UFC yengil vazn toifasi reytingida ikkinchi o‘rinni egallab turgan Arman Sarukyan hamda Misfits ligasining yarim og‘ir vazndagi chempioni Dillon Denis o‘rtasida titul bahsi o‘tkazilishi rasman tasdiqlandi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Sport olami vakillari va muxlislar e’tiborini tortayotgan ushbu greppling to‘qnashuvi joriy yilning 3-oktabr kuni AQSHning Las-Vegas shahrida tashkil etiladi. Mazkur shov-shuvli qarama-qarshilik RAF 14 turnirining markaziy voqeasi bo‘lishi kutilmoqda va unda o‘rta vazn toifasida RAF chempionlik kamari o‘rtaga qo‘yiladi.
Las-Vegasdagi markaziy greppling to‘qnashuvi Arman Sarukyan va Dillon Denis o‘rtasidagi bahs shunchaki oddiy sport musobaqasi emas, balki ikki xil kurash maktabi va turlicha xarakterga ega sportchilarning o‘zaro hisob-kitobidir. Hozirda UFC oktagonida yengil vazn toifasi chempionlik unvoniga asosiy da’vogarlardan biri hisoblangan Sarukyan o‘zining parterdagi mahoratini yana bir bor yuqori darajada sinovdan o‘tkazishni maqsad qilgan.
Uning raqibi Dillon Denis esa ko‘proq o‘zining shov-shuvli bayonotlari, ijtimoiy tarmoqlardagi provokatsiyalari hamda Konor Makgregorning sobiq sparring sherigi sifatida tanilgan. Har ikki sportchi ham RAF yo‘nalishi bo‘yicha gilamga chiqish tajribasiga ega va bo‘lajak jang ular uchun o‘ziga xos ahamiyatga ega.
Arman Sarukyan iyul oyida ushbu ligadagi debyutini o‘tkazgan edi. O‘shanda u UFC sobiq vaqtinchalik chempioni Kolbi Kovingtonga qarshi murosasiz kechgan bahsda ochkolar hisobida mag‘lubiyatga uchragan.
Sarukyan bu safargi imkoniyatdan unumli foydalanib, faoliyatidagi ilk greppling kamarini qo‘lga kiritishni niyat qilgan. Sarukyan va Denisning ligadagi holati Dillon Denisning ushbu tashkilotdagi natijalari hozircha havas qilarli darajada emas.
U o‘tkazgan ikki jangining ikkalasida ham imkoniyatni boy bergan. Dastlab u Kolbi Kovingtonga yutqazgan bo‘lsa, keyinchalik UFC yulduzi Xamzat Chimayev bilan kechgan bahsda ham mag‘lubiyat alamini totib ko‘rgan.
Shuningdek, Denis ishtirokidagi so‘nggi turnir nafaqat sport natijasi, balki yuzaga kelgan katta tartibsizlik bilan ham yodda qolgan. Xamzat Chimayev bilan kechgan shiddatli to‘qnashuvdan so‘ng, ikki sportchi jamoasi o‘rtasida ommaviy janjal kelib chiqqan edi.
Vaziyat shu qadar keskinlashdiki, tartibni tiklash uchun xavfsizlik xizmati va politsiya xodimlarining aralashuviga to‘g‘ri kelgan. Las-Vegasda o‘tadigan bo‘lajak musobaqada ham psixologik bosim va hissiyotlar yuqori bo‘lishi kutilmoqda.

Официально подтверждено, что между Арманом Сарукяном, занимающим второе место в рейтинге UFC в легком весе, и чемпионом лиги Misfits в полутяжелом весе Диллоном Деннисом состоится бой за титул. Об этом сообщает One.uz.
Этот бой по грэпплингу, привлекающий внимание представителей спортивного мира и болельщиков, состоится 3 октября текущего года в американском городе Лас-Вегас. Ожидается, что этот скандальный поединок станет главным событием турнира RAF 14, где на кону будет стоять пояс чемпиона RAF в среднем весе.
Главный бой по грэпплингу в Лас-Вегасе Соперничество Армана Сарукяна и Диллона Денниса — это не просто обычное спортивное соревнование, а столкновение двух разных школ борьбы и спортсменов с различным характером. Сарукян, который сейчас считается одним из главных претендентов на титул чемпиона UFC в легком весе, намерен еще раз проверить свое мастерство в партере на высшем уровне.
Его соперник Диллон Деннис более известен своими скандальными заявлениями, провокациями в социальных сетях и тем, что был спарринг-партнером Конора Макгрегора. Оба спортсмена имеют опыт выступлений в дисциплине RAF, и предстоящий бой имеет для них особое значение.
Арман Сарукян провел свой дебют в этой лиге в июле. Тогда он потерпел поражение по очкам в упорном бою с бывшим временным чемпионом UFC Колби Ковингтоном.
Сарукян намерен эффективно использовать эту возможность и завоевать свой первый пояс по грэпплингу в карьере. Статус Сарукяна и Денниса в лиге Результаты Диллона Денниса в этой организации пока не вызывают восхищения.
Он упустил возможности в обоих своих боях. Сначала он проиграл Колби Ковингтону, а затем также потерпел поражение в поединке со звездой UFC Хамзатом Чимаевым.
Кроме того, последний турнир с участием Денниса запомнился не только спортивным результатом, но и крупным инцидентом. После напряженного столкновения с Хамзатом Чимаевым между командами двух спортсменов произошел массовый конфликт.
Ситуация настолько обострилась, что для восстановления порядка пришлось вмешаться службам безопасности и полиции. Ожидается, что на предстоящем соревновании в Лас-Вегасе также будет высокое психологическое давление и накал эмоций.
Болельщики узнают, кто из них достоин настоящего чемпионства. Информация подготовлена на основе материалов издания One.uz.