Xulian Alvaresning agenti Barselonaga o‘tish haqidagi xabarlarni rad etdi
Madridning Atletiko klubi hujumchisi Xulian Alvaresning agenti Fernando Idalgo futbolchining yozgi transfer oynasi vaqtida Barselonaga o‘tishi haqida tarqalgan xabarlarga munosabat bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Agent kataloniyaliklar ustozi Xansi Flik qiziqish bildirayotgan hujumchi Ispaniyaning boshqa shahrida o‘ziga uy qidirayotgani haqidagi ma’lumotlarni mutlaqo asossiz deb atadi. Uning ta’kidlashicha, futbolchining kelajagi bilan bog‘liq bunday mish-mishlar haqiqatdan yiroqdir.
Idalgo ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan, go‘yoki Alvaresning akalari Kataloniya hududida ko‘chmas mulk sotib olish uchun uylarni ko‘zdan kechirayotgani haqidagi xabarlarni keskin rad etdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining oila a’zolari oxirgi marta Barselona shahriga faqatgina Atletiko jamoasining ushbu klubga qarshi o‘tkazilgan o‘yini munosabati bilan borishgan.
Uchrashuv yakunlangach, barcha oila a’zolari darhol Madridga qaytib kelishgan. Bu ma’lumotlar ming foiz yolg‘on ekanini, oilaning hech bir a’zosi yaqin orada Barselonada bo‘lmaganini agent Mundo Deportivo nashriga bergan intervyusida alohida qayd etdi.
Idalgo bunday gap-so‘zlarni shunchaki to‘qima va uydirma deb hisoblaydi. Goal.com nashri xabariga ko‘ra, agent futbolchining hozirgi jamoasidagi faoliyatidan ko‘ngli to‘q ekanini ham qistirib o‘tgan.
Shunga qaramay, Alvaresning o‘zi kelajagi borasidagi savollarga hali ham aniq javob bermayapti. Garchi u murabbiy Diyego Simeone qo‘l ostida o‘zini baxtli his qilayotganini aytsa-da, bahor faslida bergan intervyusida boshqa jamoaga o‘tish ehtimolini butunlay inkor etmagan edi.
Barselona rahbariyati esa tajribali Robert Levandovskining o‘rniga munosib nomzod sifatida aynan argentinalik hujumchini o‘zining asosiy maqsadlari ro‘yxatida saqlab turibdi. Kelajakda bu transfer amalga oshadimi yoki yo‘q, buni vaqt ko‘rsatadi.

переменная облачность ветер 5.7 м/с, С
Фернандо Идальго, агент нападающего мадридского «Атлетико» Хулиана Альвареса, отреагировал на сообщения о возможном переходе футболиста в «Барселону» во время летнего трансферного окна. По данным Zamin.uz, агент назвал абсолютно необоснованными слухи о том, что форвард, которым интересуется наставник каталонцев Ханси Флик, ищет себе жилье в другом городе Испании.
Он подчеркнул, что подобные домыслы о будущем игрока далеки от истины. Идальго решительно опроверг информацию из социальных сетей о том, что братья Альвареса якобы присматривали недвижимость в Каталонии.
По словам агента, члены семьи футболиста в последний раз посещали Барселону только в связи с матчем «Атлетико» против этого клуба, и сразу после игры все вернулись в Мадрид. В интервью изданию Mundo Deportivo агент особо отметил, что эта информация ложна на тысячу процентов, и никто из членов семьи в последнее время не был в Барселоне.
Идальго считает такие разговоры вымыслом. Как сообщает Goal.com, агент также добавил, что футболист доволен своей карьерой в нынешней команде.
Тем не менее, сам Альварес пока не дает четкого ответа на вопросы о своем будущем. Хотя он заявляет, что счастлив под руководством Диего Симеоне, в весеннем интервью он не исключал возможности перехода в другую команду.
Руководство «Барселоны», в свою очередь, сохраняет аргентинского нападающего в списке приоритетных целей как достойную замену опытному Роберту Левандовски. Время покажет, состоится ли этот трансфер в будущем.