Kannavaro: Kongo jamoasiga qarshi uchrashuvda faqat g‘alaba maqsadimiz
O‘zbekiston milliy futbol jamoasining bosh murabbiyi Fabio Kannavaro Kongo Demokratik Respublikasiga qarshi uchrashuv oldidan o‘tkazilgan matbuot anjumanida ishtirok etib, bo‘lajak bahsdan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik murabbiy raqib jamoaning tajribali va jismoniy jihatdan kuchli ekanini ta’kidladi. Shunga qaramay, O‘zbekiston terma jamoasi faqat g‘alaba uchun maydonga tushishini ma’lum qildi.
Kongo juda yaxshi jamoa. Ularda tajriba bor va futbolchilari jismoniy jihatdan yaxshi tayyorlangan.
Ammo biz ularni mag‘lub etish uchun harakat qilamiz, dedi Kannavaro. Bosh murabbiyning fikricha, Kongoga qarshi uchrashuv avvalgi ikki o‘yindan farq qilishi mumkin.
Chunki O‘zbekiston dastlabki turlarda jahon futbolidagi eng yuqori darajadagi raqiblarga qarshi maydonga tushdi. Ertangi o‘yin boshqacha bo‘ladi.
Biz allaqachon juda yuqori saviyadagi ikki raqibga qarshi o‘ynadik. Oxirgi uchrashuv ham oson kechmadi.
Biz uni batafsil tahlil qildik, deya qo‘shimcha qildi u. Kannavaro darvozabonlar masalasiga ham to‘xtalib, birinchi bahsda O‘tkir Yusupov yaxshi harakat qilganini ta’kidladi.
Birinchi uchrashuvda Yusupov yaxshi o‘yin ko‘rsatdi. Biz shunchaki boshqa darvozabonimizga ham imkoniyat berishni xohladik.
Tarkibimizda yuqori darajadagi uch nafar darvozabon bor, dedi murabbiy. Uning aytishicha, murabbiylar shtabi jahon chempionatida imkon qadar ko‘proq futbolchiga maydonga tushish imkoniyatini berishga harakat qilmoqda.
Barcha futbolchilarga imkoniyat berishga intilyapman. Chunki jahon chempionatida to‘plangan bunday tajriba har bir o‘yinchi uchun juda muhim, deya xulosa qildi Fabio Kannavaro.
O‘zbekiston terma jamoasi Kongo Demokratik Respublikasiga qarshi bahsda turnirdagi ilk g‘alabasini qolga kiritish va muxlislarga munosib natija taqdim etish uchun maydonga tushadi. Manba: one.uz

Каннаваро: в матче против сборной Конго наша цель только победа
Главный тренер национальной сборной Узбекистана по футболу Фабио Каннаваро принял участие в пресс-конференции перед матчем против Демократической Республики Конго, где выразил свои мысли по предстоящей игре. Об этом сообщил Zamin.uz.
Итальянский тренер подчеркнул, что соперник обладает опытом и физически силен. Несмотря на это, сборная Узбекистана заявила, что выходит на поле только для победы.
Конго — очень хорошая команда. У них есть опыт, и их футболисты хорошо подготовлены физически.
Но мы будем бороться за победу над ними, — сказал Каннаваро. По его мнению, матч против Конго может отличаться от первых двух игр.
Потому что Узбекистан в начале турнира вышел на поле против соперников высшего уровня в мировом футболе. Завтрашняя игра будет другой.
Мы уже играли против двух очень сильных соперников. Последний матч тоже был не простым.
Мы его детально проанализировали, — добавил он. Каннаваро также остановился на вопросе вратарей, подчеркнув, что в первом матче Отир Юсупов хорошо сыграл.
В первом матче Юсупов показал хорошую игру. Мы просто хотели дать возможность и другим нашим вратарям.
В нашем составе есть три вратаря высокого уровня, — сказал тренер. По его словам, тренерский штаб стремится предоставить максимально возможное количество футболистам шанс выйти на поле на чемпионате мира.
Я хочу дать возможность всем футболистам. Потому что такой опыт, полученный на чемпионате мира, важен для каждого игрока, — подытожил Фабио Каннаваро.
Сборная Узбекистана выходит на поле в матче против Демократической Республики Конго, чтобы завоевать первую победу в турнире и порадовать болельщиков хорошим результатом. Источник: one.uz