Italiya A Seriyasining "Parma" jamoasi tarkibni kuchaytirish borasidagi sa'y-harakatlarini davom ettirib, hujum chizig'iga yangi iqtidorli futbolchini qo'shib olish arafasida turibdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Mashhur nashrlarning xabar berishicha, klub Argentinaning "Tigre" jamoasi hujumchisi David Romeroni sotib olish bo'yicha muzokaralarni deyarli yakunladi. 2003-yilda tug'ilgan yosh futbolchi yaqin soatlar ichida Italiyaga uchib kelishi va tibbiy ko'rikdan o'tishi kutilmoqda.
"Parma" rahbariyati El Bilal Ture transferidan so'ng, hujumdagi raqobatni oshirish maqsadida aynan Romeroni tanladi. Yosh iqtidor so'nggi uchrashuvlarda o'z jamoasi muxlislari bilan xayrlashgani haqida ma'lumotlar tarqaldi.
Bu esa transferning hal bo'lganidan dalolat beradi. David Romero o'tgan mavsumda Argentina chempionati va xalqaro maydonlarda o'zining sermahsul o'yinlari bilan ko'plab skautlar e'tiborini tortishga ulgurgan edi.
Hujumchining ko'rsatkichlari va yangi imkoniyatlar David Romero yakuniga yetgan mavsumda "Tigre" safida barcha musobaqalarda jami 17 ta uchrashuvda ishtirok etdi. Ushbu o'yinlarda u 10 marotaba raqiblar darvozasini ishg'ol qilib, jamoadoshlariga 2 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Bunday yuqori samaradorlik uning Yevropa futboliga moslashib keta olishiga umid uyg'otmoqda. "Parma" skautlari futbolchining tezligi va gol sezish qobiliyatini yuqori baholashgan.
Romeroning jamoaga kelishi "Parma"ning boshqa bir hujumchisi Mateo Pellegrinoning kelajagiga ta'sir ko'rsatishi mumkin. 2001-yilda tug'ilgan Pellegrino yangi raqobat sharoitida jamoani tark etish haqida o'ylamoqda.
Ayni damda unga Italiyaning grand jamoalari bo'lmish "Fiorentina" va "Yuventus" tomonidan jiddiy qiziqish borligi aytilmoqda. Agar "Fiorentina" o'z hujumchilarini sotishga qaror qilsa, Pellegrino uchun asosiy da'vogarga aylanadi.
Transfer bozoridagi zanjirli harakatlar "Yuventus" ham Pellegrino bo'yicha vaziyatni kuzatib bormoqda, biroq turinliklar yangi futbolchi sotib olishdan avval o'z tarkibidagi ortiqcha hujumchilardan qutulishi lozim. Xususan, Jonatan Davidning jamoani tark etishi kutilayotgan bo'lsa-da, hozircha unga munosib takliflar tushmagan.
Bu holat Pellegrino transferini biroz kechiktirishi mumkin. "Parma" klubi esa chempionat boshlanishiga qadar hujum chizig'ini to'liq shakllantirib olishni ko'zlamoqda.

Итальянская команда «Парма» из Серии А продолжает усилия по усилению состава и находится на пороге подписания нового талантливого нападающего. Об этом сообщает One.uz.
По сообщениям известных изданий, клуб практически завершил переговоры о покупке аргентинского нападающего «Тигре» Давида Ромеро. Ожидается, что молодой футболист, родившийся в 2003 году, в ближайшие часы прилетит в Италию и пройдет медицинское обследование.
Руководство «Пармы» выбрало именно Ромеро, чтобы усилить конкуренцию в линии атаки после трансфера Эля Билала Тура. Появилась информация о том, что молодой талант прощался с болельщиками своей команды в последних матчах.
Это свидетельствует о том, что вопрос с трансфером решен. Давид Ромеро в прошлом сезоне успел привлечь внимание многих скаутов своими результативными выступлениями в чемпионате Аргентины и на международной арене.
Показатели нападающего и новые возможности В завершившемся сезоне Давид Ромеро в составе «Тигре» принял участие в 17 матчах во всех турнирах. В этих играх он 10 раз поразил ворота соперников и сделал 2 результативные передачи.
Такая высокая результативность вселяет надежду на то, что он сможет адаптироваться к европейскому футболу. Скауты «Пармы» высоко оценили скорость футболиста и его чувство гола.
Приход Ромеро может повлиять на будущее другого нападающего «Пармы» Маттео Пеллегрини. Пеллегрини, родившийся в 2001 году, обдумывает возможность покинуть команду в условиях новой конкуренции.
Сейчас сообщается, что серьезный интерес к нему проявляют итальянские гранды «Фиорентина» и «Ювентус». Если «Фиорентина» решит продать своих нападающих, Пеллегрини станет основным претендентом на их место.
Цепные реакции на трансферном рынке «Ювентус» также следит за ситуацией с Пеллегрини, однако туринцам необходимо расстаться с лишними нападающими в своем составе, прежде чем приобретать нового футболиста. В частности, ожидается уход Джонатана Дэвида, однако пока ему не поступало достойных предложений.
Это обстоятельство может несколько задержать трансфер Пеллегрини. В то же время клуб «Парма» нацелен на то, чтобы полностью сформировать линию атаки до начала чемпионата.
Ожидается, что приход Давида Ромеро значительно повысит атакующий потенциал команды. Стороны в настоящее время согласовывают последние пункты контракта.
По сообщению издания Goal.com, после завершения всех формальностей с футболистом будет подписан долгосрочный контракт.