Bruno Fernandes Portugaliya bilan jahon chempioni bo‘lishni ko‘zlamoqda
Manchester Yunayted jamoasi sardori Bruno Fernandes 2026-yilda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida Portugaliya terma jamoasi bilan bosh sovrinni qo‘lga kiritishni o‘z oldiga asosiy maqsad qilib qo‘ygan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tajribali yarim himoyachi ushbu nufuzli g‘alaba Krishtianu Ronaldoning afsonaviy faoliyati uchun munosib yakun va yuksak mukofot bo‘lishiga ishonadi. Goal.com nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, Fernandes o‘z jamoadoshining xalqaro maydondagi yo‘li eng yuqori cho‘qqida tugashini istamoqda.
Besh karra Oltin to‘p sohibi bo‘lgan Ronaldo uchun Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada va Meksika yashil maydonlarida o‘tadigan navbatdagi turnir faoliyatidagi so‘nggi imkoniyat bo‘lishi kutilmoqda. Fernandes o‘z intervyusida o‘z mamlakati bilan faxrlanish uchun bor kuchini ishga solishini va Krishtianu bilan birgalikda mundialda g‘olib chiqish ajoyib voqelikka aylanishini ta’kidladi.
Uning fikricha, bu muvaffaqiyat nafaqat Portugaliya xalqi, balki Ronaldoning jahon futboli rivojiga qo‘shgan ulkan hissasi uchun ham juda muhimdir. Hozirgi vaqtda Saudiya Arabistonining Al-Nassr klubi sharafini himoya qilayotgan Krishtianu Ronaldo terma jamoa safida jami 143 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan va bu ko‘rsatkich bo‘yicha jahon rekordini o‘z qo‘lida ushlab turibdi.
Murabbiy Roberto Martines boshchiligidagi Portugaliya jamoasi 2026-yilgi jahon chempionatining guruh bosqichida Kongo Demokratik Respublikasi, O‘zbekiston va Kolumbiya kabi terma jamoalarga qarshi bahs olib boradi. Shuningdek, Bruno Fernandesning klubdagi kelajagi borasida ham aniq to‘xtamga kelingan.
Manchester Yunayted rahbariyati o‘z sardorini boshqa jamoaga sotmaslikka qaror qildi. O‘tgan mavsum davomida barcha musobaqalarda jami 18 ta golli uzatmani amalga oshirgan mahoratli futbolchi jamoaning yangi shakllantirilayotgan loyihasida asosiy yetakchi sifatida qoladi.
Klub mutasaddilari Fernandesning tajribasi va maydondagi mahorati jamoaning kelgusi g‘alabalari uchun poydevor bo‘lishiga ishonch bildirmoqda.

Бруну Фернандеш намерен стать чемпионом мира с Португалией
Капитан «Манчестер Юнайтед» Бруну Фернандеш поставил перед собой главную цель — завоевать главный трофей чемпионата мира 2026 года вместе со сборной Португалии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Опытный полузащитник верит, что эта престижная победа станет достойным завершением и высочайшей наградой для легендарной карьеры Криштиану Роналду. По данным издания Goal.com, Фернандеш желает, чтобы путь его одноклубника на международной арене завершился на самой высокой вершине.
Ожидается, что предстоящий турнир, который пройдёт на зелёных полях США, Канады и Мексики, станет последней возможностью в карьере Роналду — обладателя пяти «Золотых мячей». В своём интервью Фернандеш отметил, что приложит все силы ради гордости за свою страну и что победа на мундиале вместе с Криштиану станет потрясающей реальностью.
По его мнению, этот успех очень важен не только для народа Португалии, но и за огромный вклад Роналду в развитие мирового футбола. В настоящее время Криштиану Роналду, защищающий честь саудовского клуба «Аль-Наср», в составе сборной забил в общей сложности 143 мяча и удерживает мировой рекорд по этому показателю.
Сборная Португалии под руководством тренера Роберто Мартинеса в групповом этапе чемпионата мира 2026 года проведёт матчи против сборных Демократической Республики Конго, Узбекистана и Колумбии. Кроме того, по поводу клубного будущего Бруну Фернандеша принято окончательное решение.
Руководство «Манчестер Юнайтед» решило не продавать своего капитана в другую команду. Мастеровитый футболист, отдавший за прошедший сезон 18 голевых передач во всех соревнованиях, остаётся главным лидером в формирующемся новом проекте команды.
Руководители клуба выражают уверенность в том, что опыт Фернандеша и его мастерство на поле станут фундаментом для будущих побед команды.