Manchester Siti Angliya kubogi yarim finaliga chiqishni ko‘zlamoqda
Pep Gvardiola boshqaruvidagi jamoa ketma-ket sakkizinchi mavsumda ushbu nufuzli turnirning yarim final bosqichiga yo‘l olishni maqsad qilgan. Hozirgi vaqtda shaharliklar ajoyib sport formasida ekani bilan e’tiborni tortmoqda.
Ular Arsenal va Bernli jamoalari ustidan ishonchli g‘alabalarga erishib, Angliya Premyer-ligasi turnir jadvalida peshqadamlikni o‘z qo‘llarida saqlab turishibdi. Karabaou kubogida zafar quchgan jamoa uchun joriy mavsumda trebl qayd etish, ya’ni uchta yirik sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyati hali ham saqlanib qolmoqda.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. Ushbu mavsumda Manchester Siti kubok bahslarida o‘ta sermahsul o‘yin ko‘rsatib kelmoqda.
Jamoa o‘tkazilgan to‘rtta uchrashuvda raqiblar darvozasiga jami 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi va o‘z darvozasidan bor-yo‘g‘i ikkita to‘p olib chiqdi. Ayniqsa, oxirgi ikki bosqichda Nyukasl va Liverpul kabi kuchli jamoalarning yirik hisobda mag‘lub etilishi klubning yuqori salohiyatga ega ekanini ko‘rsatdi.
Biroq bo‘lajak muhim bahsda asosiy tarkib o‘yinchilari Ruben Dias va Rodrining ishtiroki so‘roq ostida turibdi. Bu holat murabbiylar shtabi uchun tarkibni shakllantirishda biroz qiyinchiliklar va kutilmagan muammolar tug‘dirishi mumkin.
Sautgempton jamoasi ham bu uchrashuvda jiddiy raqib sifatida qaralmoqda. Garchi ushbu klub hozirda Chempionship vakili bo‘lsa-da, ular yarim final yo‘lida Premyer-liganing ikki jamoasini musobaqadan chiqarib yuborishga ulgurdi.
Avliyolar deb ataluvchi ushbu jamoa yanvar oyidan buyon mag‘lubiyat nimaligini bilmay kelmoqda va oxirgi yigirmata o‘yinning o‘n oltitasida g‘alaba qozondi. Jamoaning hujum chizig‘i barqaror harakat qilmoqda va deyarli har bir uchrashuvda kamida ikkitadan gol urishni uddalamoqda.
Mazkur qiziqarli va murosasiz kechishi kutilayotgan uchrashuv 2026-yil 25-aprel kuni Toshkent vaqti bilan soat 22:15 da boshlanadi.

Манчестер Сити нацелен на выход в полуфинал Кубка Англии
Команда «Манчестер Сити» встретится с клубом «Саутгемптон» в рамках Кубка Англии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Подопечные Пепа Гвардиолы стремятся выйти в полуфинал этого престижного турнира восьмой сезон подряд. В настоящее время «горожане» привлекают внимание своей отличной спортивной формой.
Одержав уверенные победы над «Арсеналом» и «Бернли», они сохраняют лидерство в турнирной таблице английской Премьер-лиги. Для команды, уже завоевавшей Кубок Карабао, по-прежнему сохраняется возможность оформить требл в текущем сезоне, то есть выиграть три крупных трофея.
Об этом сообщает издание Goal.com. В этом сезоне «Манчестер Сити» демонстрирует высокую результативность в кубковых матчах.
В четырех проведенных встречах команда забила в ворота соперников 19 мячей, пропустив лишь дважды. Особенно убедительные победы над такими сильными соперниками, как «Ньюкасл» и «Ливерпуль» на последних двух этапах, показали высокий потенциал клуба.
Однако участие ключевых игроков основного состава Рубена Диаша и Родри в предстоящем важном матче остается под вопросом. Эта ситуация может создать определенные трудности и неожиданные проблемы для тренерского штаба при формировании состава.
«Саутгемптон» также рассматривается как серьезный соперник в этой встрече. Хотя клуб в настоящее время является представителем Чемпионшипа, на пути к полуфиналу им уже удалось выбить из турнира две команды Премьер-лиги.
Команда, известная как «святые», не знает поражений с января и одержала победу в шестнадцати из последних двадцати матчей. Атакующая линия команды действует стабильно, забивая минимум по два гола почти в каждой игре.
Этот долгожданный и бескомпромиссный поединок начнется 25 апреля 2026 года в 22:15 по ташкентскому времени.