Bavariya safarda uchta gol o‘tkazib irodali g‘alabaga erishdi
Germaniya Bundesligasining navbatdagi turida Myunxenning Bavariya jamoasi safarda Mayns klubi ustidan kutilmagan va irodali g‘alabaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limi mehmonlar uchun haqiqiy omadsizlik bilan boshlandi va tanaffusga qadar myunxenliklar raqiblariga 0:3 hisobida imkoniyatni boy berayotgan edi. Mezbonlar tarkibida Dominik Kor, Paul Nebel hamda Sheraldo Bekker tomonidan kiritilgan gollar Bavariya futbolchilarini murakkab ahvolga solib qo‘ydi.
Goal.com nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, bunday yirik hisobdagi mag‘lubiyat jamoa a’zolari va muxlislar uchun kutilmagan zarba bo‘ldi. Jamoa yarim himoyachisi Leon Goretskaning ta’kidlashicha, birinchi bo‘lim yakunlanganidan so‘ng kiyinish xonasida bosh murabbiy Vinsent Kompani futbolchilarga nisbatan juda qattiq munosabatda bo‘lgan.
Murabbiy o‘z shogirdlarining maydondagi harakatlaridan norozi bo‘lib, ularga jiddiy tanbeh bergan. Goretskaning so‘zlariga ko‘ra, aynan ushbu dakkidan keyin futbolchilar o‘zlariga kelishgan va bor e’tiborini o‘zlarining kuchli jihatlarini ko‘rsatishga qaratishgan.
Ta’kidlash joizki, murabbiy o‘yinni boshlashdan oldin tarkibda o‘zgarishlar qilib, Harri Kane, Jamal Mussiala va Maykl Olis kabi yetakchi o‘yinchilarni zaxirada qoldirgan edi. Ikkinchi bo‘limda maydonga tushgan asosiy tarkib yulduzlari uchrashuvning borishini butunlay o‘zgartirib yubordi.
Dastlab Nikolas Jekson hisobni qisqartirishga muvaffaq bo‘ldi, shundan so‘ng Maykl Olis va Jamal Mussiala raqib darvozasini ishg‘ol qilib, muvozanatni tiklashdi. Bahs yakunlanishi arafasida Harri Kane g‘alaba golini kiritib, myunxenliklarning ajoyib qaytishini ta’minladi.
Yakuniy 4:3 hisobidagi g‘alaba Bavariya uchun Yevropa Chempionlar ligasining yarim finali doirasida Parij Sen-Jermen jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan muhim uchrashuv oldidan katta ruhiy dalda bo‘lib xizmat qiladi.

«Бавария» одержала волевую победу в гостях, пропустив три мяча
В очередном туре немецкой Бундеслиги мюнхенская «Бавария» одержала неожиданную и волевую победу над клубом «Майнц» на выезде. Об этом сообщает Zamin.uz.
Первый тайм встречи обернулся для гостей настоящим провалом: к перерыву мюнхенцы уступали сопернику со счетом 0:3. Голы Доминика Кора, Пауля Небеля и Шералдо Беккера поставили футболистов «Баварии» в крайне сложное положение.
По данным Goal.com, столь крупное отставание стало шоком как для игроков, так и для болельщиков. Полузащитник команды Леон Горецка отметил, что после первого тайма в раздевалке главный тренер Венсан Компани был крайне резок с футболистами.
Тренер выразил недовольство действиями своих подопечных на поле и сделал им серьезный выговор. По словам Горецки, именно эта встряска помогла игрокам прийти в себя и сосредоточиться на своих сильных сторонах.
Стоит отметить, что перед началом матча тренер внес изменения в состав, оставив в запасе таких лидеров, как Гарри Кейн, Джамал Мусиала и Майкл Олисе. Вышедшие на замену во втором тайме звезды основного состава полностью изменили ход встречи.
Сначала Николас Джексон сократил отставание, после чего Майкл Олисе и Джамал Мусиала сравняли счет. В самой концовке матча Гарри Кейн забил победный гол, обеспечив мюнхенцам невероятный камбэк.
Итоговая победа со счетом 4:3 послужит для «Баварии» мощным психологическим стимулом перед важным матчем полуфинала Лиги чемпионов против «Пари Сен-Жермен».