Boyan Miladinovich jahon chempionatining futbolchilar uchun ahamiyati haqida gapirdi
Futbol bo‘yicha jahon chempionati har to‘rt yilda bir marotaba o‘tkaziladigan, sayyoramizning eng nufuzli sport musobaqasi hisoblanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu mundial nafaqat milliy terma jamoalar uchun ulkan sinov, balki har bir futbolchi uchun o‘z mahoratini butun dunyoga namoyish etish imkoniyatidir. Bunday yirik turnirda bir nechta muvaffaqiyatli uchrashuv o‘tkazish sportchining faoliyatini butunlay yangi bosqichga olib chiqishi, uning kelajagini belgilab berishi mumkin.
Srvena Zvezda va Paxtakor klublarining sobiq himoyachisi Boyan Miladinovich O‘zbekiston milliy terma jamoasining jahon chempionatidagi ishtiroki hamda uning ahamiyati haqida o‘z mulohazalarini bildirdi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, mundial o‘ziga xos ulkan reklama maydoni bo‘lib, har bir ishtirokchi unda o‘zining eng kuchli jihatlarini ko‘rsatishga intiladi.
Bu esa nafaqat shaxsiy muvaffaqiyat, balki butun mamlakat futboli nufuzini oshirishga xizmat qiladi. Miladinovichning fikricha, Eldor Shomurodov, Abduqodir Husanov va Abbosbek Fayzullayev kabi futbolchilar allaqachon xalqaro maydonda o‘z o‘rniga ega bo‘lib ulgurgan.
Biroq O‘zbekistonda hali kashf qilinmagan, texnik jihatdan juda kuchli va iqtidorli ijrochilar talaygina. Jahon chempionati aynan mana shunday futbolchilar uchun dunyoning yetakchi skautlari hamda nufuzli agentlari e’tiboriga tushish uchun qulay fursat hisoblanadi.
Jahon chempionati katta reklama maydoni hamdir. Har bir futbolchi o‘zini eng yaxshi tarafdan ko‘rsatishga harakat qiladi.
Shomurodov, Husanov va Fayzullayev kabi nomlarni bugun butun dunyo biladi. Lekin tarkibda yana bir qancha mahoratli futbolchilar borligi shubhasiz, deydi Miladinovich one.uz nashriga bergan intervyusida.
Sobiq himoyachining qayd etishicha, mundial yakunlangach, Yevropa va boshqa qit’alardagi nufuzli klublar vakillari O‘zbekiston chempionatiga butunlay boshqacha nazar bilan qarashni boshlaydi. Ular o‘zbek futboli zaminida yangi yulduzlarni izlashga kirishadi.
Bu jarayon o‘zbek futboli uchun xalqaro maydonga chiqishda yangi imkoniyatlar eshigini ochishi tayin. Miladinovich O‘zbekiston terma jamoasi jahon chempionatida o‘zining eng munosib o‘yinini ko‘rsatishiga umid bildirdi.
Uning nazarida, milliy jamoaning muvaffaqiyati nafaqat futbolchilarning shaxsiy faoliyatiga, balki mamlakat futbolining jahon miqyosidagi nufuziga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Endilikda barchasi futbolchilarning maydondagi harakati va g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoqiga bog‘liq bo‘lib qoladi.

Боян Миладинович рассказал о значении чемпионата мира для футболистов
Чемпионат мира по футболу, проводимый раз в четыре года, считается самым престижным спортивным соревнованием на нашей планете. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот мундиаль является не только огромным испытанием для национальных сборных, но и возможностью для каждого футболиста продемонстрировать свое мастерство всему миру. Проведение нескольких успешных матчей на таком крупном турнире может вывести карьеру спортсмена на совершенно новый уровень и определить его будущее.
Бывший защитник клубов «Црвена Звезда» и «Пахтакор» Боян Миладинович поделился своими размышлениями об участии сборной Узбекистана в чемпионате мира и его значимости. Специалист отметил, что мундиаль представляет собой своего рода огромную рекламную площадку, где каждый участник стремится показать свои самые сильные стороны.
Это служит не только личному успеху, но и повышению престижа футбола всей страны. По мнению Миладиновича, такие футболисты, как Элдор Шомуродов, Абдукодир Хусанов и Аббосбек Файзуллаев, уже успели занять свое место на международной арене.
Однако в Узбекистане еще много не открытых, технически очень сильных и талантливых исполнителей. Чемпионат мира является подходящим моментом для таких футболистов, чтобы попасть в поле зрения ведущих скаутов и престижных агентов мира.
Чемпионат мира — это также большая рекламная площадка. Каждый футболист старается показать себя с лучшей стороны.
Такие имена, как Шомуродов, Хусанов и Файзуллаев, сегодня известны всему миру. Но нет сомнений, что в составе есть и другие умелые футболисты, говорит Миладинович в интервью изданию one.uz.
Бывший защитник отметил, что после завершения мундиаля представители престижных клубов Европы и других континентов начнут смотреть на чемпионат Узбекистана совершенно иначе. Они приступят к поиску новых звезд на почве узбекского футбола.
Этот процесс определенно откроет новые двери возможностей для узбекского футбола на международной арене. Миладинович выразил надежду, что сборная Узбекистана покажет свою самую достойную игру на чемпионате мира.
На его взгляд, успех национальной команды положительно повлияет не только на личную карьеру футболистов, но и на престиж футбола страны в мировом масштабе. Теперь все будет зависеть от действий футболистов на поле и их стремления к победе.