Haftaning dam olish kunlari Yevropa futbol maydonlarida qizg‘in bahslar davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Top beshlikka kiruvchi yetakchi chempionatlardagi navbatdagi tur uchrashuvlari nafaqat turnir jadvalidagi o‘rinlarga, balki jamoalarning butun mavsum davomidagi taqdiriga ham jiddiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Har bir mamlakat birinchiligida chempionlik, yevrokuboklar va ligada jon saqlab qolish uchun kechayotgan kurash o‘zining hal qiluvchi pallasiga kirdi.
Angliya kubogi doirasida yarim final bosqichi muxlislarga katta hayajon va’da qilmoqda. Manchester Siti hamda Sautgempton jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv ushbu bosqichning eng markaziy voqeasi hisoblanadi.
Shaharliklar odatdagidek favorit sifatida maydonga tushsa-da, kubok bahslarida kutilmagan natijalar tez-tez uchrab turadi. Sautgempton uchun ushbu musobaqa joriy mavsumni ijobiy yakunlash uchun so‘nggi imkoniyatdir.
Mazkur muhim bahs Toshkent vaqti bilan soat 21:15 da boshlanadi. Angliya premer ligasida esa har bir ochko oltin bilan teng bo‘lib qoldi.
Londonning Arsenal jamoasi o‘z maydonida Nyukaslni qabul qiladi. To‘pchilar chempionlik poygasida yetakchilikni saqlab qolish uchun g‘alaba qozonishga majbur.
Shu bilan birga, Liverpul va Tottenxem ishtirokidagi o‘yinlar ham turnir jadvalining yuqori qismidagi vaziyatni butunlay o‘zgartirib yuborishi mumkin. APL doirasida bugun Fulxem Aston Villa bilan, Vest Xem Everton bilan, Vulverxempton esa Tottenxem bilan kuch sinashadi.
Ispaniya la ligasida peshqadam Barselona safarda Xetafe mehmoni bo‘ladi. Bunday uchrashuvlar kataloniyaliklar uchun doimo qiyinchilik tug‘dirgan, chunki mezbonlar asosan himoyaviy o‘yin namoyish etadi.
Shuningdek, turning yana bir markaziy bahsi Atletiko Madrid va Atletik Bilbao jamoalari o‘rtasida kechadi. Italiya a seriyasida esa Bolonya hamda Roma o‘rtasidagi qarama-qarshilik yevrokuboklar yo‘llanmasi uchun kurashayotgan jamoalar taqdirini hal qilishi mumkin.
One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, Germaniya bundesligasida chempionlikni muddatidan oldin hal qilgan Bavariya jamoasi Mayns mehmoni bo‘ladi. Fransiyada esa PSJ navbatdagi g‘alabasini rasmiylashtirish uchun Anje maydoniga safar qiladi.

Решающие матчи продолжаются на европейских футбольных полях
Ожидается, что очередные туры в ведущих чемпионатах «большой пятерки» окажут серьезное влияние не только на позиции в турнирной таблице, но и на судьбу команд в течение всего сезона. Борьба за чемпионство, места в еврокубках и выживание в лиге в каждом национальном первенстве вступила в свою решающую фазу.
Полуфинальная стадия Кубка Англии обещает болельщикам большой накал страстей. Встреча между «Манчестер Сити» и «Саутгемптоном» считается центральным событием этого этапа.
Хотя «горожане» традиционно выходят на поле в качестве фаворитов, в кубковых матчах часто случаются сюрпризы. Для «Саутгемптона» этот турнир — последний шанс завершить текущий сезон на позитивной ноте.
Этот важный матч начнется в 21:15 по ташкентскому времени. В английской Премьер-лиге каждое очко теперь на вес золота.
Лондонский «Арсенал» примет «Ньюкасл» на своем поле. «Канониры» обязаны побеждать, чтобы сохранить лидерство в чемпионской гонке.
В то же время матчи с участием «Ливерпуля» и «Тоттенхэма» могут полностью изменить ситуацию в верхней части таблицы. В рамках АПЛ сегодня «Фулхэм» сразится с «Астон Виллой», «Вест Хэм» с «Эвертоном», а «Вулверхэмптон» с «Тоттенхэмом».
В испанской Ла Лиге лидер «Барселона» отправится в гости к «Хетафе». Подобные встречи всегда создавали трудности для каталонцев, так как хозяева в основном демонстрируют оборонительный футбол.
Также еще один центральный матч тура пройдет между «Атлетико Мадрид» и «Атлетик Бильбао». В итальянской Серии А противостояние «Болоньи» и «Ромы» может решить судьбу команд, борющихся за путевки в еврокубки.
По данным сайта One.uz, в немецкой Бундеслиге «Бавария», досрочно оформившая чемпионство, сыграет в гостях у «Майнца». Во Франции ПСЖ отправится на поле «Анже», чтобы оформить очередную победу.