Angliya Superkubogi (FA Community Shield) uchun kechgan markaziy bahsda «Arsenal» azaliy va prinsipial raqibi «Manchester Siti» darvozasiga javobsiz 3 ta to‘p kiritib, 3:0 hisobida yirik g‘alabaga erishdi hamda o‘z tarixidagi 18-Superkubokni boshi uzra ko‘tardi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Uchrashuv yakunlangach, London klubi bosh murabbiyi Mikel Arteta «TNT Sports» telekanaliga bergan intervyusida futbolchilarining maydondagi ishtiyoqi, qisqa muddatli tayyorgarlikka qaramay ko‘rsatilgan yuqori sifat va jamoadagi yangi yetakchilar haqida to‘lqinlanib gapirdi. Mavsum boshidayoq juda yaxshi o‘yin bo‘ldi.
Shunday yuqori darajada o‘ynash, biz ko‘rsatgan xohish va futbolchilarning reaksiyasi menda katta taassurot qoldirdi. Men yigitlarga ularning bugungi o‘yini menga juda yoqqanini aytdim.
To‘g‘risi, biroz hayron qoldim. Chunki mavsumoldi tayyorgarlik jarayonida tarkibimiz uch xil guruhga bo‘linib qolgandi.
Sakkiz yoki to‘qqiz nafar futbolchi atigi besh kun oldin safimizga yetib keldi, testlardan o‘tdi va bor-yo‘g‘i ikki kun to‘liq mashg‘ulot o‘tkazdi, xolos. Shunday sharoitda ularning bugungi o‘yini haqiqatan ham hayratlanarli.
Bu futbolchilarimizning g‘alabaga bo‘lgan istagi va mahorat darajasi qanchalik yuqori ekanini yaqqol ko‘rsatadi. Solisning yuqori intellekti: «Solis jamoaga juda tez moslashdi.
Uning o‘yinni tushunish darajasi hayratlanarli. Boshqalar shoshilib qaror chiqarishi mumkin bo‘lgan vaziyatlarda u doimo to‘g‘ri qaror qabul qiladi.
U juda aqlli va aniq harakatlanadi. Bugun maydonning eng tor hududlarida ham sovuqqonlik ko‘rsatib, ikkita golli uzatmani amalga oshirdi».
Yarimhimoyadagi mukammallik: «Bizda hozir juda kuchli va raqobatbardosh yarimhimoya chizig‘i mavjud. Yildan yilga sifatni oshirib keldik va tarkibimizda ko‘plab yetakchilar shakllandi.
Turli xususiyatlarga ega ijrochilarimiz bor, ammo ular birgalikda maydonda bir butun kuchli jamoaga aylana oladi». «Manchester Siti» ustidan qozonilgan ushbu yirik g‘alaba «Arsenal»ning yangi APL mavsumida ham chempionlik unvonini saqlab qolish va asosiy favorit bo‘lish ambitsiyasini yaqqol namoyon etdi.

Суперкубок Англии (FA Community Shield) в центральном матче «Арсенал» безответно забил три гола в ворота своего принципиального соперника «Манчестер Сити» и одержал крупную победу со счётом 3:0, завоевав свой 18-й Суперкубок в истории клуба. Об этом сообщает One.uz.
После матча главный тренер лондонского клуба Микель Артета в интервью телеканалу «TNT Sports» восторженно говорил о настроении игроков на поле, высоком качестве и новых талантах в команде, несмотря на короткий период подготовки. Начало сезона получилось очень хорошим.
Играть на таком высоком уровне, проявленное нами желание и реакция футболистов оставили на меня большое впечатление. Я сказал парням, что их сегодняшняя игра мне очень понравилась.
Честно говоря, я немного удивлён. Потому что перед сезоном процесс подготовки нашей команды был разделён на три группы.
Восемь или девять футболистов прибыли в нашу базу за пять дней до матча, прошли тесты и провели два полноценных тренировочных дня — и всё. В таких условиях их сегодняшняя игра действительно поражает.
Это показывает, насколько высоко у наших футболистов стремление к победе и уровень мастерства. Высокий интеллект Солей: «Солей очень быстро влился в команду.
Его понимание игры потрясает. В ситуациях, когда другие могут растеряться и принять неправильное решение, он всегда принимает правильное.
Он действует очень умно и точно. Сегодня он продемонстрировал хладнокровие даже в самых сложных зонах поля и реализовал два голевых паса».
Идеальная игра в защите: «У нас сейчас очень сильная и конкурентоспособная линия защиты. Год от года мы улучшаем её качество, и в нашем составе сформировалось много талантливых игроков.
У нас есть исполнители с разными качествами, но вместе они способны образовать на поле единую сильную команду». Эта крупная победа над «Манчестер Сити» убедительно продемонстрировала амбиции «Арсенала» сохранить чемпионский титул в новом сезоне АПЛ и остаться главным фаворитом.