Budapeshtda oʻtkazilgan shafqatsiz bahsda Arsenal jamoasi Parijning Sen-Jermen klubiga penaltilar seriyasida imkoniyatni boy berdi. Bu magʻlubiyatdan soʻng, Chelsi muxlislari va klub vakillari Londonning haqiqiy futbol xoʻjayini kim ekanligini eslatib qolishga qaror qildi.
Goal.com nashri maʼlumotlariga koʻra, bu harakat faqat shunchaki reklama emas, balki raqibga qaratilgan nozik kinoya edi. Arsenal futbolchilari hali ham magʻlubiyat ogʻrigʻini his qilib, oʻzlariga kelmay turgan paytda, Chelsi rasmiy Instagram sahifasida stadion boʻylab sayohat haqida post joyladi.
Ushbu eʼlonning rasmining markazida Chempionlar ligasi kubogi va klubning ikki karra gʻolibligini bildiruvchi ikki yulduz tasvirlangan edi. Postga ilova qilingan Londonning sovrinlar uyiga tashrif buyuring degan ibora aynan Arsenal yarim himoyachisi Gabriel Magalhaes hal qiluvchi penaltini amalga oshirolmagani bilan ustma-ust tushdi.
Bu vaqt tanlovi tasodifiy boʻlib qolmadi va raqib muxlislari uchun qoʻshimcha achchiqlik tugʻdirdi. Oʻyinning asosiy va qoʻshimcha vaqtlari birga bir hisobda yakuniga yetgan edi.
Biroq, penaltilar lotereyasida Parij klubi ustunlik qildi. Shu tariqa, Chelsi London hududida Chempionlar ligasi kubogini qoʻlga kiritgan yagona klub sifatida oʻz oʻrnini mustahkamladi.
Bu holat shimoliy London vakillari uchun katta ruhiy zarba boʻldi. Mikel Arteta oʻz his-tuygʻularini yashirmay, finalgacha barqaror oʻynab, penaltilarda yutqazishni qabul qilishning qanchalik qiyinligini taʼkidladi.
Jamoa yarim himoyachisi Deklan Rays ham mavsum yaxshi oʻtganiga qaramay, yakunning fojiali ekanligini va jamoaning yanada kuchli boʻlib qaytishini aytib oʻtdi. Manba: Goal.com

«Челси» высмеял «Арсенал» за поражение в финале Лиги чемпионов
Футбольный клуб «Челси» высмеял своего соперника «Арсенал» в социальных сетях после событий финала Лиги чемпионов, прошедшего в субботу вечером. Об этом сообщает Zamin.uz.
В беспощадном матче, прошедшем в Будапеште, команда «Арсенал» упустила возможность в серии пенальти в матче против парижского «Сен-Жермен». После этого поражения болельщики и представители «Челси» решили напомнить, кто является настоящим хозяином футбола в Лондоне.
По данным издания Goal.com, этот шаг был не просто рекламой, а тонким сарказмом в адрес соперника. В то время как футболисты «Арсенала» всё ещё переживали боль поражения и приходили в себя, «Челси» опубликовал пост о прогулке по стадиону на своей официальной странице в Instagram.
В центре изображения этого объявления были запечатлены кубок Лиги чемпионов и две звезды, символизирующие двукратную победу клуба. Фраза «посетите дом трофеев Лондона», приложенная к посту, совпала по времени с тем, как полузащитник «Арсенала» Габриэль Магальяэш не смог реализовать решающий пенальти.
Выбор времени не был случайным и вызвал дополнительное раздражение у болельщиков соперника. Основное и дополнительное время матча завершились со счетом один-один.
Однако в лотерее пенальти победил парижский клуб. Таким образом, «Челси» укрепил свой статус единственного клуба в Лондоне, завоевавшего кубок Лиги чемпионов.
Эта ситуация стала сильным психологическим ударом для представителей северного Лондона. Микель Артета, не скрывая своих чувств, подчеркнул, насколько трудно принять поражение в серии пенальти после стабильной игры до самого финала.
Полузащитник команды Деклан Райс также отметил, что, несмотря на хороший сезон, финал оказался трагичным, и заверил, что команда вернется еще более сильной. Источник: Goal.com