Ispaniya terma jamoasi va Barselona himoyachisi Pau Kubarsi jahon chempionati finalida Lionel Messiga qarshi maydonga tushish uning eng katta orzularidan biri ekanini aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Argentina terma jamoasi yulduzi uzoq yillar davomida Barselona sharafini himoya qilgan va klub tarixidagi eng buyuk futbolchilardan biriga aylangan. Kubarsi uchun ham Messi bolalikdan beri kumir va namuna bolib kelgan.
Messiga qarshi jahon chempionati finalida oynash haqiqiy orzu bolardi. Avvalo, bu men finalda ishtirok etayotganimni anglatadi.
Demak, jahon chempioni bolish uchun kurashish imkoniyatiga ega bolaman. Agar raqib Messi bolsa, bu bolalik orzularimning royobga chiqishi bolardi, dedi Kubarsi.
Yosh himoyachi argentinalik futbolchining uning oilasida ham alohida orin tutishini ta kidladi. Albatta, Messi mening kumirim.
Butun oilamiz Barselona muxlisi bolgan. Men bolaligimdan uni bizning qahramonimiz va namunamiz sifatida korib ulgayganman.
U bilan shaxsan tanishishni juda istayman, dedi ispaniyalik futbolchi. Kubarsidan Messi yetakchiligidagi Argentina garshi oynada Ispaniyaning galaba qozonish imkoniyati haqida ham soraldi.
Bu biz kozlayotgan aniq maqsad. Biz aynan shu yolda harakat qilyapmiz, deya javob berdi Barselona himoyachisi.
Shu tariqa, Ispaniya va Argentina finalda toqnash kelsa, Kubarsi nafaqat chempionlik uchun kurashish, balki bolalik kumiriga garshi oynash imkoniyatiga ham ega boladi. Kubarsi Messi bilan togri tanishishni kutayotganini aytdi va bu uchun tayyor ekanini bildirdi.

Кубарси хочет выйти на поле против Месси в финале чемпионата мира
Испанская национальная команда и защитник «Барселоны» Пау Кубарси заявил, что выход на поле против Лионеля Месси в финале чемпионата мира является одной из его самых больших мечтаний. Об этом сообщил Zamin.uz.
Звезда аргентинской национальной команды долгие годы защищал цвета «Барселоны» и стал одним из величайших футболистов в истории клуба. Для Кубарси Месси был кумиром и примером с детства.
Игра против Месси в финале чемпионата мира была бы настоящей мечтой. Во-первых, это означало бы, что я участвую в финале.
Таким образом, у меня есть возможность бороться за звание чемпиона мира. Если соперник — Месси, это было бы исполнением детской мечты, сказал Кубарси.
Юный защитник отметил особое место аргентинского футболиста в его семье. Конечно, Месси — мой кумир.
Вся наша семья — фанаты «Барселоны». С детства я видел его как нашего героя и пример для подражания.
Я очень хотел бы лично познакомиться с ним, сказал испанский футболист. Кубарси также спросили о шансах Испании на победу в матче против Аргентины, в которой Месси играет ключевую роль.
Это наш четкий цель. Мы движемся именно по этому пути, ответил защитник «Барселоны».
Таким образом, если Испания и Аргентина встретятся в финале, Кубарси будет не только бороться за титул, но и получит возможность сыграть против своего детского кумира. Кубарси сказал, что ждет личной встречи с Месси и готов к этому.