Jahon chempionati guruh bosqichining so‘nggi turida Senegal terma jamoasi Iroq ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kanadada o‘tgan uchrashuvdan keyin esa natijadan tashqari, Senegal jamoasi fotografi Sidi Tallaning qilgan ishi ham ko‘pchilik e’tiborini tortdi. Viza bilan bog‘liq muammolar sabab Sidi Talla Kanadaga yetib bora olmagan.
Shuning uchun u uchrashuvni stadiondan emas, televizor orqali kuzatishga majbur bo‘ldi. Shunga qaramay, fotograf ishini to‘xtatmadi.
U o‘yin davomida televizor ekranidagi kadrlarni suratga olib, Senegal terma jamoasining jahon chempionatidagi ishtirokini o‘z uslubida yoritishda davom etdi. Sidi Talla vaziyatni izohlar ekan, maydon ichida yoki undan tashqarida bo‘lishidan qat’i nazar, uning ishga bo‘lgan munosabati o‘zgarmasligini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, qayerda bo‘lmasin, tasvirlar orqali voqealarni hikoya qilish istagi doim bir xil bo‘lib qoladi. Fotografning bu harakatlari ijtimoiy tarmoqlarda keng javob berdi.
Ko‘pchilik Sidi Tallaning professional tashqi ko‘rinishdan qat’i nazar ishiga sodiqligini ma’qullab, uni qo‘llab-quvvatladi. Bunday vaziyatlar ko‘p uchraydigan bo‘lsa-da, har bir odam bunday holatda shunday barqarorlik ko‘rsata olmaydi.

Сенегалец Сида Талла не смог добраться до Канады из-за визы
В последнем туре группового этапа чемпионата мира сборная Сенегала одержала крупную победу над Ираком. Об этом сообщил Zamin.uz.
После матча в Канаде, помимо результата, внимание многих привлекла работа фотографа Сиди Талла. Из-за визовых проблем Сиди Талл не смог приехать в Канаду.
Поэтому он был вынужден смотреть матч не со стадиона, а по телевизору. Несмотря на это, он не прекращал свою работу.
Во время игры он фотографировал кадры с экрана телевизора, продолжая освещать участие сборной Сенегала на чемпионате мира своим способом. Сиди Талл отметил, что независимо от того, находится ли он на поле или вне его, его отношение к работе остаётся неизменным.
По его словам, где бы он ни был, его желание рассказывать события через изображения всегда остаётся одинаковым. Эти действия фотографа получили широкий отклик в социальных сетях.
Многие оценили профессионализм и преданность Сиди Талла своей работе, несмотря на внешние обстоятельства, и поддержали его. Хотя такие ситуации случаются часто, не каждый человек способен проявлять такую стойкость в подобных обстоятельствах.