Portugaliyalik murabbiyning aytishicha, u futbolchilarning terma jamoalari bilan uzoq vaqt turnirda qolishidan ko‘ra, ta’tilga chiqib, klubning mavsumoldi yig‘iniga tezroq qaytishini xohlaydi. Mourino Beast Mode On podkastida Real futbolchilarining jahon chempionatidan tezroq chiqib ketishini va ta’tilga yo‘l olishini istayman, chunki ularning mavsumoldi yig‘iniga tezroq qaytishini xohlayman, deb ma’lum qildi.
Jahon chempionatida Realning bir qator yetakchi futbolchilari o‘z milliy jamoalari sharafini himoya qilmoqda. Ular orasida Angliyadan Jud Bellinghem, Fransiyadan Kilian Mbappe va Oreliyen Tchuameni, Germaniyadan Antonio Ryudiger, Urugvaydan Federiko Valverde hamda Belgiyadan Tibo Kurtua bor.
Shu bilan birga, Madrid klubining yangi futbolchilari Mark Kukurelya, Ibraima Konate, Denzel Dumfris va Bernardu Silva ham mundialda ishtirok etmoqda. Albatta, Murabbiyning bu gaplari hazil tariqasida aytildi.
Biroq uning fikrida jiddiy ma’no ham bor. Jahon chempionatida uzoq vaqt ishtirok etgan futbolchilarning dam olish va yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rish uchun vaqti kamayadi.
Shu bois portugaliyalik mutaxassis jamoaning barcha futbolchilarini mavsumoldi yig‘inida imkoni boricha ertaroq ko‘rishni istamoqda.

Игроки «Реал Мадрида» хотят быстрее вернуться с чемпионата мира
Жозе Моуринью пожелал футболистам мадридского «Реала» завершить чемпионат мира 2026 года как можно раньше. Об этом сообщило Zamin.uz.
По словам португальского тренера, он хочет, чтобы футболисты скорее отправились в отпуск и вернулись на предсезонные сборы клуба, чем долго оставались на турнире со своими национальными сборными. В подкасте Beast Mode On Моуринью заявил: «Я хочу, чтобы игроки «Реала» быстрее вылетели с чемпионата мира и отправились в отпуск, так как хочу, чтобы они скорее вернулись на предсезонные сборы».
На чемпионате мира ряд ведущих футболистов «Реала» защищают честь своих национальных команд. Среди них Джуд Беллингем из Англии, Килиан Мбаппе и Орельен Тчуамени из Франции, Антонио Рюдигер из Германии, Федерико Вальверде из Уругвая и Тибо Куртуа из Бельгии.
В то же время новые игроки мадридского клуба Марк Кукурелья, Ибраима Конате, Дензел Думфрис и Бернарду Силва также принимают участие в мундиале. Разумеется, эти слова тренера были сказаны в шутку.
Однако в его словах есть и серьезный смысл. У футболистов, которые долго участвуют в чемпионате мира, сокращается время на отдых и подготовку к новому сезону.
Поэтому португальский специалист хочет увидеть всех футболистов команды на предсезонных сборах как можно раньше.