«Barselona» Entoni Gordon uchun 80 million yevro taklif qildi
Kataloniyaning Barselona futbol klubi Angliyaning Nyukasl Yunayted jamoasi aʼzosi Entoni Gordonni oʻz safiga qoʻshib olish uchun rasmiy harakatlarni boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Xansi Flik hujum chizigʻini yanada kuchaytirish maqsadida angliyalik vingerga asosiy nomzod sifatida qaramoqda. Soʻnggi maʼlumotlarga koʻra, kataloniyaliklar ushbu futbolchi uchun 80 million yevro va qoʻshimcha mukofot pullarini taklif qilgan.
Bu haqda Goal nashri xabar bermoqda. Klub sport direktori Deko va bosh murabbiy Flik Gordonning mahoratiga juda yuqori baho bermoqda.
Ular futbolchini jamoada ijara asosida toʻp surgan Markus Reshfordning oʻrnini bosa oladigan munosib nomzod deb hisoblaydi. Garchi Barselona ixtiyorida Reshfordni 30 million yevro evaziga toʻliq sotib olish imkoniyati mavjud boʻlsa-da, rahbariyat yoshroq va maoshi kamroq boʻlgan Gordonni uzoq muddatli reja uchun foydaliroq deb topdi.
Nyukasl Yunayted bosh murabbiyi Eddi Xau mavsum yakunida Gordonni bir necha oʻyinlarda qaydnomadan tashqarida qoldirib, klub uning sotilishiga tayyorgarlik koʻrayotganiga ishora qilgan edi. Hozirda ikki klub oʻrtasida muzokaralar qizgʻin davom etmoqda va kataloniyaliklar kelishuvni imkon qadar tezroq yakunlashni koʻzlamoqda.
Barselona rahbariyati transferni tezroq rasmiylashtirish orqali boshqa raqobatchilardan oʻzib ketishni istaydi. Entoni Gordon uchun kurashda Germaniyaning Bavariya klubi ham asosiy daʼvogarlardan biri boʻlib turgandi.
Biroq Myunxen jamoasi 80 million yevrolik narx borasida ikkilanayotgani sababli, Barselona poygada peshqadamlikni qoʻlga oldi. Shuningdek, futbolchiga Angliyaning Chelsi va Arsenal kabi nufuzli klublari ham qiziqish bildirgan edi.
Shunga qaramay, futbolchining oʻzi Ispaniya chempionatida toʻp surishga moyillik bildirmoqda. Eslatib oʻtamiz, Gordon 2024-yilda Liverpul klubiga oʻtishga juda yaqin kelgan edi, biroq oʻshanda turli sabablarga koʻra transfer amalga oshmay qolgan.
Endilikda Liverpul bu kurashdan chiqqan bir paytda, iqtidorli futbolchi uchun faoliyatini Ispaniya grandida davom ettirish imkoniyati yuzaga keldi. Agar tomonlar kelisha olsa, bu transfer yozgi mavsumning eng shov-shuvli voqealaridan biriga aylanadi.

«Барселона» предложила Антони Гордону 80 миллионов евро.
Барселонский футбольный клуб из Каталонии начал официальные действия по приобретению Энтони Гордона, игрока английской команды «Ньюкасл Юнайтед». Об этом сообщает Zamin.uz.
Главный тренер команды Ханси Флик рассматривает английского вингера в качестве основного кандидата с целью дальнейшего усиления линии атаки. Согласно последним данным, каталонцы предложили за этого футболиста 80 миллионов евро плюс дополнительные бонусы.
Об этом сообщает издание Goal. Спортивный директор клуба Деку и главный тренер Флик очень высоко оценивают мастерство Гордона.
Они считают футболиста достойным кандидатом, способным заменить Маркуса Рэшфорда, который выступал в команде на правах аренды. Несмотря на то, что «Барселона» имеет возможность полностью выкупить Рэшфорда за 30 миллионов евро, руководство сочло более выгодным для долгосрочного плана более молодого и менее дорогого по зарплате Гордона.
Главный тренер «Ньюкасл Юнайтед» Эдди Хау в конце сезона оставил Гордона вне заявки на несколько матчей, что стало сигналом о том, что клуб готовится к его продаже. В настоящее время между двумя клубами продолжаются активные переговоры, и каталонцы стремятся завершить сделку как можно быстрее.
Руководство «Барселоны» хочет опередить других конкурентов, оформив трансфер в кратчайшие сроки. В борьбе за Энтони Гордона одним из главных претендентов также выступал мюнхенский «Бавария».
Однако, поскольку мюнхенская команда колеблется по поводу цены в 80 миллионов евро, «Барселона» вышла в лидеры гонки. Также интерес к футболисту проявляли такие престижные английские клубы, как «Челси» и «Арсенал».
Несмотря на это, сам футболист выражает желание выступать в чемпионате Испании. Напомним, что в 2024 году Гордон был очень близок к переходу в «Ливерпуль», но тогда по разным причинам трансфер не состоялся.
Теперь, когда «Ливерпуль» вышел из этой борьбы, появилась возможность для талантливого футболиста продолжить свою карьеру в испанском гранде. Если стороны смогут договориться, этот трансфер станет одним из самых громких событий летнего сезона.