Arsenal jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta Chempionlar ligasining hal qiluvchi bahsi oldidan o‘z shogirdlarining holati va umumiy tayyorgarligi haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
London klubi joriy yilning 30-may kuni nufuzli turnirning amaldagi g‘olibi hisoblangan Parijning PSJ jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ispaniyalik mutaxassisning fikricha, to‘pchilar ushbu nufuzli finalga qadar bosib o‘tilgan yo‘lda o‘zlarining munosib ekanliklarini to‘liq isbotlay olishdi.
Murabbiy jamoa a’zolarining kayfiyati a’lo darajada ekanini va futbolchilar maydonga tushib, bor kuchlari bilan g‘alaba uchun kurashishga tayyor turganliklarini alohida e’tirof etdi. One.uz nashri xabariga ko‘ra, Arteta jamoaning hozirgi diqqat-e’tibori faqat bo‘lajak o‘yinga qaratilganini ta’kidlagan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, tarkibdagi ayrim o‘zgarishlar o‘yin rejasiga ta’sir qilishi mumkin, biroq umumiy ishtiyoq juda yuqori. Xususan, himoyachi Timber va hujumkor yarim himoyachi Maduyeke o‘yinga to‘liq tayyor holatda.
Faqatgina Ben Uayt jarohati sababli jamoasiga yordam bera olmaydi. Shunga qaramay, murabbiy har bir futbolchining ko‘zida ulkan g‘alaba ishtiyoqi borligini va bunday tarixiy uchrashuvda qatnashish har bir o‘yinchi uchun katta sharaf ekanini qayd etdi.
Arsenal so‘nggi yillarda sezilarli darajada o‘sishga erishdi va Yevropaning eng nufuzli sovrini uchun kurashish darajasiga yetdi. Bunday yuqori saviyadagi bahslarda nafaqat taktik tayyorgarlik, balki futbolchilarning xarakteri va ruhan qanchalik tayyorligi ham katta ahamiyat kasb etadi.
Parijliklar o‘z chempionlik unvonini himoya qilishga urinsa, londonliklar o‘z tarixida yangi sahifa ochishni niyat qilgan. Hal qiluvchi bellashuv 30-may kuni Toshkent vaqti bilan soat 21:00 da boshlanadi.
Arteta jamoasining ruhan kuchli ekaniga ishonadi va buni maydonda amalda ko‘rsatishga va’da bermoqda.

Микель Артета сказал, что «Арсенал» готов к финалу против «ПСЖ»
Mikel Arteta «Arsenal»ning «PSJ»ga qarshi finalga tayyorligini aytdi<Бос муроббий Арсенал Микел Артета Чемпионской лиги решающего матча перед встречей с ПСЖ подробно остановился на состоянии и общей готовности своих подопечных. Об этом сообщает Zamin.uz.
Лондонский клуб 30 мая текущего года выходит на поле против парижского ПСЖ, считающегося действующим победителем престижного турнира. По мнению испанского специалиста, игроки на пути к этому важному финалу полностью доказали свою принадлежность к высшему уровню.
Тренер отметил высокий уровень настроения игроков и их готовность сражаться за победу, используя все свои силы, как только они выйдут на поле. По информации One.uz, Артета подчеркнул, что текущее внимание команды полностью сосредоточено на предстоящем матче.
По его словам, некоторые изменения в составе могут повлиять на игровой план, но общее желание выиграть очень высоко. В частности, защитник Тимбер и полузащитник-атакующий Мадюэке находятся в полной готовности к матчу.
Только Бен Уайт из-за травмы не сможет помочь команде. Несмотря на это, тренер отметил, что в глазах каждого футболиста горит огромное желание победить, а участие в таком историческом матче является большой честью для каждого игрока.
В последние годы Арсенал достиг значительного прогресса и вышел на уровень борьбы за один из самых престижных трофеев Европы. На таких высоких уровнях важны не только тактическая подготовка, но и характер игроков, а также их психологическая готовность.
Парижане будут стремиться защитить свой чемпионский титул, тогда как лондонцы намерены открыть новую страницу в своей истории. Решающий матч состоится 30 мая в 21:00 по ташкентскому времени.