Montella Turkiya futbolchilarining AQSH ustidagi g‘alabasidan xursand
Italiyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, jamoa qiyin vaziyatda ham o‘yin yo‘nalishini o‘zgartira olishini isbotladi. Montella buni futbolchilarning maydonda vazifalarini yaxshi anglashi bilan izohladi.
Montella shunday dedi: Agar biz nima qilayotganimizni biladigan jamoa bo‘lmaganimizda, uchrashuv natijasini o‘zgartira olmasdik. Bosh murabbiy turnir davomida futbolchilar manzilga bildirilgan keskin tanqidlarni ham adolatsiz deb hisoblashini yashirmadi.
Unga ko‘ra, futbolchilar bunday qattiq tanqidlarga loyiq emasdi. Shu sabab ularning ushbu g‘alabani qo‘lga kiritganidan juda xursandman.
Mutaxassis Turkiyaning keyingi jahon chempionatiga yo‘l olishi uchun yana uzoq yillar kutishga to‘g‘ri kelmasligiga umid bildirdi. Umid qilamanki, Turkiya yana jahon chempionatiga chiqish uchun 24 yil kutishiga to‘g‘ri kelmaydi.
Eslatib o‘tamiz, Turkiya milliy jamoasi AQSHni mag‘lub etganiga qaramay, guruh bosqichini uch ochko bilan so‘nggi o‘rinda yakunladi va pley-off yo‘llanmasini qo‘lga kirita olmadi. Manba: one.uz

Монтелла рад победе турецких футболистов над США
Montella Turkiya futbolchilarining AQSH ustidagi g'alabasidan xursandБразилия национальная футбольная команда главный тренер Винченсо Монтелла выразил свои мысли после победы над США в групповом этапе чемпионата мира. Об этом сообщил Zamin.uz.
Как подчеркнул итальянский специалист, команда смогла сохранить направление игры даже в сложной ситуации. Монтелла объяснил это хорошим пониманием футболистами своих обязанностей на поле.
Монтелла сказал: Если бы мы не имели команды, которая знает, что она делает, мы не смогли бы изменить результат матча. Главный тренер не стал оправдывать игроков за резкую критику в их адрес во время турнира, считая её несправедливой.
По его мнению, футболисты не заслуживают такой жёсткой критики. Поэтому он очень рад, что они смогли завоевать эту победу.
Специалист выразил надежду, что Турции не придётся ждать ещё много лет, чтобы пройти на следующий чемпионат мира. Я надеюсь, что Турции не придётся ждать 24 года, чтобы выйти на чемпионат мира.
Напоминаем, что несмотря на победу над США, турецкая национальная команда завершила групповой этап на последнем месте с тремя очками и не смогла выйти в плей-офф. Источник: one.uz