Avvalroq matbuotda "Real Madrid" rahbariyati futbolchining ushbu qarorini bosiqlik bilan qabul qilgani va unga hurmat ko‘rsatgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Biroq so‘nggi tafsilotlar bu taxminlarning haqiqatdan yiroq ekanini ko‘rsatmoqda.
Goal.com nashrining xabar berishicha, Madrid klubi rahbariyati, xususan, Florentino Peres transferning barbod bo‘lganidan qattiq g‘azabda va yuzaga kelgan vaziyatdan chuqur norozilik bildirmoqda. Dastlabki xabarlarda "qirollik klubi" Rodri tanlovini tushunish bilan qarshi olgani aytilgan bo‘lsa-da, amalda vaziyat butunlay boshqacha tus olgan.
Klub prezidenti Florentino Peres deyarli hal bo‘lgan deb hisoblangan ushbu kelishuvning kutilmaganda buzilganidan o‘ta taassufda ekani ta’kidlanmoqda. Madridlik mutasaddilar o‘zlarining asosiy raqobatchisi hisoblangan "Barselona"ning bunday ustunlikka erishishini qabul qila olmayaptilar.
Rahbariyatning hafsalasi pir bo‘lishi Ma’lum bo‘lishicha, Florentino Peres boshida ushbu yarimhimoyachini tarkibga qo‘shib olish niyatida bo‘lmagan. Biroq futbolchining xalqaro maydondagi yorqin o‘yinlari hamda klubning ishonchli vakillari Xose Anxel Sanches va Juni Kalafatning qat’iy tavsiyalari prezidentning fikrini o‘zgartirgan edi.
Ushbu mutaxassislar rahbariyatga futbolchi bilan kelishuvga erishilgani va barchasi ijobiy yakunlanishi haqida kafolat berishgan. Ammo so‘nggi daqiqalarda vaziyat keskin o‘zgarib, Rodri Kataloniya klubi bilan muzokaralarni faollashtirgan.
Bu holat Madrid klubi boshqaruvida nafaqat tushunmovchilikni, balki ichki nizolarni ham keltirib chiqardi. Hozirda klub mutasaddilari o‘rtasida ushbu muvaffaqiyatsizlik uchun mas’uliyatni bir-birining zimmasiga yuklash holatlari kuzatilmoqda.
Murabbiyning munosabati va kelgusi rejalar Vaziyatning yanada chigallashishiga Rodrining ismi prezidentlik poygasidagi boshqa nomzodlarning rejalari bilan bog‘langani ham sabab bo‘ldi. Bu holat amaldagi rahbariyatning rejalariga zid kelgan va Peresning keskin noroziligini oshirgan.
Shuningdek, jamoa murabbiylar shtabi ham tayyor transferning qo‘ldan chiqarilganidan g‘oyat norozi ekanini yashirmayapti. Klub rahbariyati va murabbiylar asosiy raqib jamoaning kuchayib ketishini va o‘z rejalarining barbod bo‘lganini hazm qilishda qiynalmoqda.
Mazkur voqeadan so‘ng "Real Madrid" yozgi transfer bozoridagi o‘z strategiyasini butunlay qayta ko‘rib chiqishga va boshqa nomzodlarni qidirishga majbur bo‘lmoqda. Madridliklar endilikda tarkibni kuchaytirish uchun yanada jiddiyroq choralarni ko‘rishni rejalashtirmoqda.

Известный испанский полузащитник Родри близок к продолжению карьеры в клубе «Барселона», что вызывает большой резонанс в футбольной общественности. Об этом сообщает One.uz.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что руководство «Реала» спокойно отнеслось к решению игрока и проявило к нему уважение. Однако последние детали показывают, что эти предположения далеки от истины.
По информации издания Goal.com, руководство мадридского клуба, в частности Флорентино Перес, крайне возмущено провалом трансфера и выражает глубокое недовольство сложившейся ситуацией. Хотя в первоначальных сообщениях говорилось, что «королевский клуб» с пониманием отнесся к выбору Родри, на деле ситуация выглядит совершенно иначе.
Отмечается, что президент клуба Флорентино Перес крайне разочарован внезапным срывом сделки, которая считалась практически состоявшейся. Мадридские функционеры не могут смириться с тем, что их главный соперник «Барселона» добилась такого преимущества.
Руководство в ярости Как стало известно, изначально Флорентино Перес не планировал включать этого полузащитника в состав команды. Однако яркие выступления игрока на международной арене, а также настоятельные рекомендации доверенных представителей клуба Хосе Анхеля Санчеса и Хуни Калафата заставили президента изменить свое мнение.
Эти специалисты заверили руководство, что договоренность с игроком достигнута и все завершится успешно. Однако в последние минуты ситуация резко изменилась, и Родри активизировал переговоры с каталонским клубом.
Это обстоятельство вызвало в руководстве «Реала» не только недопонимание, но и внутренние конфликты. В настоящее время среди клубных функционеров наблюдаются случаи взаимных обвинений в ответственности за этот провал.
Отношение тренера и будущие планы К усложнению ситуации также привело то, что имя Родри было связано с планами других кандидатов в президенты клуба. Это противоречило планам текущего руководства и усилило резкое недовольство Переса.
Кроме того, тренерский штаб команды не скрывает своего крайнего недовольства утратой готового трансфера. Руководство клуба и тренеры с трудом смирятся с усилением команды главного соперника и провалом собственных планов.
После этого инцидента «Реал» вынужден полностью пересмотреть свою стратегию на летнем трансферном рынке и начать поиск других кандидатов. Мадридцы планируют предпринять более серьезные меры для усиления состава.