport telekanallari hamda onlayn platformalar orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri kuzatib borishlari mumkin.

«Арсенал» примет «Ньюкасл» на своем поле
В рамках очередного тура английской Премьер-лиги любителей футбола ожидает захватывающий матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
Лондонский «Арсенал» примет на своем поле представителей «Ньюкасла». Начало встречи запланировано на 25 апреля в 22:30 по ташкентскому времени.
В последние недели подопечные Микеля Артеты потерпели неожиданные поражения. В частности, проигрыши «Борнмуту» дома и «Манчестер Сити» в гостях с одинаковым счетом 1:2 значительно осложнили положение лондонцев в чемпионской гонке, сообщает издание Goal.com.
В составе «Арсенала» возникли серьезные кадровые проблемы. Один из лидеров команды Букайо Сака не сможет выйти на поле в этом важном матче из-за травмы.
Также под вопросом участие таких игроков основного состава, как Юрриен Тимбер, Риккардо Калафьори и Мартин Эдегор. Тот факт, что лондонцы забили всего три гола в последних пяти матчах, свидетельствует о снижении эффективности в линии атаки.
Эта ситуация, несомненно, создает дополнительное давление на тренерский штаб. У гостей ситуация также складывается непросто.
Один из ключевых игроков «Ньюкасла» Жоэлинтон пропустит матч из-за дисквалификации. Кроме того, Энтони Гордон и Тино Ливраменто продолжают процесс восстановления после травм.
Для подопечных Эдди Хау, занимающих на данный момент четырнадцатое место в турнирной таблице, этот поединок является хорошей возможностью восстановить престиж и подняться выше по таблице в оставшейся части сезона. Статистические данные показывают, что обе команды будут вести бескомпромиссную борьбу за свои цели.
В то время как «Арсенал» старается остаться в числе лидеров и продолжить борьбу за чемпионство, «Ньюкасл» стремится отдалиться от нижней части таблицы. Футбольные болельщики смогут наблюдать за этим захватывающим и напряженным противостоянием в прямом эфире на различных спортивных телеканалах и онлайн-платформах.