Koul Palmer JCH-2026 qaydnomasidan o‘ta olmaganini aytdi
Chelsi yarimhimoyachisi Koul Palmer Angliya milliy jamoasining JCH-2026 uchun yakuniy qaydnomasiga kiritilmagani haqida ilk bor fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
22 yoshli futbolchi ayni paytda mavsum oraligidagi taitalini Ispaniyaning Ibiza orolida otkazmoqda. Palmerning aytishicha, u so‘nggi bir necha yil ichida ilk marta to‘liq dam olish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Bu yozda dam olaman. So‘nggi uch-to‘rt yil ichida birinchi marta to‘liq hordiq chiqaraman.
Shundan keyin yana o‘zim sevgan ishga qaytaman, dedi Palmer. Angliyalik futbolchi o‘tgan mavsum uning uchun kutilganidek o‘tmaganini tan oldi.
Biroq u endi o‘zgartirish imkoni bo‘lmagan qaror haqida ortiqga qayg‘urish niyatida emasligini ta’kidladi. Bu men uchun eng yaxshi mavsum bo‘lmadi, ammo endi hech narsani o‘zgartirib bo‘lmaydi.
O‘zgartirish imkoni bo‘lmagan qaror uchun qayg‘urishni istamayman. Milliy jamoaga esa turnirda omad tilayman, deya qo‘shimcha qildi u.
Palmer dam olish rejasi imkon bersa, Angliya milliy jamoasining jahon chempionatidagi uchrashuvlarini kuzatib borishini ham ma’lum qildi. Ma’lumot uchun, Koul Palmerdan tashqari Harri Maguayr, Fil Foden va Trent Aleksander-Arnold ham Angliyaning JCH-2026 uchun qaydnomasiga kiritilmagan taniqli futbolchilar qatorida qoldi.

Коул Палмер сказал, что не смог пройти инструкцию JCH-2026.
Полузащитник Челси Коул Палмер впервые высказался о том, что не попал в окончательный список сборной Англии на ЧМ-2026. Об этом сообщил Zamin.uz.
22-летний футболист в это же время проводит отпуск на острове Ибица в Испании. По словам Палмера, он впервые за несколько лет получил возможность полноценно отдохнуть.
В этом отпуске я отдыхаю. Последние три-четыре года я впервые полностью отключаюсь.
После этого я вернусь к тому, чем люблю заниматься, — сказал Палмер. Английский футболист признал, что прошедший сезон сложился для него не так, как ожидалось.
Однако он подчеркнул, что не намерен излишне переживать из-за решения, которое изменить невозможно. Это был не мой лучший сезон, но теперь ничего изменить нельзя.
Я не хочу переживать из-за решения, которое невозможно изменить. А сборной я желаю удачи на турнире, — добавил он.
Палмер также отметил, что, если его отпуск позволит, он будет следить за матчами сборной Англии на чемпионате мира. Для справки, помимо Коула Палмера, Гарри Магуайр, Фил Фоден и Трент Александер-Арнольд также остались вне окончательного списка сборной Англии на ЧМ-2026.
Таким образом, Палмер принял факт своего отсутствия на чемпионате мира и после короткого перерыва стремится вернуться в новый сезон сильнее. Источник: one.uz