O‘zbekiston va DR Kongo o‘yini Toshkent bo‘ylab 12 maydonda translyatsiya qilinadi
28 iyun kuni jahon chempionatida O‘zbekiston va DR Kongo terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Toshkent shahrining barcha 12 tumanidagi ochiq maydonlarda to‘g‘ridan to‘g‘ri namoyish etiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Eng asosiy va katta fan-zona sifatida «Bunyodkor» stadionida maxsus zona tashkil etiladi. Uchrashuvning translyatsiyasi Toshkent vaqti bilan ertalab soat 04:30 da boshlanadi.
O‘yinni shundan tashqari «Anhor-Lokomotiv», Central Park, «Ashxobod», G‘afur G‘ulom nomidagi bog‘, «Do‘stlik», «Furqat» va «G‘alaba» bog‘larida tomosha qilish imkoniyati yaratiladi. Bundan tashqari, Yunusobod sport majmuasi, INDEX Park hamda poytaxt tumanlarining markaziy sayilgohlarida katta ekranlar o‘rnatiladi.

Игра между Узбекистаном и ДР Конго будет транслироваться на 12 площадках по всему Ташкенту.
O'zbekiston va DR Kongo o'yini Toshkent bo'ylab 12 maydonda translyatsiya qilinadi28 июня в рамках чемпионата мира матч между национальными сборными Узбекистана и ДР Конго будет транслироваться в прямом эфире на всех открытых площадках 12 районов города Ташкента. Об этом сообщил Zamin.uz.
Основная и крупнейшая фан-зона будет организована на стадионе «Бунёдкор». Трансляция матча начнётся в 04:30 по ташкентскому времени.
Помимо этого, смотреть матч можно будет на площадках «Анхор-Локомотив», Central Park, «Ашхабад», парка имени Гафура Гулом, «Дружба», «Фуркат» и «Галаба». Кроме того, на спортивном комплексе Юнусабад, INDEX Park и на центральных площадях районов столицы будут установлены большие экраны.