Gana jamoasi himoyasiga qaytdi
Semenyo o‘zining so‘zlarida jamoaning hozirgi o‘yin modelida himoyadagi tartib-intizom va butun uchrashuv davomida birgalikda to‘g‘ri harakat qilishning ahamiyatini alohida ta’kidladi. Jamoa uchun eng muhimi kerakli natijaga erishish maqsadida 90 daqiqa davomida birgalikda himoyalanish.
Aynan shu vazifani bajarishimiz kerak, degan futbolchi. U o‘zining avvalgi jamoalarida ham himoyaviy vazifalarga katta e’tibor qaratilganini va bunday uslubga ko‘nikib ulgurganini aytdi.
Avval o‘ynagan jamoamda ham yetarlicha himoyalanardik. Shuning uchun bu men uchun yangilik emas, degan u.
Semenyoning aytishicha, Gana futbolchilari guruhdagi vaziyatni yaxshi anglab turibdi. Biroq jamoa hali hech narsa hal bo‘lmaganini unutmasligi kerak.
Barcha nima bo‘layotganini yaxshi tushunib turibdi va hozirgi holatdan mamnun. Lekin voqealardan oldinga o‘tib ketmasligimiz lozim, deya qo‘mish qildi hujumchi.
Ma’lumot uchun, guruhning so‘nggi tur oldidan Angliya va Gana hisobida 4 tadan ochko bor. Xorvatiya 3 ochko bilan keyingi pog‘onada bormoqda, Panama esa hozircha ochko jamg‘ara olmagan.

Гана команда вернулась на защиту.
Нападающий сборной Ганы Антуан Семеньо принял участие в пресс-конференции перед матчем против Хорватии в последнем туре группового этапа чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Семеньо в своих словах особо подчеркнул важность дисциплины в защите и слаженных действий на протяжении всей встречи в текущей игровой модели команды. Самое главное для команды — совместно обороняться в течение 90 минут, чтобы достичь необходимого результата.
Именно эту задачу мы должны выполнить, отметил футболист. Он добавил, что в своих предыдущих командах также большое внимание уделялось оборонительным функциям, и он успел привыкнуть к такому стилю.
В команде, где я играл раньше, мы также достаточно много оборонялись. Поэтому для меня это не в новинку, сказал он.
По словам Семеньо, футболисты Ганы хорошо понимают ситуацию в группе. Однако команда не должна забывать, что еще ничего не решено.
Все хорошо понимают, что происходит, и довольны текущим положением. Но нам не следует забегать вперед событий, добавил нападающий.
Для справки, перед последним туром группы Англия и Гана имеют по 4 очка. Хорватия идет на следующем месте с 3 очками, а Панама пока не набрала ни одного очка.