Ronaldo O‘zbekistonga qarshi o‘yindan keyin o‘z taassurotlarini ulashdi
Cristiano Ronaldo 2026 yilgi Jahon chempionati doirasida O‘zbekiston terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin o‘z taassurotlarini ommaga ulashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi jamoasining yirik hisobdagi g‘alabasi va shaxsiy rekordi haqida fikr bildirdi. Besh nol hisobida yakunlangan uchrashuvda ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan Ronaldo jamoaviy natijaning shaxsiy yutuqlardan muhimroq ekanini alohida ta’kidladi.
Hujumchi o‘zining bunday yutuqlardan faxrlanishini, lekin ularning jamoa ishlariga ta’sirini yanada ustun qo‘yganini aytib o‘tdi. Ronaldo shunday dedi: Men juda xursandman.
Biroq men uchun eng muhim jihat bu jamoamizning mehnati va maydonda namoyish etgan o‘yinidir. Biz yaxshi harakat qildik va o‘z darajamizni yanada oshira oldik.
Albatta, rekordlar insonga quvonch bag‘ishlaydi, ammo mening asosiy maqsadim milliy terma jamoaga maqsadlariga erishishda yordam berish hisoblanadi. Shuningdik, Portugaliya terma jamoasining taniqli yulduzi o‘zining individual yutuqlari bilan birga jamoa sportidagi g‘alabalarning ahamiyatini ham yodda tutishi kerak bo‘lgan qadriyatlar haqida gapirdi.
Bu fikr uning sport faoliyatidagi asosiy tamoyillaridan biri sifatida qabul qilinishi mumkin. Ronaldo o‘z faoliyatida hamisha jamoa manfaatlarini birinchi o‘rniga qo‘yib kelgani uning sport faoliyatidagi asosiy tamoyillaridan biri sifatida qabul qilinishi mumkin.

Роналдо поделился своими впечатлениями после матча против Узбекистана
Криштиану Роналду поделился своими впечатлениями после матча против сборной Узбекистана в рамках чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Португальский футболист высказался о крупной победе своей команды и личном рекорде. В матче, завершившемся со счётом 5:0, Роналду дважды поразил ворота соперника и подчеркнул, что его индивидуальные достижения важнее, чем командный результат.
Нападающий отметил, что гордится такими достижениями, но считает, что их влияние на командную игру ещё более значимо. Роналду сказал: Я очень счастлив.
Но для меня самое главное — это труд нашей команды и игра, которую мы показали на поле. Мы сыграли хорошо и подняли свой уровень ещё выше.
Конечно, рекорды приносят удовлетворение, но моя главная цель — помогать национальной команде достигать её задач. Таким образом, известная звезда португальской сборной подчеркнул, что помимо индивидуальных успехов важно помнить о ценностях командного спорта.
Эту мысль можно рассматривать как один из основных принципов его спортивной деятельности. Роналду всегда ставит интересы команды на первое место в своей карьере, и это можно рассматривать как один из основных принципов его спортивной деятельности.