Portugaliya Kolumbiyaga qarshi Mayamida maxsus tayyorgarlik ko‘rmoqda
Jahon chempionatida Portugaliya Kolumbiyaga qarshi juda jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Portugaliya bosh murabbiyi Roberto Martines Mayamida maxsus reja ishlab chiqarilganini ma’lum qildi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu uchrashuv uchun jamoa juda erta tayyorgarlikni boshlab yuborgan.
Mart oyida Meksikaga qarshi o‘zaro uchrashuvdan so‘ng Mayamiga o‘tib, 13 ta mashg‘ulot o‘tkazganlar. Stadion va iqlim sharoitlariga ham to‘liq moslashib tayyorlangan.
Uchrashuv guruh bosqichida muhim ahamiyatga ega, chunki ikkala jamoa ham chiqish uchun kurashmoqda. Portugaliya raqibning kuchli va zaif tomonlarini batafsil o‘rganib chiqqan.
Mayamidagi tayyorgarlik jarayoni FIFA saytida intervyuda batafsil aytib berilgan. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 04:30 da boshlanadi.
Portugaliyaning puxta tayyorgarligi maydonda samarasini beradimi yoki Kolumbiya kutilmagan natija beradimi, tez orada ma’lum bo‘ladi. Manba: One.uz.

Португалия готовится к специальной подготовке к матчу против Колумбии в Майами.
На чемпионате мира Португалия готовится к матчу против Колумбии очень серьезно. Об этом сообщил Zamin.uz.
Главный тренер Португалии Роберто Мартинес сообщил, что в Майами был разработан специальный план. По словам тренера, команда начала очень раннюю подготовку к этому матчу.
После товарищеского матча с Мексикой в марте команда переехала в Майами и провела 13 тренировок. Они полностью адаптировались к стадиону и климатическим условиям.
Матч в групповом этапе имеет важное значение, поскольку обе команды борются за выход. Португалия тщательно изучила сильные и слабые стороны соперника.
Процесс подготовки в Майами был подробно описан в интервью на сайте FIFA. Матч начнется в 04:30 по времени Ташкента.
Покажет ли тщательная подготовка Португалии свою эффективность на поле или Колумбия выдаст неожиданный результат — скоро станет известно. Источник: One.uz.