Neymar jahon chempionatidan so‘ng «Santos»dan ta’til oldi
Santos jamoasi hujumchisi Neymar Braziliya terma jamoasining 2026-yilgi jahon chempionatidagi muvaffaqiyatsiz ishtirokidan so‘ng o‘z klubidan bir necha kunlik ta’til oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Globo nashri tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, o‘ttiz to‘rt yoshli forvard ayni paytda oilasi bilan birga Amerika Qo‘shma Shtatlarida qolmoqda. Tajribali futbolchining Santos ixtiyoriga aynan qaysi kuni qaytishi hozircha aniq belgilanmagan.
Manbaning ta’kidlashicha, Neymar nufuzli turnirdan keyin kamida o‘n kun davomida dam olishni rejalashtirgan. Futbolchi hozircha vataniga qaytishga shoshilmayapti.
U okean ortida qolib, jahon birinchiligidagi mag‘lubiyatdan keyingi ruhiy bosimdan xalos bo‘lishga va oilasi davrasida kuch to‘plashga harakat qilmoqda. Bu tanaffus unga kelgusi faoliyati haqida jiddiy o‘ylab olish uchun imkoniyat yaratadi.
Shu bilan birga, Santos klubi rahbariyati Neymar va uning vakillari bilan maxsus uchrashuv o‘tkazishni maqsad qilgan. Biroq ushbu muzokaralarning aniq vaqti hali ma’lum emas.
Klub mutasaddilari futbolchining jahon chempionatidagi og‘ir mag‘lubiyatdan keyin ruhan to‘liq tiklanishini kutishmoqda. Shundan so‘nggina tomonlar kelajakdagi rejalar bo‘yicha kelishib olishlari mumkin bo‘ladi.
Braziliya terma jamoasining turnirni erta tark etishi Neymarning xalqaro maydondagi kelajagi borasidagi bahslarni yana avj oldirdi. Avvalroq ushbu musobaqa uning faoliyatidagi so‘nggi jahon chempionati bo‘lishi mumkinligi haqida turli taxminlar bildirilgan edi.
Futbolchining otasi esa ijtimoiy tarmoqlar orqali o‘g‘liga murojaat qilib, uni faoliyatini yakunlamaslikka va kurashni davom ettirishga chaqirgani aytilmoqda. Eslatib o‘tamiz, Braziliya terma jamoasi 2026-yilgi jahon chempionatining nimchorak finalida Norvegiya termasiga imkoniyatni boy berib, musobaqa bilan kutilmaganda xayrlashgan edi.
Neymar mazkur chempionat davomida jami ikki marta maydonga tushib, raqiblar darvozasiga bitta gol kiritishga muvaffaq bo‘ldi. Endilikda barcha muxlislar va mutaxassislar Neymarning o‘z klubiga qanday holatda qaytishini hamda uning professional faoliyati qanday davom etishini katta qiziqish bilan kutmoqdalar.

Неймар после чемпионата мира после чемпионата мира взял отпуск в «Сантосе»
Нападающий команды Сантос Неймар после неудачного участия сборной Бразилии на чемпионате мира 2026 года взял несколько дней отпуска в своем клубе. Об этом сообщило Zamin.uz.
По данным, распространенным изданием Globo, 34-летний форвард в настоящее время находится вместе с семьей в Соединенных Штатах Америки. Точная дата возвращения опытного футболиста в расположение Сантоса пока не определена.
Как подчеркивает источник, Неймар планировал отдохнуть не менее десяти дней после участия в престижном турнире. Футболист пока не спешит возвращаться на родину.
Находясь за океаном, он стремится избавиться от психологического давления после поражения в финале чемпионата мира и восстановить силы в кругу семьи. Этот перерыв создает возможность для серьезного осмысления его будущей деятельности.
В то же время руководство клуба Сантос намерено провести специальную встречу с Неймаром и его представителями. Однако точное время этих переговоров пока неизвестно.
Союзники клуба ждут полного психологического восстановления футболиста после тяжелого поражения на чемпионате мира, и только после этого стороны смогут прийти к согласию по поводу будущих планов.
Раннее выбывание сборной Бразилии из турнира вновь разожгло дискуссии о международном будущем Неймара. Ранее высказывались различные предположения о том, что этот турнир мог стать последним чемпионатом мира в его карьере.
Отец футболиста, как сообщается, обратился к сыну через социальные сети, призвав его не завершать карьеру и продолжать бороться. Напомним, что сборная Бразилии уступила сборной Норвегии в матче за третье место на чемпионате мира 2026 года, неожиданно проиграв встречу.
На протяжении чемпионата Неймар вышел на поле два раза и успешно забил один гол в ворота соперников. В настоящее время все болельщики и эксперты с большим интересом ждут, в каком состоянии он вернется в свой клуб и как будет развиваться его профессиональная карьера.