Manchester Siti klubining norvegiyalik yulduzi Erling Holandning maydondagi muvaffaqiyatlari ortida nafaqat tinimsiz mashg‘ulotlar, balki o‘ta qat’iy ovqatlanish tartibi ham yotibdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
The Sun nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, yosh hujumchi o‘z jismoniy holatini eng yuqori darajada saqlab turish uchun Krishtianu Ronaldu uslubidan ilhomlangan holda maxsus parhezga amal qiladi. Holandning kunlik ratsioni o‘zining hajmi va tarkibi bilan ko‘pchilikni hayratga solishi tabiiy.
Hujumchi kun davomida taxminan olti ming kaloriya iste’mol qiladi. Bu miqdor oddiy inson uchun juda ko‘p tuyulsa-da, futbolchining bo‘yi va vazni hamda maydondagi yuqori jismoniy yuklamalari uchun zaruriy quvvat manbai hisoblanadi.
Holand ovqatlanish jarayonini olti qismga bo‘lib, kun davomida muntazam ravishda tanovul qiladi. Uning taomnomasidan asosan tovuq go‘shti, makaron, baliq va tuxum kabi oqsillarga boy mahsulotlar joy olgan.
Shuningdek, u o‘z ratsioniga bifshteks, turli sabzavotlar, ichki a’zolar go‘shti, pishirilmagan sut va tabiiy asalni ham kiritgan. Futbolchi o‘z sog‘lig‘iga juda ehtiyotkorlik bilan yondashadi va shirinliklardan butunlay voz kechgan.
Uning asosiy ichimligi oddiy toza suvdir. Norvegiya milliy jamoasidagi sobiq jamoadoshi Joshua King Holandning ishtahasi haqida gapirar ekan, uning ovqatlanishini ayiqning xatti-harakatiga qiyoslagan.
Kingning ta’kidlashicha, u hayoti davomida bunchalik ko‘p va tartibli ovqatlanadigan boshqa biror kishini uchratmagan. Hozirgi kunda bo‘yi 195 santimetr va vazni 94 kilogramm bo‘lgan Erling Holand o‘zining baquvvat gavdasi bilan raqib himoyachilariga katta qiyinchilik tug‘dirmoqda.
Uning tezligi va jarima maydonchasi ichidagi ustunligi aynan mana shu tartibli hayot tarzi hamda qat’iy intizom natijasidir. Norvegiya milliy jamoasi Jahon chempionati bahslarida muvaffaqiyatli odimlayotgan bir paytda, Holandning a’lo darajadagi jismoniy holati jamoaning g‘alabalariga xizmat qilishi kutilmoqda.

Эрлинг Холланд поддерживает свою физическую форму с помощью специальной диеты.
Звезда Манчестер Сити из Норвегии Эрлинг Холанд, помимо невероятно интенсивных тренировок, придерживается исключительно строгой диеты, что способствует его успехам на поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как сообщает издание The Sun, молодой нападающий поддерживает свою физическую форму на самом высоком уровне, вдохновляясь режимом Криштиану Роналду, и соблюдает специальную диету. Ежедневный рацион Холанда по объему и составу способен удивить многих.
Нападающий в течение дня потребляет примерно шесть тысяч калорий. Хотя это количество кажется огромным для обычного человека, для футболиста его роста, веса и высокой физической нагрузки на поле такой энергетический запас является необходимым.
Холанд разделяет свой прием пищи на шесть частей и регулярно перекусывает в течение дня. В его рационе преобладают белковые продукты: куриное мясо, макароны, рыба и яйца.
Кроме того, в его диету включены стейки, различные овощи, субпродукты, сырое молоко и натуральный мед. Футболист крайне осторожно относится к своему здоровью и полностью исключил сладости.
Его основной напиток — обычная чистая вода. Бывший капитан норвежской сборной Джошуа Кинг, говоря об аппетите Холанда, сравнил его с поведением животного.
Как подчеркнул Кинг, он никогда в жизни не встречал человека, который ел бы так много и так дисциплинированно. Сейчас Эрлинг Холанд ростом 195 сантиметров и весом 94 килограмма использует свою мощную физическую форму, чтобы создавать серьезные трудности для защитников соперников.
Его скорость и доминирование в штрафной площади являются прямым результатом такого образа жизни и строгой дисциплины. Пока норвежская сборная успешно выступает на чемпионате мира, ожидается, что высокий уровень физической подготовки Холанда будет способствовать победам команды.