Mark Kukurelya Vinicius Junior bilan hamkorlikni rejalashtirmoqda
Chelsi jamoasidan 55 million yevro evaziga transfer qilingan himoyachi Mark Kukurelya yangi jamoasidagi rejalari va Vinicius Junior bilan maydondagi hamkorligi haqida to‘xtalib o‘tdi. Ispaniyalik futbolchi braziliyalik yulduzning hujumdagi samaradorligini oshirish uchun mudofaadagi barcha og‘irlikni o‘z zimmasiga olishga tayyor.
Bu haqda Goal.com xabar beradi. Goal.com nashri xabariga ko‘ra, Kukurelya Vinicius Juniorning himoyaga qaytmasligi uning uchun muammo tug‘dirmasligini ta’kidlagan.
Uning fikricha, jamoaning asosiy hujumkor kuchi bo‘lgan braziliyalik futbolchi bor e’tiborini raqib darvozasiga qaratishi lozim. Bu esa Madrid klubining hujum salohiyatini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Maydondagi vazifalar taqsimoti haqida Kukurelya shunday dedi: O‘ylaymanki, biz u bilan yaxshi tushunib ketamiz. Uning ortga qaytmasligi men uchun ahamiyatga ega emas, u istamaydigan barcha ishlarni men bajaraman.
Vinicius hal qiluvchi pallada gol urish uchun tetik bo‘lsa kifoya, men barcha qora ishlarni qilishga tayyorman. Bu so‘zlar Marca nashriga bergan interzyuda o‘qilgan.
Hozirda Ispaniya terma jamoasi safida 2026-yilgi Jahon chempionatida ishtirok etayotgan himoyachi, Real Madrid kabi grand jamoada o‘ynash katta mas’uliyat ekanini yaxshi his qilmoqda. O‘tgan mavsumda sovrinsiz qolgan va Ispaniya chempionligini Barselona jamoasiga boy bergan qirollik klubi uchun yangi mavsumda xato qilishga yo‘l qo‘yilmaydi.
Xose Mourinyo boshqaruviga qaytgan jamoa Kukurelyadan tashqari Bernardo Silva va Ibrahima Konate kabi yulduzlarni ham o‘z safiga qo‘shib oldi. Shuningdek, Inter himoyachisi Denzel Dumfries ham yaqin orada Madridga ko‘chib o‘tishi kutilmoqda.
Bunday transferlar kampaniyasi jamoaning o‘tgan mavsumdagi omadsizliklardan so‘ng yana cho‘qqiga qaytish niyatida ekanidan dalolat beradi. Kukurelya Real Madrid libosini kiyish oson emasligini, har bir raqib madridliklarga qarshi o‘zining hayot-mamot o‘yinini o‘tkazishini e’tirof etdi.
Bu katta chorlov. Real Madridda har bir o‘yinda 100 foiz kuch bilan harakat qilish shart.
Har bir jamoa sizni mag‘lub etishni istaydi, deydi ispan futbolchisi. Ma’lumot o‘rnida, Mark Kukurelya Chelsi safida to‘rt mavsum to‘p surib, UEFA Konferensiyalar ligasi va klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida g‘olib chiqqan.
Endilikda u o‘zining tajribasi va jangavar xarakterini Santyago Bernabeu maydonida namoyish etishga shay turibdi.

Марк Кукурелья планирует сотрудничество с Винисиусом Жуниором
Защитник Марк Кукурелья, перешедший из команды «Челси» за 55 миллионов евро, рассказал о своих планах в новом клубе и взаимодействии на поле с Винисиусом Жуниором. Испанский футболист готов взять на себя всю оборонительную нагрузку, чтобы повысить эффективность бразильской звезды в атаке.
Об этом сообщает Goal.com. Согласно сообщению издания Goal.com, Кукурелья отметил, что тот факт, что Винисиус Жуниор не возвращается в защиту, не создает для него проблем.
По его мнению, бразильский футболист, являющийся главной атакующей силой команды, должен сосредоточить всё внимание на воротах соперника. Это, в свою очередь, поможет еще больше увеличить атакующий потенциал мадридского клуба.
О распределении задач на поле Кукурелья сказал следующее: Думаю, мы с ним хорошо поймем друг друга. То, что он не возвращается назад, не имеет для меня значения, я буду выполнять всю работу, которую он не хочет делать.
Достаточно, чтобы Винисиус был активен для забивания гола в решающий момент, а я готов выполнять всю «черную работу». Эти слова прозвучали в интервью изданию Marca.
В настоящее время защитник, выступающий в составе сборной Испании на чемпионате мира 2026 года, прекрасно чувствует, что игра в таком гранде, как «Реал Мадрид», — это большая ответственность. Королевский клуб, который остался без трофеев в прошлом сезоне и уступил чемпионство Испании команде «Барселона», не имеет права на ошибку в новом сезоне.
Команда, вернувшаяся под руководство Жозе Моуринью, помимо Кукурельи, добавила в свои ряды таких звезд, как Бернарду Силва и Ибраима Конате. Также ожидается, что в ближайшее время в Мадрид перейдет защитник «Интера» Дензель Думфрис.
Такая трансферная кампания свидетельствует о намерении команды вернуться на вершину после неудач прошлого сезона. Кукурелья признал, что носить форму «Реал Мадрида» непросто, так как каждый соперник проводит против мадридцев матч жизни.
Это большой вызов. В «Реал Мадриде» необходимо выкладываться на 100 процентов в каждой игре.
Каждая команда хочет вас победить, — говорит испанский футболист. Для справки: Марк Кукурелья провел четыре сезона в «Челси», выиграв Лигу конференций УЕФА и Клубный чемпионат мира.