PSJ jamoasi safarda Anje ustidan yirik g‘alabaga erishdi
Fransiya chempionatining navbatdagi turida Parijning PSJ jamoasi safarda Anje klubi mehmoni bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur uchrashuv to‘liqligicha poytaxtliklarning ustunligi ostida kechdi va mehmonlarning yirik hisobdagi g‘alabasi bilan yakunlandi. O‘yin davomida parijliklar raqib darvozasiga javobsiz to‘rtta gol yo‘llab, navbatdagi uch ochkoni o‘z hisoblariga yozib qo‘yishdi.
Mehmonlar safida Li Kan In, Senni Mayulu va Lukas Beraldo o‘z mahoratlarini ko‘rsatib, jamoasini hisobda oldinga olib chiqishdi. Uchrashuvning so‘nggi qismida esa Gonsalu Ramush raqib darvozasini ishg‘ol qilib, o‘yinga yakuniy nuqtani qo‘ydi.
O‘yin statistikasi tahlil qilinganda, parijliklarning mutlaq ustunligi yaqqol ko‘zga tashlanadi. PSJ futbolchilari bahs davomida to‘pga egalik qilish bo‘yicha yetmish olti foizlik ko‘rsatkich qayd etishdi.
Bu esa mezbonlarga deyarli imkoniyat qoldirilmaganidan dalolat beradi. Parij jamoasi raqib darvozasi tomon jami o‘n beshta zarba yo‘llagan bo‘lsa, ularning to‘qqiztasi aniq nishonga bordi.
Anje jamoasi esa butun o‘yin davomida bor-yo‘g‘i uchta aniq zarba bera oldi. Shuningdek, paslar aniqligi bo‘yicha ham mehmonlar yuqori natija ko‘rsatib, o‘zaro uzatmalarning to‘qson to‘rt foizini aniq amalga oshirishdi.
Uchrashuv ancha shiddatli va keskin kurashlar ostida o‘tdi. Bahs davomida hakam tomonidan PSJ jamoasining bir nafar futbolchisiga qizil kartochka ko‘rsatildi va u maydondan chetlatildi.
Shunga qaramay, maydonda bir kishi kam bo‘lib qolgan parijliklar tartibli o‘yin namoyish etib, o‘z darvozalari daxlsizligini saqlab qolishga muvaffaq bo‘lishdi. Anje jamoasining hujumkor harakatlariga ularning olti marotaba o‘yindan tashqari holatga tushib qolgani ham jiddiy to‘sqinlik qildi.
One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu g‘alaba parijliklarning turnir jadvalidagi yetakchilik mavqeini yanada mustahkamladi.

ПСЖ одержал крупную победу в гостях над Анже
В очередном туре чемпионата Франции парижский ПСЖ был в гостях у клуба «Анже». Об этом сообщил Zamin.uz.
Этот матч прошёл при полном превосходстве парижан и завершился крупной победой гостей. По ходу игры парижане забили в ворота соперника четыре безответных гола и записали на свой счёт очередные три очка.
В составе гостей Ли Кан Ин, Сенни Майюлю и Лукас Беральдо проявили своё мастерство и вывели команду вперёд. В заключительной части матча Гонсалу Рамуш поразил ворота соперника и поставил окончательную точку в игре.
При анализе статистики матча отчётливо видно абсолютное превосходство парижан. По владению мячом футболисты ПСЖ показали 76 процентов.
Это говорит о том, что хозяевам почти не было оставлено возможностей. Парижская команда нанесла по воротам соперника всего пятнадцать ударов, девять из которых пришлись точно в створ.
«Анже», в свою очередь, на протяжении всей игры смог нанести лишь три точных удара. Также по точности передач гости показали высокий результат, выполнив 94 процента передач точно.
Матч прошёл в довольно напряжённой и упорной борьбе. По ходу встречи арбитр показал красную карточку одному из футболистов ПСЖ, и тот покинул поле.
Несмотря на это, оставшись в меньшинстве, парижане продемонстрировали организованную игру и сумели сохранить свои ворота в неприкосновенности. Атакующим действиям «Анже» серьёзно мешало и то, что они шесть раз попадали в положение вне игры.
По данным сайта one.uz, эта победа ещё больше укрепила лидирующие позиции парижан в турнирной таблице.