«Portugaliya» «O‘zbekiston»ni 5:0 hisobida mag‘lub etdi
JCH-2026 guruh bosqichining ikkinchi turida Portugaliya va O‘zbekiston milliy jamoalari o‘rtasidagi o‘yin yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bahsda yevropa jamoasi 5:0 hisobida yirik g‘alaba qozondi. WhoScored xalqaro statistika portali uchrashuvda maydonga tushgan futbolchilarning harakatlarini baholadi.
Krishtianu Ronaldu ikki gol urgan holda eng yuqori bahoga sazovor bo‘ldi. Portugaliya sardoriga 9 ball qo‘yildi.
Ronaldudan keyin Nunu Mendesh 8,8 ball, Brunu Fernandesh esa 8,7 ball bilan yuqori natija qayd etdi. Ruben Diash va Joau Kanseluning harakatlari 7,9 ballga baholandi.
O‘zbekiston milliy jamoasi safida Eldor Shomurodov va Abduqodir Husanov eng yuqori — 6,5 ball oldi. Abbosbek Fayzullayev va Behruz Karimovga 6,3 balldan qo‘yildi.
Milliy jamoamizda eng past baholar Abduvohid Ne’matov, Otabek Shukurov va Odil Hamrobekovga berildi. WhoScored ro‘yxatida Ne’matov 4,4, Shukurov 5,4, Hamrobekov esa 5,5 ball olgan.
Portugaliya tarkibida Koshta 7,5, Mendesh 8,8, Veyga 7,1, Diash 7,9, Kanselu 7,9, Vitinya 7,1, Nevesh 7,0, Feliks 7,4, Fernandesh 8,7, Netu 6,7 va Ronaldu 9,0 ball oldi. O‘zbekiston tarkibida Ne’matov 4,4, Nasrullayev 6,0, Husanov 6,5, Abdullayev 5,8, Ashurmatov 5,8, Shukurov 5,4, Hamrobekov 5,5, Karimov 6,3, G‘aniyev 6,1, Fayzullayev 6,3 va Shomurodov 6,5 ball oldi.
Shu tariqa, dubl muallifi Krishtianu Ronaldu uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi sifatida eng yuqori bahoni qo‘lga kiritdi. Manba: One.uz

«Португалия» победила «Узбекистан» со счётом 5:0
Завершился матч между сборными Португалии и Узбекистана во втором туре группового этапа ЧМ-2026. Об этом сообщает Zamin.uz.
В поединке европейская команда одержала крупную победу со счетом 5:0. Международный статистический портал WhoScored оценил действия футболистов, вышедших на поле в этой встрече.
Криштиану Роналду, забивший два мяча, получил самую высокую оценку. Капитан Португалии набрал 9 баллов.
За Роналду следуют Нуну Мендеш с 8,8 балла и Бруну Фернандеш с 8,7 балла. Действия Рубена Диаша и Жоау Канселу были оценены в 7,9 балла.
В составе сборной Узбекистана Эльдор Шомуродов и Абдукодир Хусанов получили самые высокие оценки — 6,5 балла. Аббосбек Файзуллаев и Бехруз Каримов получили по 6,3 балла.
Самые низкие оценки в нашей национальной команде получили Абдувохид Нематов, Отабек Шукуров и Одил Хамробеков. В списке WhoScored Нематов получил 4,4, Шукуров 5,4, а Хамробеков 5,5 балла.
В составе Португалии Кошта получил 7,5, Мендеш 8,8, Вейга 7,1, Диаш 7,9, Канселу 7,9, Витинья 7,1, Невеш 7,0, Феликс 7,4, Фернандеш 8,7, Нету 6,7 и Роналду 9,0 балла. В составе Узбекистана Нематов получил 4,4, Насруллаев 6,0, Хусанов 6,5, Абдуллаев 5,8, Ашурматов 5,8, Шукуров 5,4, Хамробеков 5,5, Каримов 6,3, Ганиев 6,1, Файзуллаев 6,3 и Шомуродов 6,5 балла.
Таким образом, автор дубля Криштиану Роналду получил самую высокую оценку как лучший футболист матча. Источник: One.uz