Mbappe gol nishonlash uslini o‘zgartirdi
Fransiya terma jamoasi sardori va Real Madrid hujumchisi Kylian Mbappe 2026-yilgi jahon chempionatida nafaqat o‘zining sermahsul o‘yini, balki kutilmagan yangi gol nishonlash uslubi bilan ham barchaning e’tiborini tortmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ko‘p yillar davomida qo‘llarini ko‘kragiga chalishtirib gol nishonlashga odatlangan yulduz endilikda xayoliy fleyta chalish harakatini amalga oshirmoqda. Bu o‘zgarish ortida mashhur teleboshlovchi Jeyms Korden bilan bog‘liq qiziqarli voqea yotibdi.
Bu haqda Goal.com xabar beradi. Ushbu musiqiy nishonlashning tarixi turnir boshlanishidan avval Mbappe ishtirok etgan Jeyms Kordenning "After Hours" ko‘rsatuviga borib taqaladi.
Ko‘rsatuv davomida Real Madrid yulduzi bolaligida ota-onasi uni har tomonlama yetuk inson bo‘lib ulg‘ayishi uchun turli san’at turlari, jumladan, musiqa asboblarini o‘rganishga ham yo‘naltirganini so‘zlab bergan edi. Mbappe bolaligida fleyta chalishni o‘rganishga harakat qilganini tan olgan.
Jeyms Korden bilan tuzilgan shartli suhbat davomida Korden vaziyatdan foydalanib, hujumchiga o‘ziga xos taklif bilan chiqdi. U Mbappega turnirdagi ilk golini urganidan so‘ng xayoliy fleyta chalib nishonlashni taklif qildi.
Korden hatto buni qanday amalga oshirish kerakligini ko‘rsatib berib, futbolchidan va’da olgan edi. Goal.com nashriga ko‘ra, Mbappe ushbu hazilomuz kelishuvga jiddiy yondashgan va uni jahon sahnasida amalga oshirishga qaror qilgan.
Fransiyaning I guruhidagi Senegalga qarshi kechgan debyut uchrashuvida Mbappe dubl qayd etdi. Ilk golini urganidan so‘ng u o‘zining an’anaviy uslubidan voz kechib, fleyta chalish harakatini namoyish etdi.
Bu lahza ijtimoiy tarmoqlarda tezda virusga aylandi va muxlislar orasida katta muhokamalarga sabab bo‘ldi. Kordenning o‘zi ham futbol yulduzi bergan va’dasining ustidan chiqqanidan hayratda ekanini yashirmadi.
"Bu shunchaki aql bovar qilmas holat edi. Otam bilan o‘yinni tomosha qilayotganimizda u: 'Qara, u fleyta chalyapti!' deb baqirib yubordi.
Telefonim xabarlardan portlab ketayozdi", deya ta’kidladi britaniyalik teleboshlovchi talkSPORT nashriga bergan intervyusida. Ma’lum bo‘lishicha, Mbappe o‘yindan so‘ng darhol Kordenga xabar yo‘llab, va’dasini bajarganini tasdiqlagan.
Mutaxassislarning fikricha, Mbappening bunday xotirjam va hazilga moyil kayfiyati Fransiya terma jamoasi ichidagi muhit juda a’lo darajada ekanligidan dalolat beradi. 2022-yilgi finaldagi mag‘lubiyatdan so‘ng, "uchranglilar" bu safar chempionlikni qaytarib olishga har qachongidan ham yaqinroq ko‘rinmoqda.
Mbappe esa nafaqat maydondagi yetakchi, balki jamoaning asosiy yulduzi sifatida o‘ziga bo‘lgan ishonchni namoyish etishda davom etmoqda.

Мбаппе изменил манеру празднования голов
Капитан сборной Франции и нападающий Реала Мадрид Килиан Мбаппе на чемпионате мира 2026 года привлекает внимание не только своей выдающейся игрой, но и неожиданным новым способом празднования голов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Много лет игрок привык праздновать голы, разводя руки в стороны, но теперь звезда пытается выполнить движения игры на воображаемой флейте. Это изменение связано с интересным событием, связанным с известным телеведущим Джеймсом Корденом.
Об этом сообщает Goal.com. Эта музыкальная традиция началась до старта турнира, когда Мбаппе посетил шоу Джеймса Кордена «After Hours».
Во время шоу игрок Реала Мадрид рассказал, что его родители в детстве поощряли его заниматься различными видами искусства, включая музыкальные инструменты, чтобы он стал всесторонне развитой личностью. Мбаппе вспомнил, что в детстве пытался научиться играть на флейте.
Во время условного интервью с Джеймсом Корденом ведущий воспользовался ситуацией и предложил нападающему уникальное предложение. Он предложил Мбаппе после первого гола на турнире отпраздновать его, сыграв на воображаемой флейте.
Корден даже показал, как это нужно делать, и получил обещание от футболиста. По данным Goal.com, Мбаппе серьезно отнесся к этой шутке и решил выполнить её на мировой арене.
В дебютном матче против Сенегала в группе F сборной Франции Мбаппе оформил дубль. После первого гола он отошел от своего привычного стиля празднования и продемонстрировал движения игры на воображаемой флейте.
Этот момент быстро стал вирусным в социальных сетях и вызвал бурные обсуждения среди фанатов. Сам Корден не скрывал своего удивления, увидев, что футболист сдержал своё обещание.
«Это было просто безумное состояние. Когда я смотрел матч с отцом, он воскликнул: «Смотри, он играет на флейте!» — и бросился к телефону. Мой телефон начал вибрировать от уведомлений», — рассказал британский телеведущий в интервью talkSPORT. Как известно, сразу после матча Мбаппе отправил сообщение Кордену, подтвердив, что выполнил обещание.
Согласно мнению экспертов, такое запоминающееся и игривое поведение Мбаппе указывает на высокий уровень психологического комфорта внутри сборной Франции. После поражения в финале 2022 года «трехцветные» всё ближе к возвращению чемпионского титула.
Мбаппе не только лидер на поле, но и продолжает демонстрировать уверенность как ключевая звезда команды.