Ruben Amorim Manchester Yunayteddagi faoliyatidan so‘ng Italiyaga yo‘naltirildi. Biroq klub tarixidagi mashhur futbolchi Ruud Gullit bu tayinlovdan xavotirda.
GOAL nashriga bergan intervyusida Gullit Amorimning taktik uslubi Milan uchun xavfli bo‘lishi mumkinligini aytdi. Murabbiy o‘zining sevimli 3-4-3 sxemasini qat’iy joriy etishi Kristian Pulishich kabi futbolchilarning o‘iniga ta’sir qilishi mumkin.
Pulishich individual mahorati bilan jamoaga ko‘p yordam beradi. Gullit bunday o‘inchilarga mos taktika tanlash zarurligini ta’kidladi.
Amorim Manchester Yunayted boshqaruvida 61 ta o‘inida atigi 24 ta g‘alabaga erishgan. Uning asosiy xatosi o‘inchilarning imkoniyatlaridan to‘g‘ri foydalanmaganligi bo‘lgan.
Gullit bu holat Milan uchun ham takrorlanishi mumkinligini bildirdi. Milan rahbariyati Massimiliano Allegri bilan xayrlashgach, jamoani yuqori darajaga olib chiqish uchun Amorimga ishonch bildirdi.
Endilikda portugaliyalik murabbiy oldida natija ko‘rsatish va Pulishich kabi yulduzlarning salohiyatini saqlash vazifasi turibdi. Pulishich hozirda Milan hujum chizig‘ining muhim qismi hisoblanadi.
Agar Amorim o‘z taktik qarashlaridan voz kechmasa, Pulishich uchun noqulay vaziyat yuzaga kelishi mumkin. Bu esa klub natijalariga ta’sir qiladi.

Руководство клуба Милан решило поручить команду новому тренеру. Об этом сообщил Zamin.uz.
Рубен Аморим после работы в Манчестер Юнайтед переехал в Италию. Однако известный футболист в истории клуба Рууд Гуллит выразил обеспокоенность по поводу этого назначения.
В интервью изданию GOAL Гуллит заявил, что тактический стиль Аморима может быть опасным для Милана. Строгое внедрение его любимой схемы 3-4-3 может повлиять на игру таких футболистов, как Кристиан Пулишич.
Пулишич благодаря своему индивидуальному мастерству приносит большую пользу команде. Гуллит подчеркнул необходимость выбора тактики, подходящей таким игрокам.
Аморим в руководстве Манчестер Юнайтед за 61 матч одержал 24 победы. Его главная ошибка — неправильное использование возможностей игроков.
Гуллит отметил, что такая ситуация может повториться и в Милане. Несмотря на то, что руководство Милана рассталось с Массимилиано Аллегри, оно выразило доверие Амориму в стремлении поднять команду на более высокий уровень.
Теперь перед португальским тренером стоит задача показать результаты и сохранить мастерство таких звезд, как Пулишич. Пулишич в настоящее время считается важной частью атакующей линии Милана.
Если Аморим не отойдет от своих тактических взглядов, для Пулишича может сложиться неблагоприятная ситуация. Это, в свою очередь, повлияет на результаты клуба.
Болельщики Милана ждут дебюта Аморима в Серии А. Итальянский футбол требует игры в сложных тактических условиях.