Angliya terma jamoasi sardori Harry Kane Jahon chempionati guruh bosqichi doirasida Ganaga qarshi kechgan nol nol hisobidagi durangdan soin o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoaning asosiy to‘purari ushbu bahsda raqib himoyachilari tomonidan butunlay zararsizlantirilganini va g‘alaba to‘pini kiritish uchun berilgan imkoniyatdan foydalana olmaganini ochiq tan oldi. Bu haqda Goal.com xabar beradi.
Gana terma jamoasi bosh murabbiyi Carlos Queiroz tomonidan tanlangan o‘ta zich himoyaviy taktika inglizlarning hujumkor salohiyatini yo‘qqa chiqardi. Birinchi turda Xorvatiya ustidan qozonilgan yirik ikki hisobidagi g‘alabadan soin muxlislar Uch sherlar dan yana bir sermahsul o‘yin kutishgan edi.
Biroq Kane butun uchrashuv davomida raqib jarima maydonchasi ichida bor yig‘i uch marta to‘pga tegishga muvaffaq bo‘ldi xolos. Taktik tuzoq va Thomas Parteyning roli haqida gapirganda Harry Kane Gana yarim himoyachisi Thomas Partey unga nisbatan individual tarzda biriktirilgan va bu hujumchining erkin harakatlanishiga yo‘l qo‘ymaganini aytdi.
Angliya sardori maydon markaziga tushib hujumlarni tashkil qilishda ishtirok etish imkoniyatidan mahrum bo‘lgan. Deyarli butun o‘yin davomida Partey meni ta’qib qilib yurdi.
Chuqurroqqa tushib keyin kutilmaganda jarima maydonchasiga kirib borish uchun bo‘sh joy topa olmadim. Raqib jarima maydonchasi ichini juda tartibli himoya qildi.
Biz ko‘plab uzatmalarni amalga oshirdik ammo to‘pga birinchi bo‘lib yetib borishning imkoni bo‘lmadi deya tushuntirdi tajribali hujumchi. Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Angliyada g‘alabani ilib ketish uchun ajoyib imkoniyat yuzaga kelgan edi.
Nico O’Reillyning zarbasi to‘sindan qaytgach to‘p Kanega kelib tushdi biroq u qulay vaziyatdan foydalana olmadi. Hujumchi bu vaziyatni professional darajada qabul qilib bunday holatlar futbolda uchrab turishini ta’kidladi.
Men shunchaki shunday imkoniyat tushishini kutgan edim. Hujumchi sifatida ba’zan to‘p kutilmagan tomonga sakrashini poylashga majbur bo‘lasiz.
To‘pni darvozaga aniq yo‘naltira olmadim vaholanki odatda bunday vaziyatlarda adashmasdim. Men uzoq vaqtdan beri hujumchiman va har doim ham har bir zarba gol bilan tugamasligini yaxshi bilaman dedi Harry Kane.
Garchi ushbu durang muxlislarni biroz ranjitgan bo‘lsa da Angliya terma jamoasi guruhda hamon yetakchi o‘rinlardan birini egallab turibdi. Endilikda jamoa bor e’tiborini Panama bilan bo‘ladigan hal qiluvchi bahsga qaratadi.

Кейн: Ничья с Ганой лишила нас успеха
Капитан сборной Англии Гарри Кейн поделился своими мыслями после нулевой ничьей с Ганой в рамках группового этапа чемпионата мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Главный бомбардир команды открыто признал, что в этом матче был полностью нейтрализован защитниками соперника и не смог воспользоваться возможностью забить победный гол. Об этом сообщает Goal.com.
Крайне плотная оборонительная тактика, выбранная главным тренером сборной Ганы Карлосом Кейрошем, свела на нет атакующий потенциал англичан. После крупной победы со счетом 2:0 над Хорватией в первом туре болельщики ожидали от «Трех львов» еще одной результативной игры.
Однако Кейн за всю встречу сумел коснуться мяча в штрафной площади соперника всего три раза. Говоря о тактической ловушке и роли Томаса Партея, Гарри Кейн отметил, что полузащитник Ганы Томас Партей был прикреплен к нему персонально, что не позволило нападающему свободно перемещаться.
Капитан Англии был лишен возможности опускаться в центр поля для организации атак. Почти всю игру Партей преследовал меня.
Я не смог найти свободного пространства, чтобы, опустившись глубже, затем неожиданно ворваться в штрафную площадь. Соперник очень дисциплинированно защищал свою штрафную.
Мы совершили много передач, но не было возможности первым добраться до мяча, — объяснил опытный нападающий. В последние минуты матча у Англии была отличная возможность вырвать победу.
После того как удар Нико О'Райли был заблокирован, мяч отскочил к Кейну, но он не смог воспользоваться удобным моментом. Нападающий профессионально отнесся к этой ситуации, отметив, что подобные случаи в футболе случаются.
Я просто ждал, когда представится такая возможность. Как нападающий, иногда приходится выжидать, когда мяч отскочит в неожиданную сторону.
Я не смог точно направить мяч в ворота, хотя обычно в таких ситуациях не ошибаюсь. Я давно играю в нападении и прекрасно знаю, что далеко не каждый удар заканчивается голом, — сказал Гарри Кейн.
Хотя эта ничья немного расстроила болельщиков, сборная Англии по-прежнему занимает одну из лидирующих позиций в группе. Теперь команда сосредоточит все свое внимание на решающем матче с Панамой.