Bavariya uchta gol o‘tkazib yuborib irodali g‘alabaga erishdi
Germaniya chempionatining navbatdagi turida Myunxenning Bavariya jamoasi Mayns mehmoni bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limi kutilmagan natija bilan yakunlandi, ya’ni mezbonlar tanaffusga qadar raqib darvozasiga javobsiz uchta gol urishga muvaffaq bo‘lishdi. Biroq ikkinchi bo‘limda myunxenliklar o‘yin tizginini butunlay o‘z qo‘llariga olishdi va vaziyatni o‘z foydalariga o‘zgartirishdi.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. Jamoa bosh murabbiyi Vensan Kompani tanaffusdan so‘ng maydonga Garri Keyn va Maykl Olisni tushirdi, biroz o‘tib Jamal Musiala ham safga qo‘shildi.
Ushbu o‘zgarishlar tezda o‘z samarasini berdi. Har uchala futbolchi raqib darvozasini ishg‘ol etib, Bavariyaning to‘rtga uch hisobidagi irodali g‘alabasini ta’minladi.
Mag‘lubiyatga uchragan Mayns jamoasi yarim himoyachisi Nadiem Amiri o‘yindan so‘ng o‘z hayratini yashira olmadi va raqib mahoratiga tan berdi. Amiri raqib safidagi Maykl Olisning o‘yiniga yuqori baho berib, uni dunyoning eng kuchli futbolchisi deb atadi.
Uning fikricha, Maykl Olis ayni damda dunyodagi eng yaxshi o‘yinchi hisoblanadi. Bunday yuqori darajadagi mahorat egalariga qarshi himoyalanishning deyarli imkoni yo‘q.
Futbolchi o‘z intervyusida uchta gol farqi bilan oldinda borib, yakunda imkoniyatni boy berish achinarli holat ekanini, ammo bu vaziyat nima uchun Bavariya hozirda dunyoning eng kuchli jamoasi ekanligiga yaqqol misol bo‘lishini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, ushbu qiyin va hayajonli g‘alabaga erishgan Myunxen klubi shu oy oxirida Chempionlar ligasi yarim finali doirasida Fransiyaning Parij Sen Jermen klubiga qarshi maydonga tushadi.
Muxlislar ushbu bahsda ham nemis mashinasidan mana shunday shiddatli va mazmunli o‘yin kutishmoqda. Bavariyaning so‘nggi vaqtlarda ko‘rsatayotgan natijalari jamoaning xalqaro maydonda ham asosiy da’vogarlardan biri ekanini yana bir bor isbotlamoqda.

«Бавария» пропустила три мяча и одержала волевую победу
В очередном туре чемпионата Германии мюнхенская «Бавария» отправилась в гости к «Майнцу». Об этом сообщает Zamin.uz.
Первый тайм встречи завершился с неожиданным результатом: хозяевам поля удалось забить три безответных мяча в ворота соперника до перерыва. Однако во второй половине встречи мюнхенцы полностью взяли инициативу в свои руки и переломили ход игры в свою пользу, сообщает издание Goal.com.
Главный тренер команды Венсан Компани после перерыва выпустил на поле Гарри Кейна и Майкла Олисе, а чуть позже к ним присоединился Джамал Мусиала. Эти замены быстро принесли свои плоды.
Все трое футболистов поразили ворота соперника, обеспечив «Баварии» волевую победу со счетом 4:3. Полузащитник проигравшего «Майнца» Надим Амири после матча не скрывал своего восхищения и признал мастерство соперника.
Амири высоко оценил игру Майкла Олисе, назвав его сильнейшим футболистом мира. По его мнению, на данный момент Олисе является лучшим игроком планеты.
Против мастеров такого высокого уровня практически невозможно обороняться. В своем интервью футболист отметил, что вести в счете с разницей в три мяча и в итоге уступить — это досадно, но данная ситуация наглядно демонстрирует, почему «Бавария» сейчас является сильнейшей командой мира.
Напомним, что после этой трудной и захватывающей победы мюнхенский клуб в конце месяца встретится с французским «Пари Сен-Жермен» в рамках полуфинала Лиги чемпионов. Болельщики ожидают от «немецкой машины» такой же интенсивной и содержательной игры и в этом противостоянии.
Последние результаты «Баварии» еще раз доказывают, что команда является одним из главных претендентов на успех и на международной арене.