Kannavaro: Kongo DR bilan uchrashuv O‘zbekiston uchun eng imkoniyatli bahs
Ozbekiston milliy futbol jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro 2026 yilgi jahon chempionati guruh bosqichining so‘nggi turida Kongo DR bilan o‘tadigan uchrashuv oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik murabbiy raqib tarkibida tajribali va jismonan baquvvat futbolchilar mavjudligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u ushbu uchrashuvni O‘zbekiston uchun guruhdagi eng imkoniyatli deb hisoblashini aytdi.
Kongo DR kuchli jamoa. Ularning tarkibida tajribali va jismonan juda baquvvat futbolchilar bor.
Shunga qaramay, bu bahs biz uchun imkoniyatlar nuqtayi nazaridan eng qulay uchrashuv, degan fikrni Kannavaro bildirdi. Bosh murabbiy qur‘a tashlangan paytdayoq Kolumbiya va Portugaliya bilan bahslar qiyin kechishini bilganini ham qo‘shib aytdi.
Guruh bosqichiga qur‘a tashlanganida Kolumbiya va Portugaliyaga qarshi o‘ynash qiyin bo‘lishini tushungan edim. Endi esa nisbatan qulayroq raqibga qarshi maydonga tushamiz, deya uning so‘zlari FIFA rasmiy saytida keltirilgan.
Ma’lumot uchun, O‘zbekiston milliy jamoasi guruh bosqichining dastlabki ikki turida Kolumbiyaga 1:3, Portugaliyaga esa 0:5 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Kongo DR va O‘zbekiston o‘rtasidagi uchrashuv 28 iyun kuni AQSHning Atlanta shahridagi Mersedes-Bens Stedium maydonida o‘tadi.

Каннаваро: матч с ДР Конго — самый перспективный поединок для Узбекистана
Главный тренер сборной Узбекистана по футболу Фабио Каннаваро выразил своё мнение перед матчем с ДР Конго в последнем туре группового этапа чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Итальянский тренер года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Итальянский тренер подчеркнул, что в составе соперника есть опытные и физически сильные футболисты. Вместе с тем, он отметил, что считает этот матч для Узбекистана самым благоприятным в группе.
ДР Конго — сильная команда. В их составе есть опытные и очень физически сильные футболисты.
Несмотря на это, я считаю, что этот матч для нас наиболее благоприятен с точки зрения возможностей, — сказал Каннаваро. Главный тренер также добавил, что знает, как сложно проходили матчи против Колумбии и Португалии, жребий которых свел нас вместе.
Когда жребий свел нас с Колумбией и Португалией Португалией, я понял, что игры будут сложными. Теперь же мы выходим на поле против относительно более удобного соперника, — передаются его слова на официальном сайте FIFA.
Для справки, сборная Узбекистана в первых двух турах группового этапа проиграла Колумбии со счётом 1:3 и Португалии — 0:5. Матч между ДР Конго и Узбекистаном состоится 28 июня на стадионе Мерседес-Бенц в Атланте, США.