Barselona klubi va Ispaniya terma jamoasining iqtidorli hujumchisi Lamine Yamal yozgi ta’tilini yakunlab, yangi mavsum oldidan mashg‘ulotlarga qaytishga hozirlik ko‘rmoqda. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Yevropa chempionatidagi g‘alabadan so‘ng qisqa muddatli hordiq olgan yosh yulduz o‘zining 19 yoshga to‘lishini Kataloniyada yaqinlari davrasida tantanali ravishda nishonladi. Ushbu tadbir futbolchining yangi mavsum oldidan kuch to‘plashi va jamoa ixtiyoriga yuqori kayfiyatda qaytishi uchun o‘ziga xos yakuniy nuqta bo‘ldi.
Lamine Yamal uchun ortda qolgan mavsum va yoz oylari unutilmas voqealarga boy bo‘ldi. Xalqaro maydonlardagi zafarli yurishlardan so‘ng, futbolchi o‘z ta’tilining asosiy qismini Kolumbiyada o‘tkazdi.
U yerda mahalliy muxlislar e’tiborida bo‘lib, hordiq chiqargan hujumchi tug‘ilgan kunini aynan safar davomida qarshi olgan edi. Biroq rasmiy bayram tadbiri u Ispaniyaga qaytganidan so‘ng tashkil etildi.
Hashamatli maskandagi yopiq ziyofat El Español nashrining xabar berishicha, bayram tadbiri Vilanova del Valles hududida joylashgan Mas de Sant Llei nomli hashamatli qishloq uyida bo‘lib o‘tdi. Ushbu maskan odatda nufuzli marosimlar va yopiq kechalar uchun xizmat qiladi.
Yamalning 19 yoshli yubileyiga qariyb 100 nafar mehmon, jumladan, uning oila a’zolari, yaqin do‘stlari va Barselona klubidagi bir necha jamoadoshlari tashrif buyurishdi. Qizig‘i shundaki, bu yilgi bayram o‘tgan yilgi 18 yoshli yubileyga qaraganda birmuncha vazmin va tartibli ko‘rinish oldi.
O‘tgan yili 200 dan ortiq mehmon ishtirokida o‘ziga xos uslubda o‘tgan ziyofatdan farqli o‘laroq, bu safar asosiy e’tibor samimiy muloqot va xotirjam hordiq chiqarishga qaratildi. Bu esa futbolchining professional faoliyatiga bo‘lgan jiddiy yondashuvidan dalolat beradi.
Yangi mavsum va mashg‘ulotlar rejasi Hordiq kunlari yakunlanishi bilan Lamine Yamal klub bazasiga qaytishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. U chorshanba kunidan boshlab Ciutat Esportiva Joan Gamper sport majmuasida Hansi Flik boshchiligidagi mashg‘ulotlarga qo‘shilishi kutilmoqda.
Xalqaro turnirlarda ishtirok etgani sababli unga berilgan qo‘shimcha ta’til muddati o‘z nihoyasiga yetdi. Endilikda yosh hujumchi Barselona tarkibida ham ichki chempionat, ham nufuzli Chempionlar ligasi bahslarida ishtirok etish uchun jismoniy holatini tiklashi lozim.
Murabbiylar shtabi Yamalning jamoaga qo‘shilishi hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishiga ishonch bildirmoqda. Futbolchi yangi mavsumda ham o‘zining yorqin o‘yinlari bilan muxlislarni xushnud etishni maqsad qilgan.

Талантливый нападающий «Барселоны» и сборной Испании Ламин Ямаль завершил летние каникулы и готовится вернуться к тренировкам перед новым сезоном. Об этом сообщает One.uz.
После победы на чемпионате Европы молодой звезда немного отдохнул и праздновал свое 19-летие в Каталонии в кругу близких. Это мероприятие стало своеобразной точкой завершения для восстановления сил и возвращения в распоряжение команды в отличном настроении перед новым сезоном.
Прошедший сезон и летние месяцы для Ламина Ямаля были насыщены незабываемыми событиями. После триумфальных выступлений на международной арене футболист провел основную часть своего отпуска в Колумбии.
Там, находясь в центре внимания местных болельщиков, нападающий отдыхал и встретил свой день рождения именно во время поездки. Однако официальное празднование было организовано уже после его возвращения в Испанию.
Закрытый банкет в роскошной резиденции По информации издания El Español, праздник прошел в роскошной загородной вилле Mas de Sant Llei, расположенной в районе Вильянуэва-дель-Вальес. Эта резиденция обычно используется для престижных церемоний и закрытых вечеринок.
На 19-летие Ямаля пришло около 100 гостей, включая членов его семьи, близких друзей и нескольких одноклубников из «Барселоны». Примечательно, что в этом году праздник выглядел гораздо более сдержанно и организованно по сравнению с 18-летием прошлого года.
В отличие от прошлогоднего банкета, который прошел в неформальной обстановке с участием более 200 гостей, на этот раз основное внимание было уделено искреннему общению и спокойному отдыху. Это свидетельствует о серьезном подходе футболиста к своей профессиональной деятельности.
Новый сезон и график тренировок С окончанием дней отдыха Ламин Ямаль готовится вернуться на базу клуба. Ожидается, что со среды он присоединится к тренировкам под руководством Ханси Флика в спортивном комплексе Ciutat Esportiva Joan Gamper.
Дополнительные каникулы, предоставленные ему из-за участия в международных турнирах, подошли к концу. Теперь молодому нападающему необходимо восстановить физическую форму, чтобы участвовать как в внутренних чемпионатах, так и в престижных матчах Лиги чемпионов в составе «Барселоны».
Тренерский штаб уверен, что возвращение Ямаля в состав усилит атакующую линию. Футболист намерен и в новом сезоне радовать болельщиков своими яркими выступлениями.