«Chelsi»dan «Real Madrid»ga o‘tgan Cucurella Enzo Fernandezni ham o‘zi bilan birga «Real Madrid»ga olib kelish niyatida ekanini aytdi
Ispaniyalik himoyachi Marc Cucurella Londonning Chelsi klubidan Madridning Real Madrid jamoasiga otganidan keyin, sobiq jamoadoshi Enzo Fernandezni ham ozi bilan birga korish niyatida ekanini yashirmadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu transfer nafaqat Madrid klubi uchun, balki butun Yevropa futboli uchun katta rezonans keltirib chiqarishi kutilmoqda. Cucurella allaqachon Joze Mourinyo qol ostida top surish uchun olti yillik shartnomaga imzo chekkan va endilikda argentinalik jahon chempionini ham ushbu loyihaga jalb etishga urinmoqda.
Bu haqda Goal.com xabar beradi. Marca nashriga bergan intervyusida Cucurella Enzo Fernandez bilan munosabatlari va uning ehtimoliy transferi haqida toxtalib otdi.
U ajoyib futbolchi va mening yaqin dostim. Enzo meni Madridga otganim bilan tabrikladi.
Umid qilamanki, uning transferi ham amalga oshadi. Biz Chelsi safida birga baxtli edik va Real Madrid kabi buyuk klubda yana birga bolish imkoniyati tugilsa, bundan juda xursand bolardim, deydi ispaniyalik himoyachi.
London klubidagi ziddiyatlar va Madridga bolgan qiziqish Enzo Fernandezning Chelsi tarkibidagi kelajagi otgan mavsumdan buyon soq ostida qolmoqda. Futbolchining Madrid shahriga bolgan mehrini ochiqchasiga bildirishi klub rahbariyati va murabbiylar shtabi bilan munosabatlariga suvkchilik tushishiga sabab bolgan edi.
Xususan, argentinalik yarim himoyachi Madridni ozining ona shari Buenos Ayresga oxshatishi va u yerda yashashni istashini aytgani London klubi muxlislari va rahbariyatining etirozlariga sabab bolgandi. Ushbu bayonotlardan song, Chelsi sobiq murabbiyi Liam Rosenior futbolchiga nisbatan qatiy choralar korgan va uni Manchester Siti hamda Port Veyl kabi jamoalarga qarshi muhim oynlarda qaydnomadan chetlatgan edi.
Murabbiyning fikricha, futbolchi oz bayonotlari bilan klub loyihasiga bolgan sadoqat borasidagi qizil chiziqni kesib otgan. Goal.com xabariga kora, Fernandezning ozi ham Chempionlar ligasidan chiqib ketganidan song klubda qolish qolmasligi borasida aniq javob bermagan.
Biroq, futbolchining vakili va Pari Sen Jermen sobiq yulduzi Javier Pastore Enzoni himoya qilib chiqdi. Pastorening ta kidlashicha, futbolchi hech qachon Chelsi jamoasini tark etish haqida gapirmagan, shunchaki oziga yoqadigan shahar haqidagi savolga samimiy javob bergan.
Enzo professional yigit va u har doim ozi oynayotgan jamoaga borini beradi. U shunchaki Madrid shahrini yoqtirishini aytdi, bu esa klubga xiyonat degani emas, deya qoshimcha qildi Pastore.
Hozirda Real Madrid markaziy yarim himoya chizigini kuchaytirish variantlarini korib chiqmoqda. Agar Enzo Fernandezning transferi amalga oshsa, bu Madrid jamoasining kelgusi mavsumdagi gegemonligini yanada mustahkamlashi mumkin.
Chelsi esa ozining eng qimmatbaho aktivlaridan birini saqlab qolish yoki uni katta mablag evaziga yuborish borasida qiyin tanlov qarshisida turibdi.

Кукурелья, перешедший из «Челси» в «Реал Мадрид», заявил, что намерен привести с собой в «Реал Мадрид» и Энцо Фернандеса
«Chelsi»dan «Real Madrid»ga o'tgan Cucurella Enzo Fernandezni ham o'zi bilan birga «Real Madrid»ga olib kelish niyatida ekanini aytdi
Испанский защитник Марк Кукурелья после перехода из лондонского «Челси» в мадридский «Реал Мадрид» не скрыл своего желания видеть своего бывшего одноклубника Энцо Фернандеса рядом с собой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ожидается, что этот трансфер вызовет большой резонанс не только для мадридского клуба, но и для всего европейского футбола. Кукурелья уже подписал шестилетний контракт, чтобы развиваться под руководством Жозе Моуринью, и теперь пытается привлечь аргентинского чемпиона мира в этот проект.
Об этом сообщает Goal.com. В интервью изданию Marca Кукурелья остановился на своих отношениях с Энцо Фернандесом и его возможном трансфере.
Он потрясающий футболист и мой близкий друг. Энцо поздравил меня с переходом в Мадрид.
Надеюсь, что и его трансфер состоится. Мы были счастливы вместе в «Челси», и я был бы очень рад, если бы появилась возможность снова быть вместе в таком великом клубе, как «Реал Мадрид», — говорит испанский защитник.
Конфликты в лондонском клубе и интерес к Мадриду делают будущее Энцо Фернандеса в составе «Челси» неопределенным с прошлого сезона. Открытое выражение симпатии футболиста к городу Мадрид привело к охлаждению отношений с руководством клуба и тренерским штабом.
В частности, то, что аргентинский полузащитник сравнил Мадрид со своим родным городом Буэнос-Айресом и выразил желание жить там, вызвало недовольство болельщиков и руководства лондонского клуба. После этих заявлений бывший тренер «Челси» Лиам Розениор принял строгие меры в отношении футболиста и отстранил его от важных матчей против таких команд, как «Манчестер Сити» и «Порт Вейл».
По мнению тренера, футболист своими высказываниями перешел «красную черту» в вопросе лояльности к проекту клуба. По сообщению Goal.com, сам Фернандес после вылета из Лиги чемпионов не дал четкого ответа на вопрос о том, останется ли он в клубе или нет.
Однако агент футболиста и бывшая звезда «Пари Сен-Жермен» Хавьер Пасторе встал на защиту Энцо. По словам Пасторе, футболист никогда не говорил об уходе из команды «Челси», а просто искренне ответил на вопрос о городе, который ему нравится.
Энцо — профессиональный парень, и он всегда отдает всего себя команде, за которую играет. Он просто сказал, что ему нравится город Мадрид, и это не означает предательство клуба, — добавил Пасторе.
В настоящее время «Реал Мадрид» рассматривает варианты усиления центральной полузащиты. Если трансфер Энцо Фернандеса состоится, это может еще больше укрепить гегемонию мадридской команды в следующем сезоне.
«Челси» же стоит перед сложным выбором: сохранить один из своих самых ценных активов или отпустить его в обмен на крупную сумму.