«Tottenhem» g‘alabadan so‘ng turnir jadvalidagi o‘rnini yaxshilab oldi
Angliya Premer-ligasining navbatdagi turida Tottenhem jamoasi Vulverhempton ustidan bir nol hisobida muhim g‘alabaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur uchrashuv yakunlangach, jamoa bosh murabbiyi Roberto de Zerbi o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashib, kelajakka katta ishonch bildirdi. Italiyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, jamoa hali ham yuqori divizionda qolish uchun yetarli imkoniyatga ega.
Biz turnir jadvalida raqiblarimizdan katta farq bilan ortda qolayotganimiz yo‘q, deya ta’kidladi murabbiy. Vest Hem jamoasidan atigi ikki ochko orqadamiz.
Ular yaxshi shakllangan jamoa bo‘lishi mumkin, ammo biz ham o‘z kuchimiz va salohiyatimizga egamiz. De Zerbi o‘z nutqi davomida ayniqsa futbolchilarning shaxsiy va professional sifatlarini alohida e’tirof etdi.
Uning fikricha, jamoa a’zolarining insoniy fazilatlari hamda maydondagi harakatlari kutilganidan ham yuqori darajada ekani ma’lum bo‘ldi. Murabbiy jamoaga kelishidan avval futbolchilarni yaqindan tanimaganini, biroq ular bilan ishlash jarayonida bu tarkib ligada qolishga to‘liq qodir ekanini anglab yetganini qo‘shimcha qildi.
One.uz nashri xabariga ko‘ra, hozirgi holatda Tottenhem turnir jadvalida o‘n sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi. Shu sababli xavfli zonadan chiqish uchun jamoaga har bir ochko suv va havodek zarur.
Ma’lumot o‘rnida aytish joizki, jamoa navbatdagi uchrashuvini uchinchi may kuni safarda Aston Villa jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu bahs ham shporlar uchun turnir jadvalidagi o‘rnini mustahkamlash yo‘lida hayotiy ahamiyat kasb etadi.
Xulosa qilib aytganda, Tottenhem hali kurashdan chiqqani yo‘q. Roberto de Zerbi jamoasining mustahkam irodasiga tayanmoqda.
Agar futbolchilar maydonda mana shunday ishtiyoq bilan harakat qilishda davom etsa, Angliya chempionatida o‘z o‘rnini saqlab qolish imkoniyati juda yuqori bo‘ladi. Kelgusi o‘yinlar jamoaning haqiqiy kuchini va murabbiy tanlagan taktikaning qanchalik to‘g‘ri ekanini ko‘rsatib beradi.

«Тоттенхэм» после победы улучшил своё положение в турнирной таблице
В очередном туре английской Премьер-лиги команда «Тоттенхэм» одержала важную победу над «Вулверхэмптоном» со счётом один-ноль. Об этом сообщает Zamin.uz.
После завершения этой встречи главный тренер команды Роберто де Дзерби поделился своими мыслями и выразил большую уверенность в будущем. По словам итальянского специалиста, у команды по-прежнему достаточно возможностей, чтобы остаться в высшем дивизионе.
«Мы не отстаём от соперников в турнирной таблице с большим отрывом», — отметил тренер. — «От „Вест Хэма" мы отстаём всего на два очка.
Они, может быть, и хорошо сложившаяся команда, однако и у нас есть свои силы и потенциал». Де Дзерби в своей речи особо отметил личностные и профессиональные качества футболистов.
По его мнению, человеческие качества членов команды и их действия на поле оказались на даже более высоком уровне, чем ожидалось. Тренер добавил, что до прихода в команду он не был близко знаком с футболистами, однако в процессе работы с ними он убедился: этот состав вполне способен сохранить место в лиге.
По сообщению издания One.uz, в нынешнем положении «Тоттенхэм» занимает восемнадцатое место в турнирной таблице. Поэтому каждое очко для команды — как воздух и вода для выхода из опасной зоны.
Стоит отметить, что свой следующий матч команда проведёт третьего мая в гостях против «Астон Виллы». Этот матч также имеет жизненно важное значение для шпор в плане укрепления своих позиций в турнирной таблице.
Подводя итог, «Тоттенхэм» ещё не вышел из борьбы. Роберто де Дзерби опирается на крепкую волю своей команды.
Если футболисты продолжат играть на поле с подобным энтузиазмом, шансы сохранить своё место в чемпионате Англии будут очень высокими. Предстоящие матчи покажут истинную силу команды и то, насколько верной является выбранная тренером тактика.