«PSJ» «Arsenal»ga qarshi final uchun kengaytirilgan tarkibini e'lon qildi
Fransiyaning PSJ klubi Yevropa Chempionlar ligasi final uchrashuvi uchun kengaytirilgan tarkibini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Parijliklar joriy yilning 30-may kuni Budapesht shahrida bo‘lib o‘tadigan hal qiluvchi bahsda Londonning Arsenal jamoasi bilan kuch sinashadi. Mazkur uchrashuv nafaqat mavsumning eng muhim o‘yini, balki ikki kuchli maktab to‘qnashuvi sifatida ham katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Bosh murabbiy Luis Enrike final uchun tajribali va jismoniy jihatdan baquvvat futbolchilarni tanlab olgan. Darvozabonlar chizig‘idan Safonov, Shevale va Marin joy olgan bo‘lsa, himoya qo‘rg‘onini Hakimi, Beraldo, Markinos, Zabarniy, Ernandes, Mendesh, Njantu hamda Pacho kabi mahoratli himoyachilar mustahkamlaydi.
Himoya chizig‘idagi bunday tartib jamoaning barqaror o‘yin ko‘rsatishiga xizmat qilishi kutilmoqda. Yarim himoya chizig‘ida parijliklarning asosiy kuchi jamlangan desak mubolag‘a bo‘lmaydi.
Kvaratsxeliya, Ruis, Due, Vitinya, Li Kan, Mayulyu, Dro, Mbaye, Nevesh va Zair-Emeri kabi futbolchilar maydon markazida ustunlikni qo‘lga olishga harakat qiladi. Ayniqsa, Vitinya va Neveshning o‘yinni boshqarish qobiliyati hamda hujumlarni tashkil etishdagi faolligi jamoaning umumiy sur’atiga bevosita ta’sir o‘tkazadi.
Hujum chizig‘ida esa Ramush, Dembele va Barkolya kabi tezkor futbolchilar raqib himoyasini yorib o‘tishga mas’ul bo‘ladi. Bu uchlik o‘zining texnik mahorati va kutilmagan qarorlari bilan Arsenal darvozasiga jiddiy xavf solishi mumkin.
Luis Enrike ixtiyoridagi ushbu tarkib ham himoyada, ham hujumda muvozanatli o‘yin ko‘rsatish imkonini beradi. One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, PSJ jamoasi Yevropa Chempionlar ligasining amaldagi g‘olibi hisoblanadi.
Shu sababli parijliklar maydonga nafaqat navbatdagi sovrin, balki o‘z unvonlarini munosib himoya qilish uchun tushadi. Arsenal esa o‘z tarixida yangi sahifa ochish maqsadida bor kuchini ishga solishi aniq.
Ikki grand jamoa o‘rtasidagi bahs shiddatli va murosasiz kechishi kutilmoqda. Xulosa o‘rnida aytish mumkinki, PSJ e’lon qilgan qaydnoma jamoaning g‘alaba uchun qanchalik jiddiy tayyorgarlik ko‘rganini ko‘rsatmoqda.

«ПСЖ» объявил расширенный состав на финал против «Арсенала»
Французский клуб ПСЖ объявил расширенный состав на финальный матч Лиги чемпионов Европы. Об этом сообщил Zamin.uz.
Парижане сразятся с лондонским «Арсеналом» в решающем поединке, который состоится 30 мая этого года в Будапеште. Данная встреча вызывает большой интерес не только как самая важная игра сезона, но и как столкновение двух сильных школ.
Главный тренер Луис Энрике отобрал для финала опытных и физически крепких футболистов. На позиции вратарей оказались Сафонов, Шевалье и Марин, а линию защиты укрепят такие умелые защитники, как Хакими, Бералдо, Маркиньос, Забарный, Эрнандес, Мендеш, Ньянгу и Пачо.
Ожидается, что такой порядок в защитной линии поможет команде демонстрировать стабильную игру. Не будет преувеличением сказать, что основная сила парижан сосредоточена в полузащите.
Такие футболисты, как Кварацхелия, Руис, Дуэ, Витинья, Ли Кан, Маюлу, Дро, Мбайе, Невеш и Заир-Эмери, постараются захватить преимущество в центре поля. В частности, способность Витиньи и Невеша управлять игрой и их активность в организации атак окажут прямое влияние на общий темп команды.
В линии нападения за прорыв обороны соперника будут отвечать такие скоростные футболисты, как Рамуш, Дембеле и Барколя. Это трио может создать серьезную угрозу воротам «Арсенала» благодаря своему техническому мастерству и неожиданным решениям.
Данный состав в распоряжении Луиса Энрике позволяет демонстрировать сбалансированную игру как в защите, так и в нападении. По данным сайта One.uz, команда ПСЖ является действующим победителем Лиги чемпионов Европы.
Поэтому парижане выйдут на поле не только за очередным трофеем, но и для достойной защиты своих титулов. «Арсенал» же, безусловно, приложит все свои силы, чтобы открыть новую страницу в своей истории.
Ожидается, что противостояние двух грандов будет напряженным и бескомпромиссным. В заключение можно сказать, что объявленный ПСЖ список игроков показывает, насколько серьезно команда подготовилась к победе.
Наличие в распоряжении Луиса Энрике как опытных лидеров, так и амбициозной молодежи еще больше увеличивает шансы парижан. Теперь всё прояснится на поле, так как в финалах такого уровня побеждает команда с сильной волей и характером.