Braziliyalik futbolchi ikki klub o‘rtasidagi ashaddiy raqobatga qaramay, ispaniyalik vingerning favqulodda iste’dodga ega ekanligini va u nufuzli xalqaro turnirda yakka o‘zi g‘alaba qozonishga qodir ekanini ta’kidladi. Mazkur e’tirof futbol olamidagi raqiblar o‘rtasidagi o‘zaro hurmatning yorqin namunasi bo‘ldi.
Caze TV telekanaliga bergan intervyusida Vinisius Junior klublararo raqobatni chetga surib, Yamal haqida iliq so‘zlarni aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Ispaniya terma jamoasi tarkibida dunyoning eng yaxshi o‘yinchilaridan biri Lamin Yamal to‘p surmoqda.
Vinisius yosh iqtidorning maydonda aqlbovar qilmas ishlarni amalga oshirishini va hatto Jahon chempionatida bir o‘zi g‘alaba qozonishi mumkin bo‘lgan futbolchilar sirasiga kirishini aytdi. Braziliyalik yulduz Yamalning o‘yinini tomosha qilish nafaqat zavq bag‘ishlashini, balki bunga alohida mablag‘ sarflashga arzigulik holat ekanini ham qo‘shimcha qildi.
Goal.com nashrining xabar berishicha, 2025-yilgi Oltin to‘p reytingida yuqori o‘rinlarni egallagan Yamal Barselona safida o‘zining yuksak mahoratini muntazam ravishda namoyish etib kelmoqda. O‘smir yoshdagi iqtidor egasi joriy mavsumda barcha musobaqalarda o‘zining samaradorligini isbotladi.
Ispaniya terma jamoasi safida esa u allaqachon Yevropa chempionligini qo‘lga kiritgan va jamoaning asosiy yetakchilaridan biriga aylangan. Shu bilan birga, Vinisius Junior ham o‘z mamlakati Braziliya terma jamoasining asosiy hujumkor kuchi bo‘lib qolmoqda.
Real Madrid safida ikki bor Chempionlar ligasi g‘olibi bo‘lgan vinger ushbu mavsumda ham sermahsul o‘yin ko‘rsatdi. Hozirda har ikki yulduz ham bo‘lajak Jahon chempionatiga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Musobaqa taqvimi ham ancha qiziqarli ko‘rinish olgan. Ispaniya terma jamoasi guruh bosqichida Kabo-Verde, Saudiya Arabistoni va Urugvayga qarshi bahs olib borsa, Braziliya Marokash, Gaiti va Shotlandiya bilan kuch sinashadi.
Har ikki futbolchi ham o‘z milliy jamoalari bilan turnirda uzoqroqqa borishni va bosh sovrinni qo‘lga kiritishni maqsad qilgan. Ushbu yosh yulduzlarning maydondagi harakatlari butun dunyo futbol ishqibozlari diqqat markazida bo‘lib qoladi.

Винисиус Жуниор высоко оценивает талант нападающего «Барселоны» Ламина Ямаля.
Звезда мадридского «Реала» Винисиус Жуниор высоко оценил нападающего «Барселоны» Ламина Ямаля, особо отметив способности молодого таланта. Об этом сообщило Zamin.uz.
Бразильский футболист подчеркнул, что, несмотря на жесткое соперничество между двумя клубами, испанский вингер обладает исключительным талантом и способен в одиночку привести команду к победе в престижном международном турнире. Данное признание стало ярким примером взаимного уважения между соперниками в мире футбола.
В интервью телеканалу Caze TV Винисиус Жуниор, оставив в стороне межклубное противостояние, сказал теплые слова о Ямале. По его словам, в составе сборной Испании играет один из лучших игроков мира — Ламин Ямаль.
Винисиус отметил, что молодой талант творит на поле невероятные вещи и входит в число футболистов, которые могли бы в одиночку выиграть даже чемпионат мира. Бразильская звезда добавила, что наблюдать за игрой Ямаля не только приятно, но и стоит того, чтобы специально за этим платить.
По сообщению издания Goal.com, Ямаль, занявший высокие позиции в рейтинге «Золотого мяча» 2025 года, регулярно демонстрирует свое высокое мастерство в составе «Барселоны». Юный талант доказал свою эффективность во всех турнирах текущего сезона.
В составе сборной Испании он уже стал чемпионом Европы и превратился в одного из основных лидеров команды. В то же время Винисиус Жуниор остается главной атакующей силой сборной своей страны — Бразилии.
Вингер, дважды становившийся победителем Лиги чемпионов с «Реалом», в этом сезоне также показал результативную игру. В настоящее время обе звезды серьезно готовятся к предстоящему чемпионату мира.
Календарь турнира также выглядит весьма интересно. Если сборная Испании на групповом этапе сразится с Кабо-Верде, Саудовской Аравией и Уругваем, то Бразилия проведет матчи против Марокко, Гаити и Шотландии.
Оба футболиста стремятся пройти как можно дальше в турнире со своими национальными сборными и завоевать главный трофей. Действия этих молодых звезд останутся в центре внимания футбольных болельщиков всего мира.