Tramp Messini Peledan ham kuchliroq deb baholadi
AQSH prezidenti Donald Tramp Lionel Messi haqida futbol olamida katta muhokama uyg‘otishi mumkin bo‘lgan fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U 39 yoshli argentinalik yulduzni afsonaviy Pele bilan taqqoslab, juda yuqori baholadi. Trampning bu so‘zlari Messi JCH-2026da navbatdagi ta‘sirli natijani qayd etgan bir paytda yangradi.
AQSH rahbari argentinalik futbolchining maydondagi harakatlarini tomosha qilish unga zavq bag‘ishlashini ta‘kidladi. Men uni Peledan ham kuchliroq deya oladigan yagona futbolchi.
Messining o‘yinini tomosha qilish yoqimli, deya Trampning so‘zlari The Touchline nashrida keltirilgan. Bu bayonot futbol tarixidagi eng buyuk o‘yinchi kim ekani haqidagi bahslarni yanada qizdirishi mumkin.
JCH-2026 guruh bosqichining so‘nggi turida Argentina Iordaniyani 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Messi uchrashuvni zaxira o‘rindig‘ida boshladi.
Biroq ikkinchi bo‘limda maydonga tushib, jamoasining gollaridan biriga mualliflik qildi. Shu tariqa, Argentina guruhni birinchi o‘rinda yakunlab, pley-off bosqichiga yo‘l oldi.
Lionel Messi mazkur jahon chempionatida hozirga qadar 6 ta gol urdi. Yoshi 40 ga yaqinlashganiga qaramay, Messi hamon Argentina hujumining asosiy qahramonlaridan biri bo‘lib qolmoqda.
Uzoq vaqt davom etgan mamlakat ich musobaq o‘zining yuqori malakasini isbotlab kelmoqda. Pele va Messini taqqoslash futboldagi eng murakkab mavzulardan biri hisoblanadi.
Ular turli davrlarda, turli sharoit va o‘yin uslublarida to‘p surgan. Biroq Tramp o‘z tanlovini ochiq aytdi.
Unga ko‘ra, Peledan ham ustun qo‘yish mumkin bo‘lgan yagona futbolchi — Messi. Bu fikr futbol ahli orasida yanada keng muhokama keltirib chiqarishi mumkin.

Трамп Мессини Пеледан kuchliroq deb baholadi.
Tramp Messini Peledan ham kuchliroq deb baholadiПрезидент США Дональд Трамп выразил мнение, что Лионель Месси может вызвать большой спор в мире футбола. Об этом сообщило Zamin.uz.
Он сравнил 39-летнего аргентинского игрока с легендарным Пеле и дал ему очень высокую оценку. Слова Трампа прозвучали в тот момент, когда Месси в ЧМ-2026 добился значительного результата.
Лидер США подчеркнул, что наблюдение за действиями аргентинского футболиста на поле доставляет ему удовольствие. Я могу назвать его единственным футболистом, который сильнее Пеле.
Наблюдение за игрой Месси приятно, — сказали слова Трампа в издании The Touchline. Это заявление может ещё больше разжечь дискуссии о том, кто является величайшим игроком в истории футбола.
На последнем этапе группового этапа ЧМ-2026 Аргентина победила Иорданию со счётом 3:1. Месси начал матч на скамейке запасных.
Однако во втором тайме он вышел на поле и забил один из голов своей команды. Таким образом, Аргентина заняла первое место в группе и вышла в плей-офф.
На этом чемпионате мира Лионель Месси забил уже 6 голов. Несмотря на то, что ему близко 40 лет, Месси по-прежнему остаётся одним из главных героев аргентинской атаки.
Длительное время внутренние соревнования в стране демонстрируют его высокий уровень мастерства. Сравнение Пеле и Месси считается одной из самых сложных тем в футболе.
Они играли в разные эпохи, при разных условиях и в разных стилях игры. Однако Трамп открыто высказал своё предпочтение.
По его мнению, единственный футболист, который может превзойти Пеле — это Месси. Это мнение может вызвать ещё более широкие дискуссии среди футбольных экспертов.